RFD 868 Anten Uzatma Kablosu Kullanımı

Enes BAŞPINAR

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Herkese iyi forumlar.

Uçağımızda RFD868 telemetrisini kullanıyoruz. Ancak antenleri uçağa yerleştirmek kolay olmuyo. Bir anteni sağa diğerini sola olarak uçağın iki kenarına koymak istiyoruz. Dolayısıyla uzatma kablosu kullanmak istiyoruz. Uzatma max 40cm olacak diyebiliriz. Kayıp göze alınabilir olur mu? Araştırdığıma göre şu işimizi görecek.

Sorum ise bu kabloyu kullanırsak kayıp göze alabileceğimiz düzeyde mi olacak? Şimdiden teşekkür ederim cevaplayacaklara.

problem olmaz, lakin eğer uygun pense ve konnektörleriniz yoksa, bu uzatma kabloları kesip birleştirebileceğiniz şeyler değil.
Tam boy ve ya biraz uzununu almanız gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Enes BAŞPINAR
problem olmaz, lakin eğer uygun pense ve konnektörleriniz yoksa, bu uzatma kabloları kesip birleştirebileceğiniz şeyler değil.
Tam boy ve ya biraz uzununu almanız gerekiyor.
Yorumunuz için teşekkür ediyorum. RF Design kendi sitesindeki uzatma kablosu RG316 tipinde ancak benim verdiğim linkteki kablo RG58 tipinde acaba çok fark oluşturur mu? Keşke RF Design kablosundan alabileceğimiz bir yer olsa ama Türkiyede bulamadık.

Farketmez, uygulamanıza göre.
Ayrıca RFD868 seçmenizdeki özel bir sebep var mı?
Bir üniversite takımında bulunuyorum. Önceki senelerde alındığı için onu kullanıyoruz. Ama şuana kadar efektif kullanamadık. Geçen sene sinyal konusunda çok fazla sıkıntı yaşadık. Telemetriyle ufak sorunlarımız var ama pahallı bir ürün olduğundan değiştirme şansımız da yok. Neden sorduğunuzu çok merak ettim doğrusu:)

Benzeri bir telemetry sistemini ben de üretiyorum. Hatta RF modülü olarak Hope-RF firmasının aynı SPI modemini kullanıyoruz.
Ben yurtdışına satiyorum, Türkiye'edekiler de yurtdışından almayi seviyorlar. O sebeple merak ettim.

Benzeri bir telemetry sistemini ben de üretiyorum. Hatta RF modülü olarak Hope-RF firmasının aynı SPI modemini kullanıyoruz.
Ben yurtdışına satiyorum, Türkiye'edekiler de yurtdışından almayi seviyorlar. O sebeple merak ettim.
Türkiye'de birçok ürünü bulmakta sıkıntı yaşıyoruz açıkcası şuan. Önceki senelerde durum nasıldı fikrim pek yok. Ancak sitenizi paylaşırsanız ve ihtiyacımız olan ürünler bulunuyorsa mesela kablo varsa gerçekten bize çok yardımcı olmuş olursunuz çünkü bu dönemde dediğim gibi birçok sıkıntı yaşıyoruz. Ayrıca biz de Kocaeli'de uçağımızı yapacağımız için Kocaelide ürün alabileceğimiz bir yer daha bilmek çok güzel olur.

tulparlabs.com.tr, daha çok özel sistemler tasarlıyoruz, ama ufak tefek şeyleri de elimizde varsa temin etmeye çalışırız.

• Beğen
tulparlabs.com.tr, daha çok özel sistemler tasarlıyoruz, ama ufak tefek şeyleri de elimizde varsa temin etmeye çalışırız.
Çok teşekkür ederim. Size şirketinizin maili yoluyla ulaşabiliriz değil mi? Bir de mümkünse şunu sormak istiyorum. Uygulamanıza göre derken acaba hangisini yaparsanız yapın sorun olmaz anlamında mı söylediniz?

• Beğen
Tepkiler: Baris EKICI
tabi ulaşabilirsiniz.
Kabloların numaraları pek çok anlama gelebilir genelde kaplama ve fiziksel yapısı ile ilgilidir, verdiğiniz kablo kodları 1w için performans anlamında bir fark yaratmaz size.

• Beğen
Bu arada 1W çıkış gücünü ISM bandında kullanabilmek için lisans sahibi olmanız gerekir, gerçi pek yaptırımı yok.

• Beğen