Selam

metin bayram

Yeni Uye
Ben Ankara dan Metin Bayram. Hacettepe üni.de çalışıyorum. Yaşım 35. 3 tane elektrik motorlu helim var 400, 500 ve 250 lik. 400 lük olan haşat, 500 lük kırım yaşadı ilgi bekliyor ve en son 250 liğimi topladım fakat ne kumanda ayarı ne de heli ayarlamalarını bilmediğim için o bana ben ona bakıyoruz. Bu konuda birilerine muhtaç olmaktan çok sıkıldım ve artık kendi işimi görebilmek istiyorum. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz. Bu arada, hobiye profesyonelcede devam etmek istediğim için, iyisi olsun diye futaba 10chg 2.4 kumanda aldım.

Selam

Metin Bey, aramıza ve forumumuza hosgeldiniz %p

Sizin de belirtiğiniz gibi bu işi yapmak istiyorsak, ayarlar dahil herşeyi kendimiz ayarlayabiliyor olmamız lazım. Pilotaj seviyesini bilmiyorum ama elinizdeki 250 sınıfı pekte uygun bir sınıf değil. Uçurması ve tamiri gerçekten insanı çok zorlar :embarras: Yerinizde olsam 250'li vitrine koyar ve yerine ihityacınız var ise yeni bir micro alırdım ;) Micro olarak fırçalı model V922 ve fırçasız model "Blade mCPx BL" versiyonunu öneririz :)

Ayar konusuna gelirsek. Övünmek gibi olmasın :D ama hiçbir yerde bulamayacağınız detayda hem de Türkçe Video anlatımlı konularımız mevcut. Yapmanız gereken sadece sabırla hepsini göz atmanız %p

Şimdiden kolay gelsin. Tüm konulara baktıktan sonra takıldığınız noktalarda bizler buradayız :RCKolik:

Selam

Mehmet Bey çok teşekkür ederim yardımınız için. Plotaj seviyem başlangıçda hala ama 500 lük helimi çok yukarılara çıkarıp indirebiliyordum, geçen sene kırılana kadar. 250 lik helinin uçuşunun sıkıntılı olduğunu biliyorum genede denemek istedim, şehir dışına çıktığımda yanımda rahatça götürebilmek için.
Gönderdiğiniz linkleri titizlikle inceleyeceğimden emin olun. Desteğiniz için tekrar teşekkürler, saygılar...

Selam

Metin Bey hoşgeldiniz,

Mehmet Abi'nin dediği gibi elimizden gelen birşey olursa seve seve yardımcı oluruz.

Keyifli forumlar. :saygilar:

Selam

Teşekkür ederim Türker bey, şimdilik Mehmet beyin incelemem için gönderdiği videolara bakıyorum. Hatta bildiklerim de dahil en başından, hem hatırlamak hemde yanlış birşey öğrendiysem düzeltmek için. Muhakkak tekrar yardımınnıza ihtiyaç duyacağım bir konuyla karşılaşacağım. Bu arada videolar gerçekten güzel hazırlanmış emeğinize sağlık...

Selam

metin bayram' Alıntı:
Teşekkür ederim Türker bey, şimdilik Mehmet beyin incelemem için gönderdiği videolara bakıyorum. Hatta bildiklerim de dahil en başından, hem hatırlamak hemde yanlış birşey öğrendiysem düzeltmek için. Muhakkak tekrar yardımınnıza ihtiyaç duyacağım bir konuyla karşılaşacağım. Bu arada videolar gerçekten güzel hazırlanmış emeğinize sağlık...
Teşekkürler Metin Bey. Eksik kalan yerlerde elimizden geldiğince yardımcı olmak isteriz her zaman.
Keyifli Forumlar :saygilar: