SANWA (Airtronics) SD-6G Kumanda Hakkında

RPM

Yeni Uye
Öncelikle herkese merhaba. Uçak kategorisine yeni adım atıyorum ve acemi sınıfı için kumanda araştırıyorum. Alacağım kumandayı 1-2 yıl kullanmayı planlıyorum. Hobiye olan bağlılığım ya da yeteneğim doğrultusunda ileride pek tabi ki de daha profesyonel ürünlere geçiş yapılabilir. Fakat şuan için gereksinimlerim şu yönde; beni hobiden soğutmayacak, simülasyon çalışmalarında kullanabileceğim, yeni ürün olmasını istediğim bir f/p ürünü kumanda. Bu doğrultuda yolum SANWA markası ile kesişti.

Başlıkta da belirttiğim gibi SANWA SD-6G model kumanda hakkında bilgisi olan ya da kullanan var mı merak ediyorum. Marka olarak kendini ispatlamış bir firma olduğunu biliyorum, özellikle de araba kategorisinde. Sorguladığım modelde yeni ürünleri olarak lanse ediliyor ve sanırım bu sebeple hakkında çok fazla detay bulamadım. Ürün ile ilgili bazı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Bu arada yurt içi taksit imkanı ile ürünün fiyatı 400 TL civarında. Bu bilgiler ışığında sizlerden genel bir değerlendirme rica ediyorum. Şimdiden vakit ayıran herkese teşekkür ederim.

Ürün linki;

Ürün datasheet linki;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu Kumanda markasini ilk defa duyuyorum. Yurticinde 400 TL Biraz daha koyup, daha bilinen ve kullanici Cok olan 2. El temiz Kumanda almak Mumkun.

Ingilizce seviyeniz ne bilmiyorum ama yurticinde Kumanda kullanimi ve ayari konusunda yardim alinabilecek markalari tercih etmek bence daha mantikli :saygilar:

Olaya Tek model gözüyle yaklasiyorsaniz olabilir TR de çok yaygın kullanılan bur marka değil zamanında 8 kanallarına sulanmisligim oldu lakin alıcı fiyatlarını görünce ve bende fazla model olması nedeniyle hiç bulaşmadım.Alacağınız kumandanın alicilarinin fiyatlarını da göz önüne alın derim.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haklisin Celalettin Abi, alici fiyatlari da onemli bir parametre %p

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Olaya Tek model gözüyle yaklasiyorsaniz olabilir TR de çok yaygın kullanılan bur marka değil zamanında 8 kanallarına sulanmisligim oldu lakin alıcı fiyatlarını görünce ve bende fazla model olması nedeniyle hiç bulaşmadım.Alacağınız kumandanın alicilarinin fiyatlarını da göz önüne alın derim.

Celalettin Bey, uyarınız üzerine fiyatından ziyade alıcının bulunabilirliği kafamı daha çok kurcaladı ve bu ürünü almaktan vazgeçtim. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ömer ÖZ' Alıntı:
Celalettin Bey, uyarınız üzerine fiyatından ziyade alıcının bulunabilirliği kafamı daha çok kurcaladı ve bu ürünü almaktan vazgeçtim. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
Evet haklısınız eksik yazmışım olaya ben sadece fiyat olarak yaklaşmıştım en az onun kadar kolay bulunabilir olması da önemli.

Celalettin abininde dediği gibi uçakçıların pek kullandığı bir marka değil.Bu ve bunun 8 ve 10 kanallısıda Türkiyede bazı Hoby mağazalarında mevcut.Bence 6 kanal buna 400 verene kadar 7-8 kanal bilinen ikinci el bir kumanda al ve evladiyelik kullan derim.Sanwa nın 10 kanal bir alıcısınında 250.TL olduğunu hatırlatırım.