Super Cub ya da Decathlon lazer kesim planı arıyorum. -Planı Buldum. :) -

Selçuk Erdoğmuş

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.lazersanatevi.com
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba :RCKolik:.

Hobiye başladığım 9 aylık süre boyunca, sizlerin de sayesinde güzel bir yol kat ettiğime inanıyorum. :) Ne zamandır aklımın bir köşesin de kendi uçağımı yapma fikri dolanıp duruyor. Sonunda kendimi hazır hissettiğim bir dönemdeyim. :)

Kafamda 2 model oluştu. Bunlardan biri Super Cub diğeri ise Decathlon. Önceliğim super cub tabi ki. :D 2 uçağın da 46'lık motora göre projesini buldum, fakat ben biraz daha kolaya kaçıp ( Malesef ki hala projeyi okumakta zorlanıyorum.) kit halinde lazer kesimi yaptırmak istiyorum. Ama bir türlü lazer kesim için uygun planları bulamadım. Daha önceden Cessna 182 nin projesini bulmuştum. Onda elle kesim planları da mevcut. Ben o planları lazer kesime uygun hale getirmek için corel i öğrendim ve parçaları çizmeyi başardım. :hoppa:Ama hala içimden o uçağı yapmak geçmiyor. :) İnatla Super cub veya Decathlon diye sayıklıyorum.

Sizlerden ricam; elinizde 40/46'lık Super Cup ve Decathlon un lazer kesim planları var ise benimle paylaşabilir misiniz. (Ücret karşılı tabi ki:)) Ben internetten araştırarak bulamadım ama bildiğiniz bir site var ise oradan da alabilirim. Ya da parçaların olduğu bir plan var ise ben onu lazer kesime uygun çize bilirim. Cessna 182 nin örnek çizimini aşağıda paylaşıyorum. Herkese iyi forumlar. :saygilar:

Planda yer alan bire bir parça listesi. Elle çizilmiş. Lazer kesime uygun değildi;
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da corel de benim çizdiğim ve lazer kesime uygun hale gelen parçalar.

Selçuk abi merhaba. bu siteye baktınız mı? Aslında ben inceledim hatta planlar da mevcut fakat lazer kesime uygun mudur değil midir bilemedim.Bu konuda bilgili olmadığımdan net yorum yapamıyorum.Bir bakın isterseniz belki işinize yarayabilir.

Selçuk , varsa planı olan mutlaka yardımcı olur , madem Coreli öğrendin , ben olsam kendim çizerdim , tabi böylesi biraz zor ama , yapım aşamalarını yapmadan , hatta varsa hatası ufak tefek düzeltmeleri bile yaparsın.
Sen artık oldun ya , kesinlikle yapabileceğine inanıyorum ;):RCKolik:

Selçuk abi merhaba. bu siteye baktınız mı? Aslında ben inceledim hatta planlar da mevcut fakat lazer kesime uygun mudur değil midir bilemedim.Bu konuda bilgili olmadığımdan net yorum yapamıyorum.Bir bakın isterseniz belki işinize yarayabilir.

Tüm plan sitelerini tavaf ettim ama yok. :) 'dan aldım diğer planları da.

Sen artık oldun ya , kesinlikle yapabileceğine inanıyorum ;):RCKolik:
Çok mutlu ettin abi beni teşekkür ederim. :):saygilar:

Selçuk , varsa planı olan mutlaka yardımcı olur , madem Coreli öğrendin , ben olsam kendim çizerdim , tabi böylesi biraz zor ama , yapım aşamalarını yapmadan , hatta varsa hatası ufak tefek düzeltmeleri bile yaparsın.
Abi aslında projeyi çıkarıp tüm parçaları elle teker teker kesmekti niyetim ama bir türlü projede ki parçaların yerlerini kafamda netleştiremiyorum. Parçalar elimde olsa lego gibi yine plan üzerinde birleştirip en azından elle kesimde ya da corel de çizim de neler yapmam gerekir o nu netleştirebilirim. :) Olmadı mecbur baştan bir çizim için uğraşacağım.

Selam :RCKolik:.

Piper cub ın 46 model planını buldum. %60 kesime ayarlayabileceğim parçaları da mevcut. Lazer kesim için çizmeye başladım. Bakalım sonuç ne olacak.

Herkese Keyifli forumlar.

Planı Linki:

Plan Görüntüsü;

Çizim Görüntüsü;

Son düzenleme:
Eğer sonuç başarılı olursa, bizlerle de paylaşmanı rica ederiz :) Şimdiden kolay gelsin :thumbup:

Tabi ki abi paylaşıcağım☺ Yeter ki ortaya güzel bir şey çıksın. İlk çizim ve yapım projesi olarak yeni bir başlıkta devam edicem☺ Bu arada çizim baya baya bitmek üzere. Burada çizimi kontrol edebilecek, Deneyimli birine göndersem bir kontrol etse çoook iyi olur. Eksikler varsa zamanında müdahale edebilirim☺