Rc bot yapımıyla ilgili önerilerinizi bekliyorum.

bulent54

Yeni Uye
Öncelikle selam.

Balık avında kullanmak amacıyla kafamda bır rc bot yapma nıyetıne gırdım. Bıraz araştırma yaptım ve;

İhtiyacım olan malzemelerin listesini çıkardığımı sanıyorum ve onerılerınızı beklıyorum.

4 kanal rc kumanda ve alıcı
2 adet motor
1 adet servo
1 adet ESC
Pil ve aktarma parçaları.

bu lıstenın dısında almam gereken parcaları ve onerılerınızı beklıyorum.

Yapmak ıstedıgım botla ılgılı kısaca açıklama yapayım. 100-150 metre menzilli ılerı gerı saga sola gıdebılecek ve bır kapağı açıp kapatarak suya yem kanca vs bırakabılecegım bır araç.

teşekkürler.

semih Balkar' Alıntı:

bu urunun vıdeolarını ızledım. cok basıt ve kucuk bısey. ben yıne basıt ama saglam bısey ıstıyorum. hem sanırım malıyetı bunun kadar bıle olmaz.

bulent okden' Alıntı:
bu urunun vıdeolarını ızledım. cok basıt ve kucuk bısey. ben yıne basıt ama saglam bısey ıstıyorum. hem sanırım malıyetı bunun kadar bıle olmaz.

Tekne konusunda bir tecrübem olmadığı için yanlış yönlendirmek istemem. Ama şurası kesin ki sizin toplayacağınız daha kaliteli olacaktır fakat kesinlikle daha pahalıya gelecektir.

Benim onerim üsten motorlu pervane li bir sistem yapmanız kullanan arkadaşım var hemde çok basit bir ısı yalıtım malzemesinden kocaman yapmış.

Eğer kendiniz yapacaksanız Lobster öneririm. Rcgroups ta planları mevcut. Ben 120 cm ebadında yapmıştım. Çok dengeli bir model.

bidondan bile olsa daha saglam olacagı kesın. hem ugrasmasıda epey zevklı olacak :)

elektronık parcalar hakkında eklemek ıstedıgınız bırsey varmıdır.

dumen kullanmadan motorları tek calıstırarak yonlendırme dusunuyorum. onerılerınızı beklıyorum.

Dümen yok ise; 2 motor 2 esc gerekir. Motor ve escler su soğutma olursa iyi olur. Tabi 2 makinayı beslemek için iyi de bir pil gerekecek. Teknenin boyu, gövde yapısı, ağırlığı ve taşıyacağı yük gibi parametrelere göre, motor-esc-pervane kombinasyonu seçmek gerekli. Fakat tek motor ve dümen yada hareketli kuyruk daha verimli olacaktır kanımca.. :saygilar: