Rekon-3 Nano 1S 140mm FPV Mikro Quad

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bu hafta sonu yaptığımız buluşmaya @Murat Ülger kardeşimiz siparişini çok önceden verdiği fakat eline henüz ulaşan mikro quad ile geldi.

Alıcını tak uçur şeklindeki bu RTF mikro Quad en büyük özelliği 1S Li-Ion batarya ile yaklaşık 15 dak uçuyor olması. ;)

Malum son dönemde Lipo pil bulmak gün geçtikçe iyice sorun yaratmaya başladı. Li-Ion bataryalara ise çok rahatlıkla erişebiliyoruz. Biz de bu nedenle benim gibi henüz böyle bir modelin varlığından haberdar olmayanlar için paylaşalım istedik.

@Murat Ülger kardeşim, yeni model yeniden hayırlı uğurlu olsun :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ürün Linki :
Satış Linki :

Buıyrun bu da bizim çektiğimiz kısa bir inceleme videosu :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teknik özellikler :
Weight: 62.5g (without receiver)

Rekon3 Long Range Frame
Wheelbase:140mm
Max prop size:3 Inch

Zeus5 AIO 1-2S flight controller
Input voltage:1-2S
Flight control firmware:Betaflight HGLRC411 (HGLR)
ESC firmware:BLHeli_S
Size:41.5*41.5mm

Zeus nano VTX 350mW
Output power : IT/25/100/200/350mW
Input voltage: DC 5V

CADDX nano ANT FPV Camera
Image sensor:1/3 1000TVL CMOS
Input voltage: DC 5V
Size:14mm * 14mm

Rekon 1202.5 KV11600 brushless motor
Input voltage:3.8V (1S)
Recommended propeller:3 Inch

GEMFAN 3018 3 inch 2-blade propeller
Quantity:4 CW & 4 CCW

Recommended battery (not included) :
1S: Sony VTC6 (Murata) 18650 3000mah battery

Bu pillerin "C değeri" nin lipolardan düşük olduğu söyleniyordu bir ara. Hatta helikopter yada dronlarda kullanılamaz ancak tekerli araçlarda kullanılır gibi birşeyler kalmış aklımda. Şimdi de li-ion pille uçan bir dron var ortada.:lol::lol: Pil mi gelişti, quad mı?

Edit: İmla

Bu pillerin "C değeri" nin lipolardan düşük olduğu söyleniyordu bir ara. Hatta helikopter yada dronlarda kullanılamaz ancak tekerli araçlarda kullanılır gibi birşeyler kalmış aklımda. Şimdi de li-ion pille uçan bir dron var ortada.:lol::lol: Pil mi gelişti, quad mı?

Edit: İmla
Merhaba,
Pil ve quad, her ikisi de gelisti. son zamanlarda 18650 pillerin yuksek akim verebilen (sony vtc5, vtc6 tipi piller 30-35 amper akim verebilmekte) cesitleri piyasaya cikip ulasilabilir olunca quad ureticileri de bu tip pillere uygun urunlerini cikarmaya basladilar. Hatta iki hucreli 18650 2500mah pil kullanarak Omer Ekan abimiz ile elektrikli bir model urezinde denemesini yaptik, performans ve ucus suresi oldukca tatminkar ediciydi.

Aydınlatıcı açıklamanız için teşekkür ederim. Öyleyse lipo'lara piyasada bulunan bir rakip çıkmış sayılır. Sevindim :hoppa::hoppa::RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Aslında lion piller performans gerektirmeyen fpv amaçlı uçaklarda longrange quadlarda uzun süredir kullanılıyor. Yanlış bilmiyorsam depoladıkları güç miktarı/Ağırlık oranı lipo pillere göre daha avantajlı, Ayrıca seri üretim fabrikasyon quadlarda bazı sevkiyat kuralları ve güvenlik gerekçeleri nedeniyle lipo yerine lion tercih ediliyor

Burada bahsetmemişler ama, @Murat Ülger bir de gözlük almış. Sahada gözlüğü de takıp denedik. Tabii pilot olarak değil, yalnızca izleyici olarak. Gözlüğü takınca gerçekten insan farklı bir dünyaya giriyor. Uçuş yapabilmek için çevreyi tanımak çok önemli. Bizim gibi modeli dışardan görerek uçuranlar için, içinde imiş gibi uçuş yapmak çok farklı doğrusu. Hele ki GPS ve eve dönüş gibi kolaylıklar olmayınca, bu minicik quadı kaybetmek an meselesi.

uzun zamandır kullanılıyordur zannımca, iyi ve kötü yönlerini paylaşabilir misiniz? lipo pil bulmak sıkıntı gerçekten, 450 mah 3s pil almak istiyorum 350 lira ve 4 dakika anca uçurabiliyorum, oysa Rekon tek bir pil ile 15 dakika uçuyor harika bence

uzun zamandır kullanılıyordur zannımca, iyi ve kötü yönlerini paylaşabilir misiniz? lipo pil bulmak sıkıntı gerçekten, 450 mah 3s pil almak istiyorum 350 lira ve 4 dakika anca uçurabiliyorum, oysa Rekon tek bir pil ile 15 dakika uçuyor harika bence
Model @Murat Ülger kardeşimin. Müsait bir zamanda size cevap verecektir.

yine forumda üye bir arkadaşın uçuş videosunu izledim, cihazın düz uçuşlara elverişli olduğunu akrobasi gibi veya ani hareketlere yeltenmek isteyenlere göre olmadığını söyledi bende zaten genel olarak gittiğim açık alanlarda havada uçu yapıp çevrede kısa turlar atmak istiyorum açıkçası benim ihtiyaçlarımı karşılıyor gibi

Sevgili @SelimDemirci kardeşim,

Forum kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de büyük harf ve noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır.:saygilar:

Merhaba,

Tek 18680 pil ile calisabilmesi buyuk bir arti, bunun disinda uzun sureli kullanim deneyimimi paylasirsam dron acik alanda kullanima pek uygun degil, daha cok kapali alan veya ruzgarsiz durgun hava pil suresine etki ediyor. Tek pille calistigi icin pilin dip voltajlarina yaklastiginda goruntu aktariminda veya kumanda baglantisinda kesilmeler olabiliyor (ek bilesenlerle cozumu var) anakartta gyro cip sorunu yasadim gyro cipini ve bir kac kondansatoru degistirip calistirabildim, fakat urunu kullanilmaz duruma getiren motorlari oldu dronu evde kapali alanlda kullandigimdan saga sola carpmalarindan motorlarin rulmanlari sorun cikarmaya basladi bozulan rulmanlari degistirme cabalarim sonuc vermedi motorlar o kadar kucuk ve tasarimi kullan at tipinde oldugundan basarili olamadim. Yeni bi adet motor da benim aldigim zamanki dron fiyatinda oldugundan simdi sus niyetine duruyor.
Tavsiyem tek hucreli yerine (artik pek tutulmuyor) guncellenmis iki hucreli modelleri inceleyebilirsiniz.

Merhaba,

Tek 18680 pil ile calisabilmesi buyuk bir arti, bunun disinda uzun sureli kullanim deneyimimi paylasirsam dron acik alanda kullanima pek uygun degil, daha cok kapali alan veya ruzgarsiz durgun hava pil suresine etki ediyor. Tek pille calistigi icin pilin dip voltajlarina yaklastiginda goruntu aktariminda veya kumanda baglantisinda kesilmeler olabiliyor (ek bilesenlerle cozumu var) anakartta gyro cip sorunu yasadim gyro cipini ve bir kac kondansatoru degistirip calistirabildim, fakat urunu kullanilmaz duruma getiren motorlari oldu dronu evde kapali alanlda kullandigimdan saga sola carpmalarindan motorlarin rulmanlari sorun cikarmaya basladi bozulan rulmanlari degistirme cabalarim sonuc vermedi motorlar o kadar kucuk ve tasarimi kullan at tipinde oldugundan basarili olamadim. Yeni bi adet motor da benim aldigim zamanki dron fiyatinda oldugundan simdi sus niyetine duruyor.
Tavsiyem tek hucreli yerine (artik pek tutulmuyor) guncellenmis iki hucreli modelleri inceleyebilirsiniz.
İnceleme için teşekkürler, şuan bence 2 adet drone var ve pil bulamamaktan veya pillerin artık çok pahalı olmasından çok dertliyim, mikro drone aldım ama onu da 3s kullanıyorum, internette tek pilli rekon 3 görünce performansını merak ettim açıkçası, kullanan bir kaç kişiden ortalama bir cihaz olduğu yönünde bilgi almış oldum.
Bir de güncellenen iki hücreli cihazın linkini ekler misiniz? onu da incelemek isterim.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Tuncay DAL
İnceleme için teşekkürler, şuan bence 2 adet drone var ve pil bulamamaktan veya pillerin artık çok pahalı olmasından çok dertliyim, mikro drone aldım ama onu da 3s kullanıyorum, internette tek pilli rekon 3 görünce performansını merak ettim açıkçası, kullanan bir kaç kişiden ortalama bir cihaz olduğu yönünde bilgi almış oldum.
Bir de güncellenen iki hücreli cihazın linkini ekler misiniz? onu da incelemek isterim.
Merhaba,

Linkleri paylaşıyorum.

TRY 2,942.27 50%OFF | HGLRC Rekon35 Zeus10 AIO Zeus nano VTX 350mW Caddx Ratel 2 M80 GPS 1303.5 KV5500 2S 3.5 inç nano uzun menzilli FPV Drone

TRY 3,558.18 47%OFF | Eachine Nano LR3 2S uzun menzilli 144mm 3 inç F4 FPV yarış Drone PNP BNF 4500KV Motor 25-400mW VTX CADDX Nano karınca 1200TVL kamera