Şarj Aleti Önerisi

durdane07

Yeni Uye
Merhbalar

Öncelikle 250 sınıf quadcopter için seçtiğim pil :

Pile uygun şehir şebekesine bağlıyabileceğim bir şarj aleti istiyorum ama çok fazla seçenek var. Ne kadar doğru bilmiyorum ama birkaç tane şarj cihazı seçtim

1-

2-

3-

Sizinde önerilerinizi bekliyorum . ( Önerdiğiniz cihazın Fiyatı uygun olursa sevinirim sonuçta öğrenciyim :laugh: ).

Şarj Aleti Önerisi

Adabtoru onboard olan 1. Modeli al bence 2. Seçenek daha fazla yer kaplaması dejavantaj ama kullanacağın şebekede elektriklerin kesilmesi çoksa veya voltaj dengesizliği onboard adaptör tamiride ilerde zor olabilir. :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Şarj Aleti Önerisi

Emir öncelikle şöyle bir şey var illaki okumuşsundur güç kaynaklarında Watt önemlidir, buna göre üçüncü seçenek hiç yaklaşma derim çünkü 3*800 mah 2400 mah 2400*11,7 v =28 watt diğerleri hiç değilse 50 watt çıkış güçleri var daha iyi şöyle düşün 2000 mah 3 s pillerden 2 tanesini şarj etmek için bize kaç watt gerek 2000=2A*11,7v=23,4 watt 23,4w*2= 46,8w yani 50 watt güç kaynağı 2 pili aynı anda şarj edebilir. quad konusunu tam bilmiyorum 250 lik quadlar kaç mah pil kullanıyor ama bence üstekilerini ikiside aynı değişiklik adına ilerde 5000 mah pillere geçtiğinide düşünerek sana
+ şöyle bir şey önerebilirim tabi bütçeyle alakalı bu işler dahada yükselebilir bunlar power lab6 gibi

Şarj Aleti Önerisi

Öncelikle yorumlarınız için Teşekkürler.

Ben sadece 1300-1800 mah 3s piller şarj edicem. yani 1.8A*11.7= 20W (yaklaşık) yeterli olucaktır. Sıfırdan bir model topladığım için şarj aletine fazla bütçe ayıramadım bu yüzden biraz daha uygun ürünler önerirseniz sevinirim. :saygilar:

Şarj Aleti Önerisi

Emir bey benim okuduğum ve bir çok forumda Aldığım ilk tavsiye demirbaşlara ayırabildiğimiz kadar fazla BÜTÇE ayırabilirsek ilerideki model değişikliklerinde daha az masraf yapacağından dolayı uzun vadede sana daha çok fayda sağlayacak malzemeler Alman'da fayda var. Kumanda,Şarj aleti ve lipo konusunu bu şekilde değerlendirmenizi tavsiye ederim.
Bende yeniyim ama Zafer abiden adaptörlü ımax aldım bir çok seçenekle Kullanım fayda sağlama olanağı olan bir alet fiyatı başlangıç için iyi bence yurtdışında 35-40 USD filan galiba.

Sent from my iPad using Tapatalk

Şarj Aleti Önerisi

En ucuz larını bulmuşsun uz zaten bende hakan arkadaşımı dediklerini katılıyorum önemli olan demirbaş model sonra değişir piller buyur 450 size bir model edinip 5000 Mah pil almayacaginizin garantisi varmı veya herseyi satmayacaginizin satarken kolay satılmasına da önem vermenizi öneririm onuda geçtim kalitesiz şarj aleti pili nizi bozarsa bence maddi olarak daha pahalıya gelecektir bunlar hepsi etken

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Şarj Aleti Önerisi

Yorumlarınız için tekrardan teşekkürler. :saygilar:

Sanırım bu şarj aletini alıcam.

Şarj Aleti Önerisi

Hayırlı olsun şimdiden işinizi uzunca bir zaman görür imax bc6 ben forumda sıfır satıldığını görmüştüm satış ilanlarına bakın eğer satılmadı ise Türkiyeden hem ucuz hemde çabucak edinebilirsiniz

SM-G900F cihazımdan gönderildi