Servo Sıkıntım

Bofor58

Yeni Uye
Herkese merhabalar :saygilar: Yeni almış olduğum Walkera 68 modelinde aileron servosu bozuldu.İlk başta takılma yapıyordu dün gece komut almamaya başladı. 7.6 gr lık motorlardan kullanmakta olup ülkemizde satışına rastlayamadım. Elimde 9 gr servolardan var veya 8 gr lık servolardan buldum. Helimde bunlardan kullansam nasıl sıkıntılarla karşılaşırım.Şimdiden teşekkürler.

Servo Sıkıntım

Ana prensip cyclic servo dedigimiz 3 servonun da model olarak ayni olmasi gerekiyor. Malum bu servo ayni swashplate hareket ettiriyor. Sayet bir tanesi farkli model olursa, hizdaki farktan dolayi modelde istenmeyen hareketler ortaya cikabilir. Elinde varsa ve fiziki olarak uygun ise tum 3 servoyuda degistirmeni tavsiye edecegim Haluk ;)

Servo Sıkıntım

Peki gramaj olarak 8 gr lık veya 9 gr lık 3 tane servo edinsem sıkıntı çıkar mı? Birde rudder servosunu da değiştirmem gerekir mi yoksa o eski 7.6 gr lık kalsa uygun olur mu.

Servo Sıkıntım

Eski servolara göre daha güçlü servo kullanmak zorun yaratmaz. Kuyruk servosu özledim. Bu yüzden Sağlamsa onu değiştirmene gerek yok Haluk.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Servo Sıkıntım

Vermiş olduğun değerli bilgiler için çok teşekkürler Mehmet Abi :saygilar:

Servo Sıkıntım

Ne demek Haluk rica ederim. Kolay gelsin şimdiden :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Servo Sıkıntım

Abim son olarak şu servoyu almaya karar kıldım.

incelersen sevinirim.
Modelin üstünde bulunan servolar wk-7.6-3

Servo Sıkıntım

Haluk ATA' Alıntı:
Abim son olarak şu servoyu almaya karar kıldım.

incelersen sevinirim.
Modelin üstünde bulunan servolar wk-7.6-3
Hiz ve Tork olarak hemen hemen orj ile ayni ve analog. Fiziki boyutlari da uyuyorsa 25 tl fiyati ile bence denenebilir. Ama Sana tahsiyem bence Walkera harici baska bir model ile yoluna devam etmen. Zira Walkere maddi manevi insani yoran bir marka ne yazik ki :-\

Servo Sıkıntım

İlk alış fiyatım oldukça uygundu lakin ikinci günü yedek parça arayışlarına girince bunu bende farkettim. Trex 450 almayı planlıyordum maliyetli olunca buna döndük ama anlaşılan 2 Trex parası kadar harcayacağız. Tekrardan çok teşekkürler :RCKolik: