Selamun Aleyküm

makina523

Yeni Uye
Selamün Aleyküm..

Fırat Üniversitesi Makina mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim...

21 yaşındayım...

Yıliçi ve bitirme projesi olarak Quadrocopter Aldım.Quadromda mikro işlemci olarak arduino kullandığım için Arducopter dersem daha uygun bir ifade olur...

Tabi yapacağım Quadro namı diğer Arducopter Araştırma ve birleştirme projesi olduğu için işin içine hobiden ziyade hesaplamalar ,codlamalar ,imu,gyro ve maliyet hesabı gibi ayrıntılarda yapmam gerekiyor.

İşin tez kısmı araştırma ile halloluyor ancak pratiğe gelince montajı,imu kalibrasyon ,esc kalibrasyon, arduinodan yazılan kodların siteme dahil edilmesi derken biraz karşıyor...
Elimde malzeme sıkıntısı yok sağ olsun bölüm laboratuarında kumandadan imusuna gps'inden osiloskobuna kadar herşeyden fazlasıyla mevcut..
Baya karışıklık oldu ve çoğunu hallettik sayılır ve bayağı da yol katettiğimi gördüm anca yavaş yavaş bu işi tek başıma götüremeyeceğimi anladım ve siz değerli işi bilen abilerimden yardım almak amacıyla çeşitli araştırmalar sonucunda bulduğum bu güzel foruma kayıt oldum...

Elazığlıyım...

Elazığda eğitimime devam ediyorum.

Allah izin ederse tüm derslerimi verirsem önümüzdeki haziran ayında mezun olacam...

Forumdaki tüm abi ve kardeşlerime çalışmalarında başarılar diliyorum...

Selamun Aleyküm

Hoşgeldin Muhammed,

Forumda tahmin ediyorum sana yardımcı olabilecek abilerin var. Umarim en iyi şekilde projeni gerçekleştirirsin.

Keyifli forumlar. :saygilar:

Selamun Aleyküm

(Gakgo nedisin ne var ne yok):)Muhammed hoşgeldin..Bende Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunuyum...Elazığda çok güzel zamanlarım oldu..Bu arada sıkı bir fahri elazığlıyım.Yani 2.memleketim gibi birşey.Hatta geçen hafta rüyamda elazğıdaydım o kadar yani:). öyle sadece üniversite okumakla kalmadım,elazığı ve insanını çok severim...Ben uçakçıyım klasmanlarımız farklı ama grupta sana yardımcı olacak çok tecrübeli arkadaşlar abilerimiz var..Öncelikle forumu iyi bir araştırmanı tavsiye ederim.Sonrasında aklına takılan ne varsa forumda paylaş gakgo

Selamun Aleyküm

Hosgeldin Muhammed :thumbup: Öncelikle tezinde şimdiden başarılar :) Madem quadro ilgi alanına giriyor o zaman bu konu tam sana göre ;)