RC Araç Esc & Alici Sorunu

anilkaygisiz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba,

HPI Brama B10 uzerinde hpi EN1 Esc var kumanda da HK 300 alicisi da hkr3000. Ikici el olarak aldim hic bir sorunu yoktu. 2 3 aydir oldugu yerde yatiyordu. Gecen gun actim makineyi ve kumandayi gormedi birbirini. Esc uzerinde yesil yanip sonuyor alici uzerinde kirmizi yaniyor sabit sekilde. Bind kablom yok ama alici uzerindeki B yazan siradaki 1 ve 3 u kabloyla kisa devre yaptim. Bind tusuna basili tutarak kumandayi actim ama olmadi. Kisa devresiz denedim olmadi. Kisaca ne yaptiysam kumandayla makineyi baglamayamadigimi dusunuyorum. Yabanci sitelerde esc yesil yanip sonuyorsa bir sikinti olabilir demis ama ne sikintisi onu da bulamadim.

Simdi kumandayi mi gosteremiyorum esc mi problemli bilemiyorum ne yapmam lazim?

Anil,

Ne yazık ki burada aktif olarak bulunan üyelerimizin %99 sadece Uçan RC modeller ile ilgileniyor :embarras:

Aslında sorun araba tarafından ziyade alıcı verici esc durumları. Ama haklı olduğunuz kısım direk bu kumandayı da kullanan bulmak çok zor oluyor.
Evde bir kumandam daha var drift e bağlı sökmek istemiyordum işin sonu onu söküp bunda denemeye varacak gibi :-\

Tekrar merhabalar,
Elimdeki farklı kumanda ve alıcısıyla test ettim makine cayır cayır çalışıyor.
Buradan alıcı verici iletişiminde bir sıkıntı olduğunu anlıyoruz.
Vericinin çalışıp çalışmadığını test etmenin tek yolu alıcı ile mi kontrol etmektir?

Anil Kaygisiz' Alıntı:
.. Vericinin çalışıp çalışmadığını test etmenin tek yolu alıcı ile mi kontrol etmektir?
Vericide mi yoksa Alıcıda mı sıkıntı olduğu anlamanın tek yolu, aynı marka farklı bir alıcı ve vericiyi mevcut ile bind ederek tek tek kontrol etmekten başka yol ne yazık ki :-\

Teşekkür ederim. O zaman bir tane hkr 3000 alıcı siparişi vermek gerekiyor
Gerçi HK300 kumanda alıcı dahil 20 dolar ( )
HKR3000 alıcı 15 dolar.
Bir kumanda sipariş verdim ali den o gelirse kumandayı alıcısız satarım artık.