Sürekli bip sesi

Rasheed

throttle ı ittiğinde aldığın zevk paha biçilemez)
Selam arkadaşlar, uzun süredir yoktum ancak bir problem çıkınca direk siteye geldim, sorunum şu yeni bir esc motor bağlantısı yaptım , motorun dönüş yönünü kontrol için yapılmaması gereken birşey yaptım kabloların ucu açık kontrol yaptım, esc'den motora bağlanan kablolardan ikisi birbirine değdi ve pofff esc yandı sürekli sürekli bip sesi geldi ve hemen pil bağlantısını kestim, bu olaya 4-5 saniyede müdahale etmeme rağmen motor resmen yanıyordu el vurulmuyordu , haliyle esc çöp oldu, ama asıl sorun şu ki artık kumandayı hangi modelime bağlarsam bağlayım sürekli bip sesi alıyorum 1 dakika civarı bip sesini duyup sonra bindleniyor throttle, ancak bu sırada tüm servoları hareket ettirebiliyorum, bazen ise 10 saniyede hatta nadir olarak ilk pil bağlantısını takışta bindleniyor, kumandam devo10 alıcı devo rx601 ,tekrar bindledim ancak işe yaramadı aynı sorun devam ediyor, acaba sorun nerden kaynaklanıyo olabilir ?

Sürekli bip sesi

Malesef, tek alıcım var 4 modelide tek alıcımla kullanıyorum o yüzden deneme şansım olmadı.

Sürekli bip sesi

Büyük ihtimal alici da zarar görmüş. Emin olmak ve diğer modelleri riske atmamak icin yeni bir alici alınmasını tavsiye ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sürekli bip sesi

Merhaba arkadaşlar, sorunu çözdüm ,aslında çok basit bir işlem ile esc ve stick kalibrasyonu ile olayı çözdüm, sanırım kısa devre yaptığı sırada motoru test ediyordum yani %30-40 civarı gaz veriyordum o sırada kısa devre olunca esc kalibrasyonu bozulmuş , kumandada throttle ayarı olmadığı için esc sürekli bipliyormuş, neyse sorun yaşayan arkadaşlar olursa belki yardımcı olur, cevaplarınız için de teşekkür ederim.

Sürekli bip sesi

Güney' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, sorunu çözdüm ,aslında çok basit bir işlem ile esc ve stick kalibrasyonu ile olayı çözdüm, sanırım kısa devre yaptığı sırada motoru test ediyordum yani %30-40 civarı gaz veriyordum o sırada kısa devre olunca esc kalibrasyonu bozulmuş , kumandada throttle ayarı olmadığı için esc sürekli bipliyormuş, neyse sorun yaşayan arkadaşlar olursa belki yardımcı olur, cevaplarınız için de teşekkür ederim.

Gerçekten ilginç ama mantıklı bir durum olmuş :thumbup: Öncelikle gözün aydın Güney ve geri bildirim için de ayrıca teşekkür ederiz ;)