RC6GSV2(kumanda) - R7FG(alıcı) tepki vermeme sorunu

Mert Çelikbeden

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hiçbiri
Merhaba, adım Mert Çelikbeden aranıza yeni katıldım.
R6gs v2 kumanda ve alicim var, daha önce araç üzerine takmadan bağlantı yapıp denedim motor ve servo çalıştı. Normal lipo bağlantısı yapıp, gaz verip yön verdiğimde çalıştı ancak, araca montajı yaptığımda alıcının gyro modunu denemek istedim. Alıcı üstünden mod değiştirdim ve bip sesi başladı kumandadan verdiğim komutlarıda algılamadı, kumandada alıcı sinyali bağlı gözükmesine rağmen olmadı bende başka modlara geçiş yaptım ve öyle de denedim ama nafile, sürekli bu bip sesi var. Telemetri kablosu çıkınca bip duruyor ama sorun yine aynı, kumandadan voltaj alarm bölümüne de baktım, ayarını yaptım sorun o da değil. Sorun voltaj alarmı vs. olduğunda ekranda yazıda yazıyor, kumanda da yada alıcıda sorun ne bir türlü çözemedim anlayan arkadaşların yardım ve ilgisi için şimdiden teşekkür ederim Video çektim burdan bakabilirsiniz
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Google translate?
@Mert Çelikbeden , Deniz abin demek istiyor ki, hiç noktalama işareti kullanmamışsın. O yüzden insan okurken, yazdığın mesajın içinde kayboluyor.

Forum kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına ve daha hızlı yardım almanızı sağlayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
R6gs v2 kumanda ve alicim var, daha önce araç üzerine takmadan bağlantı yapıp denedim motor ve servo çalıştı. Normal lipo bağlantısı yapıp, gaz verip yön verdiğimde çalıştı ancak, araca montajı yaptığımda alıcının gyro modunu denemek istedim. Alıcı üstünden mod değiştirdim ve bip sesi başladı kumandadan verdiğim komutlarıda algılamadı
Forum üyelerimizin %95 hava araçları ile ilgileniyor. Mesela ben hiç RC araç kullanmadım ve kumandasını ayarlamadım. O yüzden net bir şey söylemem zor.

Alıcıyı dışarıda test ederken nasıl enerji verdiniz ? Araç içine takınca ESC üzerinden mi besleme veriyorsunuz ? Yani eğer araç dışındaki teste sorun yokken araç içine monte sonrası sorun çıkmışsa, olsa olsa besleme kaynaklıdır diye düz bir mantıksal yorum yapayım dedim.

Bu kumanda bildiklerimizden biraz farklı ama neticede hepsi aynı işi yapıyor. Acaba alıcıya yeniden bir bind işlemi yapılsa ve hatta kumanda da fabrika ayarlarına döndürülebilir mi?

Araçtada çalışmıştı ilk taktığımda da modu değiştirince tuştan çalışmadı eski moda alsamda olmadı. r7fg alıcı uçaklardada kullanılıyor diye biliyorum. Ben alıcı üstündeki küçük tuştan mod değişimi yaptığımdan beri biip sesi yapıyor, tepki vermiyor ilk taktığımda gaz ve yön çalıştı, modu değiştirdiğimde ise uyarı sesi gibi hep bip yapıyor ama kumandada alıcı sinyali var bağlı gözüküyor sanırım yeni alıcı almam lazım yada esc, İstanbulda yaşamıyorum şuan İstanbuldayım bunu göstersem anlayacak, Bakabilecek bir yer varmı peki önerebileceğiniz?

Bu kumanda bildiklerimizden biraz farklı ama neticede hepsi aynı işi yapıyor. Acaba alıcıya yeniden bir bind işlemi yapılsa ve hatta kumanda da fabrika ayarlarına döndürülebilir mi?
Kumandayı fabrika ayarlarına aldım denedim, olmadı ama esc yada alıcı fabrika ayarına nasıl döner araştırmam lazım

Forum üyelerimizin %95 hava araçları ile ilgileniyor. Mesela ben hiç RC araç kullanmadım ve kumandasını ayarlamadım. O yüzden net bir şey söylemem zor.

Alıcıyı dışarıda test ederken nasıl enerji verdiniz ? Araç içine takınca ESC üzerinden mi besleme veriyorsunuz ? Yani eğer araç dışındaki teste sorun yokken araç içine monte sonrası sorun çıkmışsa, olsa olsa besleme kaynaklıdır diye düz bir mantıksal yorum yapayım dedim.
R7fg de çift uçlu xt60 kablo çıkıyor kablo bağlantısı şu şekilde bir uca lipo bir uca esc bide aynı kablo da küçük bir telemetri kablosu var onuda alıcıya takıyorum onu takmak mecbur değilmiş onu çıkarınca bip sesi duruyor bu sefer yine tepki yok güç lipodan esc ye escden alıcıya geliyor