Spektrum iX20 Kumanda

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Spektrum ilk Android tabanlı kumandası IX12 nerede ise 2 yıl önce çıkarmıştı.

Takip edebildiğim kadarıyla IX12 Kumanda dan genel olarak kullanıcılar memnun. Ortaya çıkan hatalar genelde Android tabanlı sorunlardı ve büyük bir kısmını yazılım güncellemesi ile hallettiler. Bildiğim tek ve son büyük sorun DX9 göre sesinin daha az çıkıyor olması.

IX12 ilk çıktığında buna bu kadar para vermeyelim bekleyelim mutlaka IX9 çıkar ve daha uygun fiyata alırız derken, Spektrum bizi ters köşe yaptı :lollol: Kanal sayısını azaltmak yerine sanki çok gerekliymiş gibi :angry: kanal sayısını artırmış ve IX20 kumandayı çıkarmışlar:eek:

Kanal sayısı artınca fiyattı da epey bir uçmuş :rolleyes::lollol::lol: Yeni kumandamız sadece $1.400 çık

Hızlı bir şekilde bakınca IX12 en büyük farkını “Hall-effect sensor, quad-bearing gimbals” olarak gördüm.

Bu fiyata bu Kuman’da alınır mı, bence alınmaz ama yine de genel kültür olsun diye paylaştım istedim ;D

Ürün Linki :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

IX12 ilk çıktığında buna bu kadar para vermeyelim bekleyelim mutlaka IX9 çıkar ve daha uygun fiyata alırız derken,
Durum pek değişmedi, ben hala beklemedeyim mecburen. :laugh:

Ben Miami'ye daşınmaya karar verdim ,dur şu Trump' la bir konuşayım da :lol:
Ahhhh Hakan abi biz miyamide yazlığı aldıkta ne oldu sanki, taksitlerinden gözümüzü açamıyoruz. :lol: :lol:

Burdur'dan göl manzaralı bir daire olsun daha iyi. Yalnız dolar olayını çözüm bulamıyoruz malesef. :cry:

Son düzenleme:
Bence bu kumandanın çok eksikleri var.Bir kere Calibar ve Bing yapamıyorsun.Calibarsız kumanda mı olur canım? Bir de heralde bu kumandayı satın alabilmek için böbrek satmak gerekli.Başka türlü alınacak gibi değil de...

Yok yok Tamer Bey işin aslı kumandayı eline alıyorsun Calibar diyorsun pat olu veriyor hatta "Xcalibar bile var " diye espiri bile yapıyor ( Türker Beye selam olsun :saygilar:). Bing diyorsun ayıpsın hemen olurum diyor . Yoksa bu kadar parayı vermenin ne espirisi varki ?? :evil: . Haaa "pazarlık sünettir hacı niye bu kadar para verdin bana " deme ihtimali bile var :lollol::lol:

Bunca açık kaynak kumanda varken ben bunun yüzüne bile bakmam doğrusu . Flysky Paladin PL18 300$ civarı FRsky horus x10 ve x12 var 300 $ ile 550 $ aralığında ve bence en bombası tekrar multi protokole geçebilen Jumper T16 pro ( 180$ civarı ) ki Frskya kafa tutup open source haklarını yeniden aldı ve üstüne üstlük uçana kaçana bind olabilme yeteneğine sahip . Elbette kalite önemli ama şunu unutmayalım 1500$ para verip 6ay bilemedin 1 yıl sonra yenisi çıktığında dur şuna bir bakayım dediğinizde aşık olunacak kadar farklı modelleri çıkıyor .

Spektrum ilk Android tabanlı kumandası IX12 nerede ise 2 yıl önce çıkarmıştı.

Takip edebildiğim kadarıyla IX12 Kumanda dan genel olarak kullanıcılar memnun. Ortaya çıkan hatalar genelde Android tabanlı sorunlardı ve büyük bir kısmını yazılım güncellemesi ile hallettiler. Bildiğim tek ve son büyük sorun DX9 göre sesinin daha az çıkıyor olması.

IX12 ilk çıktığında buna bu kadar para vermeyelim bekleyelim mutlaka IX9 çıkar ve daha uygun fiyata alırız derken, Spektrum bizi ters köşe yaptı :lollol: Kanal sayısını azaltmak yerine sanki çok gerekliymiş gibi :angry: kanal sayısını artırmış ve IX20 kumandayı çıkarmışlar:eek:

Kanal sayısı artınca fiyattı da epey bir uçmuş :rolleyes::lollol::lol: Yeni kumandamız sadece $1.400 çık

Hızlı bir şekilde bakınca IX12 en büyük farkını “Hall-effect sensor, quad-bearing gimbals” olarak gördüm.

Bu fiyata bu Kuman’da alınır mı, bence alınmaz ama yine de genel kültür olsun diye paylaştım istedim ;D

Ürün Linki :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

IX 12 ile uctum, Fadil diye minik kus bir arkadasimizda var radyo, halen kullaniyor. Ekran biraz ufakcana idi. Dolayisiyla yorucu oluyordu menulerle ugrasmak. Malum push button yok bu kumandada. Bir de acma kapama icin basili tutmak falan gerekiyor, drone hissi geliyor, uzaklasiyorum bir anda:)
Onun disinda alisildik spektrum. IX20 de gordugum kadariyla cok daha genis bir ekran mevcut. Hall sensor en buyuk artisi. Onun disinda dokunma algilayicili switchler, tumlesik kamera (modelin fotografini cekmek icin konmus sanirim) denebilir yenilikler icin

IX 12 ile uctum, Fadil diye minik kus bir arkadasimizda var radyo, halen kullaniyor. Ekran biraz ufakcana idi. Dolayisiyla yorucu oluyordu menulerle ugrasmak. Malum push button yok bu kumandada. Bir de acma kapama icin basili tutmak falan gerekiyor, drone hissi geliyor, uzaklasiyorum bir anda:)
Onun disinda alisildik spektrum. IX20 de gordugum kadariyla cok daha genis bir ekran mevcut. Hall sensor en buyuk artisi. Onun disinda dokunma algilayicili switchler, tumlesik kamera (modelin fotografini cekmek icin konmus sanirim) denebilir yenilikler icin
Geri bildirim ve yorumlar için teşekkürler. Sayende IX serisinin de Türkiye'de bir kullanıcı olduğunu öğrenmiş olduk :thumbup: