Radiomaster tx16s sorunu

yusuf gün

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Tx16s kumandanın pot2 ile 6 seviyeli switch ilginç bir şekilde birbirini etkliyor, yani pot2 yi döndürünce 6 seviyeli switch de rastgele hareket ediyor, yazılım güncellemesi filan bir sürü şey denenedim ama hala aynı, sorun donanımsal olabilir mi?

Acip switchlerin oldugu PCB'yi contact cleaner ile temizleyin. Duzelmez ise yedek pcbler satiliyor.

Açıp dediğiniz yaptım, pot ların olduğu pcbyi sildim ama 6 lı switch direk anakartın üzerinde sanırım oraya kadar söküp temizlemedim, sonuç ne yazık ki aynı:(

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pot 2 ile ilişkilendirilmiş logical swtich var mı ? Ayrıca pot2 yi döndürdüğünde flightmodlar değişiyor mu ?

İlişkilendirilmiş switch yok, kumandayı bir kaç kere sıfırlayıp(SD kartı silip) yeniden firmware kurdum hiç birinde düzelmedi, çözüm olarak pot2 soketini söküp ayarlardan kapattım. Pot 2 kullanmadığım için böyle yaptım ama gene bir fikri olan varsa paylaşabilir.

Kumandayı opentx companiona bağla . Kumanda simülatör kısmından 6p switch ve diğerlerinin çalılmalarını gözlemle . Var olan arayüzün bütün ayarlarını kontrol et . Yazılımla ilgili sıkıntı varsa görebilirsin . Diğer bütün seçenekler donanımla ilgilidir .