Sanırım iki Apm kartımı da yaktım

İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar,
Geçen gün Apm 2.5 kartlı quadımı evin içinde hafif kaldırmak istedim ters döndü ve bir daha arm olmadı. Bilgisayara taktığımda kart çalışıyor USB bağlantı sesi falan geliyor Mission Planner'a bağlanınca kartı hareket ettiriyorum onu da algılar GPS vs çalışıyor fakat iş arm etmeye gelince kırmızı ve mavi ışıklar sırayla yanıp yanıp sönüyor fakat arm olmuyor ben de kartı yaktığımı düşünüp tekrar yeni kart sipariş ettim 2.8 modelini onu da kurdum arm oldu direkt çalıştı fakat işin heyecanıyla onu da evde denedim bu sefer de masaya takıldı ve o da ters döndü ve üzerindeki kırmızı ve mavi ışıklar aynı anda yanmaya başladı ve değişmiyor ledler ne kadar reset atarsam atayım gücü kesip geri verirsem vereyim sonuç vermiyor kırmızı mavi de takılı kaldı fakat kumandaya bağlanıyor kumandanın ekranından görebiliyorum bunu.
Özetle,
Apm 2.5 arm olmuyor. Bilgisayara vs bağlanıyor.
Apm 2.8 hem arm olmuyor hem de bilgisayara bağlanmıyor.

Kontrol Kartınız
Apm 2.8, Apm 2.5
Model Sınıfı
F450
Motor, Pervane ve ESC
Emax 2212 980kv motor, 1045 pervane 30A esc
Kumanda Alıcı ve Verici
Fly-Sky i6
Extra Ekipman
Gps
Asıl sorumu yazmayı unutmuşum, şu an ne yapmamı önerirsiniz. 2.5 modelinin çalışabileceğine dair hala bir umudum var.

Pervanesiz bir sekilde bilgisayara bağlayıp arm etmeyin deneyin eğer bir sorun varsa telemtry ekranında yazar eğer ekranda armed yazıyorsave motorlar hala çalışmıyorsa ciddi bir sorun var demektir

Merhabalar,
Geçen gün Apm 2.5 kartlı quadımı evin içinde hafif kaldırmak istedim ters döndü ve bir daha arm olmadı. Bilgisayara taktığımda kart çalışıyor USB bağlantı sesi falan geliyor Mission Planner'a bağlanınca kartı hareket ettiriyorum onu da algılar GPS vs çalışıyor fakat iş arm etmeye gelince kırmızı ve mavi ışıklar sırayla yanıp yanıp sönüyor fakat arm olmuyor ben de kartı yaktığımı düşünüp tekrar yeni kart sipariş ettim 2.8 modelini onu da kurdum arm oldu direkt çalıştı fakat işin heyecanıyla onu da evde denedim bu sefer de masaya takıldı ve o da ters döndü ve üzerindeki kırmızı ve mavi ışıklar aynı anda yanmaya başladı ve değişmiyor ledler ne kadar reset atarsam atayım gücü kesip geri verirsem vereyim sonuç vermiyor kırmızı mavi de takılı kaldı fakat kumandaya bağlanıyor kumandanın ekranından görebiliyorum bunu.
Özetle,
Apm 2.5 arm olmuyor. Bilgisayara vs bağlanıyor.
Apm 2.8 hem arm olmuyor hem de bilgisayara bağlanmıyor.
Rudder da fazlaca bi trim olabilir mi? Uçakta misal gereğinden fazla bi rudder trim varsa ARM yapılamıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Merhaba,

Quad Ters döndüyse warning uyarı olarak crash gelmiştir muhtelemen arm olmaz. Hatırladığım kadarıyla bu durumda kırmızı mavi ışıklar hizlica yaniyordu ve arm olmuyordu. Tekrar kapatıp açinca da düzelmesi gerekirdi diye de düsünüyorum, ama tam hatırlayamadım. Belki de kart üzerindeki elemanlar sensörler bir hasar almış olabilir sert düşüş olduysa etkilenmış olabilirler.

Emin olmak için iki karta da farkli yazilim yükleyip (mesela uçak olanı) sonra tekrar quad yazilimi yükleyin ve kalibrasyonları en baştan yapin sensörlerde bir sıkıntı yoksa bu şekilde bir nevi hard reset yapmış gibi olur ve fabrika ayarlarına döner kartlar.

*yukarida güvenlik ile alakali yazılan uyariları da mutlaka dikkate alın derim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari