Rc arac devre karti sorunum

SertaçKale

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba arkadaslar

Bir arac aldim ikinci el kirikdokuk. Devre kartini anlayamadim. Boşta siyah bir kablo var nedir anlamadim. Soket uclu iki cikis var.bunlardan buyuk olan 9.6 v pil icin digeri neden anlamadim. Bosta duran siyah kablo ne icin onu da anlamadim. On taraftaki siyah ve kirmizi kablo motora gidiyor. Destek olur mjsunuz

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kasa ve tekerler oldukca buyuk. 9.6 v ile calisiyor. On tarafta servo var. anakartini iptal edip esc takabilir miyim. Var mi ornek calismalar

Kasa ve tekerler oldukca buyuk. 9.6 v ile calisiyor. On tarafta servo var. anakartini iptal edip esc takabilir miyim. Var mi ornek calismalar
Benim de rc arabam vardı gearbest ten almıştım onunda esc ve alıcısı aynı kart üzerindeydi. Yani esc kullanırsanız eğer o kartı direk çöpe atın zaten ama o kart hem de alıcı görevi de gördüğü için size kumanda almak gibi pahalı bir şeye mal olur. O sorduğunuz kablo açma kapama butonuna giden kablo gibi görünüyor ama belki güç kablosuna ek yapılıp sonra kopmuş olabilir. Biraz daha net çekseydiniz daha net bir cevap verebilirdim.

• Beğen
Tepkiler: SertaçKale
Kart uzerinde yazan MD MF VDD GNT ne anlama geliyor. Bunlardan motora giden ve pilden gelen kablolari hangilerine baglamam lazim o konuda bilginiz var mi.

Vdd ye arti gnd ye eksi baglayinca cirt curt ses geliyor karttan hafif isiniyor. Vdd artiysa eksi ne olacak. Gnd den aydinlatma cikisi var.