Rotary Engine çalışma prensibi

Celalettin Yazkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Moki ve evo marka motorların çalışmasına örnek

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

mokiye göre fiyat uygun fakat ses mokiyle kıyaslanacak gibi değil.

Abi sesi benzemesin önemli değil , üzerinde babalar gibi İNDİAN yazıyor.Bu da beni kahrediyor , ya bu kadar mı geriyiz yaa , bu kadar mı aciz benim memleketim, Rc oyuncak motor bile yapamıyoruz , daha ne olur bizden bilemiyorum. :(
İmkan meselesi , para , eğitim , arge , birsürü sebep , şu ekmek peşinden koşmayı bırakamadık ki , böyle şeyleri yapmak için çaba harcasak.Herhalde uzaya çıkmayacak olduğuna göre yapılmaz birşey değildir bu değil mi.....
Ben bu hobinin , bu yönünü seviyorum galiba , ilginç ve güzel olan ne görsem , bunu mutlaka satın almalıyım demiyorum da , acaba nasıl yaparım diye şimşekler çakıyor kafamda...Sonra ekonomik durum aklıma geliyor , de be Deli Dumrul , sana mı kaldı deyip , usuulca çekiliyorum kenara ve sadece seyrediyorum artık... :'(

Bu motorlar nasıl bir şey arkadaş :rolleyes: Ses desen ses, görüntü desen görüntü :thumbup: Bir modelci ilave olarak daha ne isteyebilir ki :D

Rotary Motorlar japonların keşfettiği tek ama 3 gen şeklindeki silindirden oluşan motor değilmi ? Mazda RX8 de kullanıldı ilk defa 1200cc motordan 300 beygir civarında güç elde edilebiliyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
Rotary Motorlar japonların keşfettiği tek ama 3 gen şeklindeki silindirden oluşan motor değil mi ? Mazda RX8 de kullanıldı ilk defa 1200cc motordan 300 beygir civarında güç elde edilebiliyor
Dur bakalım daha neler öğreneceğiz :embarras: :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Rotary Motorlar japonların keşfettiği tek ama 3 gen şeklindeki silindirden oluşan motor değilmi ? Mazda RX8 de kullanıldı ilk defa 1200cc motordan 300 beygir civarında güç elde edilebiliyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut rotary engine değil de wankel rotary motor olarak biliyorum.benimde bildiğim kadarıyla mazda rx8 lerde kullanılan motora rotary diyenlerde var ama orjini wankel rotary motordur. ama youtube daki filmde başlığa adamlar rotary engine iç çalışma prensibi gibi bir şeyler yazmışlar bende öyle çevirdim.

ayrıca modeller içinde wankel engine motor var ben onları incelerken mazda rx8 deki motora ulaşmıştım.

wankel motorların tek dezavantajı motor bittiğinde çöp olur rektifiye denen olay yoktur o yüzden mazda rx8 lerin en büyük eksisi budur 1200 cc motorla 300 hp ye ulaşırlar ama 100 km de 3500 cc motorlar kadar yakıt tüketir.

Bir ara THK da wankel motor satışı vardı ama şimdi bulamadım.

radial engine için en güzel çalışma örneği

Tam bir makina, harika birşey. :)