Rc traktör icin kumanda ayarları

Mete tom

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hiçbiri
Selamlar

Bazı problemlerime çözum ararken siteyi buldum, hoşuma gitti.
Daha önce bir rc traktor yapmistim fakat kumanda derme çatmaydi. Şimdi bi yerden kumanda aldim , fakat kumanda tekne icin ayarlanmis .
Kumanda aşağıdaki linkteki eski model art tech efly 6 cııd modeli

1. Kumanda da yeşil ile işaretledigim sag kol hem ileri geri, hemde sag sol koNuma getirince iki durumdada 1 numaraya taktigim esc yi yada servoyu calistiriyor, bu durumda galiba 1 ve 2 numara ayni ayarlanmis, bunu nasil ayirabilirim.
2. Kumanda bataryasi iyi degil, laptoptan cikardigim 4lü pil 16. Volt onu taksam voltaj zarar verir mi
3. Kırmiziyla işaretledigim sivic 6. Kanal servoda tepki vermiyor nasil ayarlarim
4. Turuncu ile işaretledigim sol kol esc ye pek tepki vermezken servolari sorunsuz calistiriyor,
Yardimci olursaniz cok sevinirim

Kumanda icin bir şey diyemem ama sakin 16V pil bağlama! Kumandanın orjinalindeki pil kaç V veriyorsa o kadarını takmalısın.

• Beğen
Tepkiler: Mete tom
1. Kumandayı kullanan kişi iki stick hareketini (sağ-sol ve yukarı-aşağı) birleştirmiş. Kumandayı açıp nasıl yaptığına bakmanız lazım, düzeltirken.
Büyük ihtimalle yukarı-aşağı potansiyometresinin çıkış kablosunu çoklamış.

2. Kumanda modelini internetten bakıp ona göre pil bulmanız lazım. Yanlış pil hasar verebilir.

3. Switch sağlamsa, kumanda sinyali gönderiyorsa problem alıcıda yada kurulumda demektir.

4 numaraya birşey diyemeceğim.

• Beğen
Fotoğrafını paylaştığınız kumanda Art-Tech Efly 6 Kanallı 2.4 Ghz uçak için tasarlanmış modeli. Alıcı resmini paylaşırsanız daha kolay sonuca ulaşılabilir.
Genellikle ülkemizde mode2 radyoları kullanırız. Mode 2 kumandanın sağ tarafta kalan stick (yeşil ile işaretlediğiniz) 1 ve 2 no'lu kanalları kontrol eder. Sol taraftaki (turuncu işaretlediğiniz ) stick ise kanal 3 ve 4 komutasındadır. Eklediğim resim daha kolay izah ediyor.

Ekli dosyalar

• Should-I-buy-a-Mode-1-or-Mode-2-remote-control-M2.gif
    Should-I-buy-a-Mode-1-or-Mode-2-remote-control-M2.gif
    182.4 KB · Görülme: 6
  • Beğen
1. Kumandayı kullanan kişi iki stick hareketini (sağ-sol ve yukarı-aşağı) birleştirmiş. Kumandayı açıp nasıl yaptığına bakmanız lazım, düzeltirken.
Büyük ihtimalle yukarı-aşağı potansiyometresinin çıkış kablosunu çoklamış.

2. Kumanda modelini internetten bakıp ona göre pil bulmanız lazım. Yanlış pil hasar verebilir.

3. Switch sağlamsa, kumanda sinyali gönderiyorsa problem alıcıda yada kurulumda demektir.

4 numaraya birşey diyemeceğim.
Kumanda da pek oynama ibaresi göremedim

Menüden mi yapilmis acaba

Fotoğrafını paylaştığınız kumanda Art-Tech Efly 6 Kanallı 2.4 Ghz uçak için tasarlanmış modeli. Alıcı resmini paylaşırsanız daha kolay sonuca ulaşılabilir.
Genellikle ülkemizde mode2 radyoları kullanırız. Mode 2 kumandanın sağ tarafta kalan stick (yeşil ile işaretlediğiniz) 1 ve 2 no'lu kanalları kontrol eder. Sol taraftaki (turuncu işaretlediğiniz ) stick ise kanal 3 ve 4 komutasındadır. Eklediğim resim daha kolay izah ediyor.
Alicim bu

Kumanda da yeşil ile işaretledigim sag kol hem ileri geri, hemde sag sol koNuma getirince iki durumdada 1 numaraya taktigim esc yi yada servoyu calistiriyor, bu durumda galiba 1 ve 2 numara ayni ayarlanmis, bunu nasil ayirabilirim.
Öncelikle kumandanın manual bulmak lazım ama ben nette ne yazık ki ulaşamadım. Büyük ihtimal kumanda programlaması sırasında mix dediğimiz bir özellikle bu işlem yapılmış olabilir.

Kumandanızda küçükte olsa bir ekran ve menü tuşları var gibi gözüküyor
Sanırım ankarada oturuyorsunuz biraz araştırırsanız çevrenizde illaki tecrübeli bir modelci vardır. Eğer birine kumandayı götürebilirseniz bence menüyü 5dk karıştırdı mı Sorunuzu çözebilir. Uzaktan biraz zor olacakmış gibi geliyor.
Ama bence ilk olarak fabrika ayarlarına geri döndürmek için illaki bunla ilgili bir seçenek vardır bence

Linkte kumandanın kullanma kılavuzu var

dosyanın 10. Sayfasında fabrika ayarlarına döndürme ile ilgili bilgi var daha sonra istediğiniz ayarları klavuza bakarak yapabilirsiniz

bir bilene ayarlattım ,güzel çalışıyor . fakat 5 ve 6 . kanal için tavsiyeye ihtiyacım var. 5. kanal iniş takımı için ayarlanmış hareketi kısıtlı geliyor, 6. kanal tepki vermiyor sanırım uçakta denetleme gibi bi görev için ayar yapılmış.