selamlar RCKolik ailesi

ERDEM AKÇAY

Yeni Uye
Adı : Erdem
Nereden : Aksaray
Mesleği :Makine Mühendisliği Öğrencisi

oyuncak diye tabir edilen Rc helikopter ile küçük tecrübelerim oldu.parça sıkıntısı ve çabuk bozulma sebepleri ile yeni arayışlara başladım..küçük çaplı lehim yapabiliyorum bu yüzden daha önce aldığım ve sonradan bozulan iki helikopteri parça olarak kullanıp tek helikopter yapmaya çalıştım.ama sanırım beyinleri çabuk bozuluyor ve çok hassaslar.motorlar zorlanmış gibi tepki veriyor ve gücü kesiyor.

forumda yazılan yorumları inceledim 4 kanal kesinlikle tavsiye etmiyorsunuz fakat fiyat dolayısıyla 6 kanal alabileceğimi sanmıyorum.
4 kanallar içerisinde v911 modeli başlangıç için güzel olabileceğini düşünüyorum.parça sorunu da yok sanırım.
6 kanal alıp bozulduğunda içim yanacağına 4 kanal uygun fiyata alıp küçük de olsa zevk almayı planlıyorum

alış veriş siteleri kısmında önerilen yurt içi sitelerini inceledim fakat stoklarında malesef yok

selamlar RCKolik ailesi

Hoşgeldin Erdem,

4 Kanallı modellerle vakit ve nakit kaybetmektense ben olsam bir simulatör edinir pilotajımı geliştirirdim. Sonra da uygun zaman bir 6 kanallı heli edinir kırıp dökmeden uçurmaya çalışırdım. Tercih senin elbette. ;)

Keyifli forumlar. :saygilar:

selamlar RCKolik ailesi

Hosgeldin Erdem.

Bana kalırsa 4 kanal uçurmak alacağın zevkin 10 kat fazlasını simulator sana yaşatacaktır, eğer yeterince sabırlı olursan. Bu nedenle Türker abin gibi ben de sana simulator tavsiye edeceğim.

selamlar RCKolik ailesi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hosgeldin Erdem.

Bana kalırsa 4 kanal uçurmak alacağın zevkin 10 kat fazlasını simulator sana yaşatacaktır, eğer yeterince sabırlı olursan. Bu nedenle Türker abin gibi ben de sana simulator tavsiye edeceğim.

simulator için bana maliyet ne kadar olacaktır
heli mi simulator mu daha maliyetli :)

selamlar RCKolik ailesi

Tabiki heli maliyetli simülatör kumandası 50 tl den başlıyor, ikinci eller saymıyorum tabi ama sizin bahsettiğiniz 4 kanallı heli nerden baksanız 120 lira maliyeti vardır ve zaman ve nakit kaybıdır. Bence ilk önce sim sonra micro hcp100s tarzında bunları kullandıktan sonra durum kafanızda netleşir zaten.

selamlar RCKolik ailesi

Hoşgeldiniz :RCKolik: