Simülatör Kumanda Seçimi

İlgi Alanı
Uçak
Herkese iyi günler ve iyi forumlar. Forumdan değerli büyüklerim sayesinde bayağı bir teknik bilgi topladım, ufaktan pratiğe dökme vakti geldi :thumbup:. Simülatör olarak Real Flight kullanmaya karar verdim ancak kumanda kısmında kararsız kaldım. Simülatör kumandası için "Art Tech E-FLY 6 CH" tavsiye edilmiş ancak verilen linkler dahil sıfırını bulamadım, 2. ele de hem güvenemiyorum hem de geneli satılmış oluyor. Biraz araştırıp "Fly Sky SM-600" modelini buldum. Bu sadece simülatör kumandası olacak, ileride modeller için daha üst düzey (Radiolink AT9S düşünüyorum) kumanda alacağım. Sizce bahsettiğim model nasıl? Ne tavsiye edersiniz? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Salih bey hangi simülatörü kullanmaya karar verdiyseniz hangi simülatör kumandasıyla uyumlu olduğuna karar verip ona göre almanızı öneririm.Mesela THK'da satılan Art Tech E-Fly simülatör kumandaları vardı onunla Real Flight G4 kullanıyordum.Diğer bir alternatif olarak Model Kumandalarımızın Simülatör/Trainer portu bulunuyorsa Dongle dediğimiz dönüştürücü kablo ve aparatlarını kullanarak yine Simülatörde kullanabilirsiniz.Benim önerim her iki tip ürünleri almadan önce kullanacağınız simülatörünüzle uyumlu olduğundan emin olun.En son PhoenixRC simülatörünü Radiolink AT10II kumandamla kullandım sorunsuz bir şekilde.Sadece ayarları yapmak gerekiyordu ilk etapta.Kolay gelsin.

Dongle meselesi hem zor geliyor hem de bilgisayarda çok usb portu yok hocam. Uyumluluğa hiç bakmamıştım sağ olun, Real Flight G4 ile uyumluymuş. Ben 7.5 düşünüyordum, 4 ve 7.5 arasında "fiziki gerçekçilik" açısından ciddi fark hisseder miyim? Son olarak forumda bir yazıda fizik olarak Phoenix daha iyi diye duydum, ciddi bir fark var mıdır sizce?

Ben şimdiye kadar Real Flight G4, G4.5 ve PhoenixRC(sürümünü unuttum) kullandım ancak uçuş dinamikleri olarak Real Flight daha iyi gibi geldi bana.PhoenixRC'yi sevemedim yani, tabi göreceli bir kavram olabilir sizi yanıltmış olmayayım.:) Her halukarda USB portuna ihtiyacınız olacak.Dongle'da kullansanız veya harici Simülatör kumandası da alsanız ikisi de USB port ile bilgisayara bağlanır.Port az ise, çoğaltıcı alıp kullanabilirsiniz USB port için.

Hocam eğer bütçeniz müsait ise radiomaster tx16s e bakmanızı öneririm ben kullanıyorum hiç bir dongle kullanmaya gerek kalmadan direkmen usb üzerinden simülatördede kullanabilirisiniz

• Beğen
Tepkiler: Berker GÖKER
Hocam eğer bütçeniz müsait ise radiomaster tx16s e bakmanızı öneririm ben kullanıyorum hiç bir dongle kullanmaya gerek kalmadan direkmen usb üzerinden simülatördede kullanabilirisiniz
Maalesef hocam, 300-400'e kadar çıkabilirim ancak tx16s çok pahalı geldi. İleride ana kumanda olarak olabilir neden olmasın, sağ olun tavsiye için :)
Ben şimdiye kadar Real Flight G4, G4.5 ve PhoenixRC(sürümünü unuttum) kullandım ancak uçuş dinamikleri olarak Real Flight daha iyi gibi geldi bana.PhoenixRC'yi sevemedim yani, tabi göreceli bir kavram olabilir sizi yanıltmış olmayayım.:) Her halukarda USB portuna ihtiyacınız olacak.Dongle'da kullansanız veya harici Simülatör kumandası da alsanız ikisi de USB port ile bilgisayara bağlanır.Port az ise, çoğaltıcı alıp kullanabilirsiniz USB port için.
O zaman SM-600 ile G4 kullanarak simülatöre ilk adımımı atıyorum :) yardımlar için çok sağ olun..

Bence sadece simulasyon için ek kumanda almak biraz lükse kaçar. Toplam 5-10 saatlik uçuş sonrası muhtemelen kenara koyacaksınız. Ana kumandanızı aldığınızda sim kumandanızın kalitesi ana kumandanıza göre düşük geldiği için, ayrıca kullandığınız sim programının (real flight öneririm) versiyonunu yükseltmek için dongle alacaksınız. Yani ben olsam para vermezdim. Hatta sıfır almayı düşünüyorsunuz. En aşağı 200 liradır. Değmez diye düşünüyorum.

Ben Art Tech E-Fly aldım yakın zamanda letgo dan 50tl ye(180tl yazmıştı sağolsun çok uyguna verdi)

Şansınızı deneyebilirsiniz..

Benim önerim 30 40 saat kullanacağın bir simülatör kumandası almaktansa usb kablosu yanında gelen bir kumanda alman. Flysky fs-i6x gibi bir kumandaya bütçe ayırabilirsen hem simulatör kumandası için boş yere para harcamamış olursun hem de10 kanala kadar destekleyen bir kumanda almış olursun, uzun süre de işini görür. Ayrıca modlaması ve firmware update ile ilgili internette yığınla video ve içerik var. Hem yerli hem çin sitelerinde bulunuyor. Tam fiyat-performans ürünü. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Not: Simülatörü de kendi kumandanla çalıştığın için uçuş esnasında elin alışmış olur. ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol