simulator kumandası yardımmmm...

funds

Öğretim Görevlisi
selam arkadaşlar bugün thk sim kumandam geldi ve çalışmalara başladım...yalnız birkaç sorunum oldu...öncelikle kumandanın üstündeki dikey tırtıklı ayar düğmeleri hangi konumda olmalı...ben contrellere bakarak ayarlamaya çalıştım ama tam emin değilim...bide heliyle gaz vererek kalkmasını sağladığımda sağ koldaki yön tuşlarına dokunmadığım halde sağa yada sola hareket ediyor bu normal midir...yani armut gibi havada durmasını beklemiyorum ama biraz da fazla hareketli geldi bana...

yardımlarınız şimdiden teşekkürler...

Ynt: simulator kumandası yardımmmm...

Mahmut Bey sanırım trimlerden bahsediyosunuz onlar ortaya alınıp ayar yapılacak yatay olanlarda dikey olanlarda
Birde hangi sim programını kullanıyorsunuz

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

mahmut' Alıntı:
...öncelikle kumandanın üstündeki dikey tırtıklı ayar düğmeleri hangi konumda olmalı...ben contrellere bakarak ayarlamaya çalıştım ama tam emin değilim...
Mahmut Bey onlara trim deniyor kumdanızı onlar tam orta konumdayken kalibre etmeniz gerekiyor. Sonrasında eğer modeliniz kararlı bir şekilde siz kontrol vermeden bir yöne doğru sürekli hareket ediyorsa bu trimlerle oynayarak olabildiğince modelinizin kontrol vermediğiniz durumdaki hareketini sıfırlıyorsunuz. (hiçbir zaman mükemmel olmayacaktır makul bir seviyede uğraşmayı bırakmanızı tavsiye ederim.)

mahmut' Alıntı:
...bide heliyle gaz vererek kalkmasını sağladığımda sağ koldaki yön tuşlarına dokunmadığım halde sağa yada sola hareket ediyor bu normal midir...yani armut gibi havada durmasını beklemiyorum ama biraz da fazla hareketli geldi bana...

Kullandığınız simulatör programı hangisidir bilimiyorum ama eğer Real-Flight ise aşağıdaki videodaki ayarı "Basic" konumuna getirirseniz tahmin ediyorum daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

mahmut' Alıntı:
...yani armut gibi havada durmasını beklemiyorum ama biraz da fazla hareketli geldi bana...

Haklısınız Mahmut Bey " ARMUT " gibi havada durmaz. Ona biz stabil şekilde havada durmuyorda diyebiliyoruz başka bir tabirle. :laugh:

Ynt: simulator kumandası yardımmmm...

FurkanBaytar' Alıntı:
Mahmut Bey sanırım trimlerden bahsediyosunuz onlar ortaya alınıp ayar yapılacak yatay olanlarda dikey olanlarda
Birde hangi sim programını kullanıyorsunuz

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Furkan bey öncelikle yardımınız için saolun...kullandığım program RealFlight G4.5...birde dediğiniz gibi yapayım bakalım nasıl olacak...

Türker Akgün' Alıntı:
Mahmut Bey onlara trim deniyor kumdanızı onlar tam orta konumdayken kalibre etmeniz gerekiyor. Sonrasında eğer modeliniz kararlı bir şekilde siz kontrol vermeden bir yöne doğru sürekli hareket ediyorsa bu trimlerle oynayarak olabildiğince modelinizin kontrol vermediğiniz durumdaki hareketini sıfırlıyorsunuz. (hiçbir zaman mükemmel olmayacaktır makul bir seviyede uğraşmayı bırakmanızı tavsiye ederim.)

Kullandığınız simulatör programı hangisidir bilimiyorum ama eğer Real-Flight ise aşağıdaki videodaki ayarı "Basic" konumuna getirirseniz tahmin ediyorum daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Haklısınız Mahmut Bey " ARMUT " gibi havada durmaz. Ona biz stabil şekilde havada durmuyorda diyebiliyoruz başka bir tabirle. :laugh:

:) çok saolun Türker bey ; dediğiniz gibi ayar yapmaya çalışacağım umarım olur...yardımınız için çok saolun...bu arada kullandığım program RealFlight G4.5...