Selçuk Erdoğmuş- Tam 1 yıl olmuş. :)

Selçuk Erdoğmuş

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.lazersanatevi.com
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba RcKolik Ailesi;

Ankara’dan aranıza katılıyorum. Yaşım 33. Maliyet uzmanıyım. Model uçaklar ile ilgileniyorum. Daha doğrusu son 1 Haftadır ilgilenmeye başladım. ? Öncelikle bizi bu platformda buluşturmaya vesile olan değerli adminlere ve burada bilgi becerileri ile yardımlaşan tüm üyelere çok teşekkür ederim. Benim gibi model uçaklara bakıp iç geçirenlerimiz illa ki vardır. Bir nebze olsun benim gibi hissedenlere kendi kısacık hikayemi anlatarak, bu serüvene sizler ile başlamak istiyorum.
Zaman zaman heveslenip “bir gün bende uçurmak istiyorum” dediğim bir hayal aslında. Hayal diyorum çünkü yıllardır bir türlü adım atamadığım bir şeydi bu. Hiç model uçaklar ile uğraşan bir tanıdığım olmadı ve maalesef hiç model uçak buluşmasına da gitmedim. Uzaktan uzağa heveslenip durdum anlayacağınız. Ta ki oğlum dünyaya gelene kadar. Daha 3 Aylık ama şimdiden Ömür yeter mi bilinmez ama onunla paylaşabileceğim güzel anılar yaratmak istiyorum ve aklıma gelen ilk şey de model uçak projesi oldu. Kendi çocukluk hayalim... Öğrenip öğretebileceğim bir uğraş benim için.
Biraz araştırma yaptıktan sonra burayı keşfettim. Sayeniz de çok yararlı bilgiler ediniyorum. Öncelikle rc uçak türlerini, kullanılan malzeleri, yapılışını ve püf noktalarını araştırıyorum forumda. Sanırım çok uzun bir araştırma olacak. Derya denizmiş çünkü ? Kafam karıştı biraz ama zamanla bilgilerin oturacağını düşünüyorum. Şimdilik ufak bir proje hazırladım kendime. Ortalama maliyetlerini çıkardım. Her malzemeyi aldığımda alış tarihini de yazıyorum. Yapıma başladığımda ise her anı resimleyip düzgünce notlarımı tutacağım. İleride çok güzel bir anı olacak benim için de.

Aşağıda başlangıç projemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir sürü sorum olacak sizlere. Ama konu yeri burası değil :)

Ankara da fikir alışverişi yapabileceğim arkadaşlarla tanışmayı ve yapılan organizasyonlara katılmayı çok isterim.

Tekrar dan teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar.

Adınız / Soyadınız
Selçuk Erdoğmuş
Nereden Katılıyorsunuz
Ankara
İlgilendiğiniz Model
Uçak
Var ise Modelcilik Tecrübeniz
Şu an yok
Son düzenleme:
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz Selçuk bey. Forumumuz hakkındaki güzel geri bildirimler için ayrıca teşekkür ederiz.

Gerçekten çok keyifli ve güzel bir hobiye adım atıyorsunuz. İnşallah çocuğunuz büyüdüğünde beraberce vakit geçirip zevk alacağınız bir hobi olur.

Dediğiniz gibi baştan öğrenecek çok şey var. Ama yeterki siz azimli bir şekilde forumu okuyup, araştırın. Takıldığınız yerlerde bizler elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız, merak etmeyin :RCKolik:

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz Selçuk bey. Forumumuz hakkındaki güzel geri bildirimler için ayrıca teşekkür ederiz.

Gerçekten çok keyifli ve güzel bir hobiye adım atıyorsunuz. İnşallah çocuğunuz büyüdüğünde beraberce vakit geçirip zevk alacağınız bir hobi olur.

Dediğiniz gibi baştan öğrenecek çok şey var. Ama yeterki siz azimli bir şekilde forumu okuyup, araştırın. Takıldığınız yerlerde bizler elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız, merak etmeyin :RCKolik:

Sağolun Mehmet Bey.

İlk iş kumanda alımı ile başladım bakalım. Çok sıkı simülasyon eğitimine başlayacağım. Malum kontrolleri geliştirmek çok önemliymiş. :) Adım adım şekillenmeye başlayacak.

merhaba hosgeldiniz bende gecen yil model ucak yapmaya karar verip sifir bilgiyle baslamistim youtube den kartondan yapilan bir ucak videosu bu hobiyi baslatti , flitetest kanalindan bir cok modeli yaptim , yapmasina ama simulasyon falan hic calismadigim icin 1 hafta ugrastigim ucagi 10 sn icersinde parcaladim , sonra bu forumdan bircok bilgiye ulastim simulasyon calistim suan gayet guzel ucuslar yapabiliyorum ve eve tek parca halinde getirebiliyorum , bu arada bende ankarada ikamet etmekteyim bilgim dahilinde elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
tekrar hosgeldiniz

merhaba hosgeldiniz bende gecen yil model ucak yapmaya karar verip sifir bilgiyle baslamistim youtube den kartondan yapilan bir ucak videosu bu hobiyi baslatti , flitetest kanalindan bir cok modeli yaptim , yapmasina ama simulasyon falan hic calismadigim icin 1 hafta ugrastigim ucagi 10 sn icersinde parcaladim , sonra bu forumdan bircok bilgiye ulastim simulasyon calistim suan gayet guzel ucuslar yapabiliyorum ve eve tek parca halinde getirebiliyorum , bu arada bende ankarada ikamet etmekteyim bilgim dahilinde elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
tekrar hosgeldiniz

Merhaba. Çok teşekkür ederim.

Müsait bir zamanınızda görüşmeyi ben de çok isterim. Hatta bir gün uçuş yaptığınız bir zamana denk gelebilirsek çok daha iyi olur.

Bu gün tam 1 yıl olmuş bu hobiye başlayalı. :hoppa:

Hep bir uçağım olsun istemişimdir. Şimdi 4 tane sağlam uçağım var.:) 1 Sene önce tesadüfen bu forumla tanıştım. Sıfır bilgi ile burası sayesinde bir çok şey öğrendim ve halen de öğrenmeye devam ediyorum. Burada o kadar güzel insanlar var ki teker teker isimlerini saymayacağım ama bana ve benim gibi yeni başlayanlara desteklerinden dolayı sonsuz teşekkürler ediyorum. ?:):saygilar: Bu forum sayesinde ayaklarım olmasa da, kalbim ve gözlerim artık hep havada. :):coolxf:

1. yılım kutlu olsun. :hoppa::D

1 yılda 4 uçak mı ?
Benim 3 yılı geçti hala bi tane helikopterle takılıyorum. Anca yetiyor kendileri. Yada yetmek için çırpınıyor :D
Dolu dolu bir yılın üstüne dolu dolu yıllarınız olsun inşallah :)

Çoook teşekkür ederim. ?
Bitirebilirsem eğer 5.Uçak da yolda. :)

Sene önce tesadüfen bu forumla tanıştım. Sıfır bilgi ile burası sayesinde bir çok şey öğrendim ve halen de öğrenmeye devam ediyorum. Burada o kadar güzel insanlar var ki teker teker isimlerini saymayacağım ama bana ve benim gibi yeni başlayanlara desteklerinden dolayı sonsuz teşekkürler ediyorum. ?:):saygilar:
Bunları senden duymak bizler için o kadar büyük bir mutluluk ki :thumbup: Biz de sana bu süre zarfında foruma katkılarından dolayı teşekkür ederiz :RCKolik:

Bunları senden duymak bizler için o kadar büyük bir mutluluk ki :thumbup: Biz de sana bu süre zarfında foruma katkılarından dolayı teşekkür ederiz :RCKolik:

Abi fazlasıyla hak ediyor bu forum. :) >Elimden geldiğince ve bilgim dahilinde bu foruma katkıda bulunmak benim için ayrı bir gurur. :):saygilar: