Tanışma

keremkinali

Yeni Uye
Merhaba,

Arkadaşlar ben Kerem Kınalı Sakarya-İstanbul civarından aranıza katılmış bulunmaktayım.
26 yaşındayım, Görsel Faaliyetler adında ve bu faaliyetler üzerine çalışan bir şahıs firmasına sahibim.

Heli ile ilgileniyorum. Daha önce hiç model uçak, heli vb. uçurmadım. Anlayacağınız tecrübe sıfır. O kadar sıfır ki uçurtma bile yok o tecrübeler arasında :)

Forumu nereden duyduğuma gelecek olursak işim gereği model helikopter kullanmam gerekiyordu -ki hala gerekmekte :) - almam da lazım ve türkiye fiyatlarının çılgınlar gibi yüksek olduğunu gördüm. Daha sonra biraz araştırayım yurtdışında fiyatlar uygundur dedim derken gümrük mevzuatında buldum kendimi saatler aktı gitti.
En son dedim bu gümrükte ne naneler yeniyor nasıl olacak bu işler dedim bir baktım bu sitedeyim. Dedim dur kerem bi kaydol yoksa olmaz.

Velhasılı kelam buradayım şimdiden hoşbulduk.

Ynt: Tanışma

Kerem kardesim hoşgeldin , isin geregi heli kullanman gerekiyor olsada hevesini kursaginda birakabilirim , heli kullanmayi ogrenmen 1 yila yakin bi zamanini alacaktir maglesef , gorsel bir isten bahsettin hava fotografimi cekeceksin ? bunun icin hexa yada quadcopter oneririm ogrenmesi daha kolay ve kullanmasi daha az risklidir

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tanışma

Mesut üstadın söylediklerine aynen katılıyor ve aramıza hosgeldiniz diyorum :thumbup:

Mesut AKIN' Alıntı:
Kerem kardesim hoşgeldin , isin geregi heli kullanman gerekiyor olsada hevesini kursaginda birakabilirim , heli kullanmayi ogrenmen 1 yila yakin bi zamanini alacaktir maglesef , gorsel bir isten bahsettin hava fotografimi cekeceksin ? bunun icin hexa yada quadcopter oneririm ogrenmesi daha kolay ve kullanmasi daha az risklidir

Mesut üstad aynen hava fotoğraf ve video çekimi olacak. hexa ya da quadcopter fiyatlarına türkiye içinde baktım 30.000tlye yakın fiyatlar var tam techizatlı şekilleri. bir de dediğin gibi kolay olmayacak elbet üzüleceğiz :)

30 bin tl yerine sen 10 bin tl ye haledersin aslinda

Tanışma

cehalet ve gençlik bir arada abi nasıl olacak o iş bilmediğim bir alan vb. sebeplerim oldukça çok :)

tam olarak ihtiyacım olan şeyler neler onları da bilmiyorum ya o da ayrı bir dip not :)

hazirlariz sana bi liste istersen :)

Tanışma

Kerem Bey Hoşgeldiniz,

Şanslıymışsınız, Mesut üstadla tanışmak işin seyrini fazlasıyla değiştirecek ve maliyetleri de en azından yarıya indirecektir. :laugh:

Hem keyif alacağınız hem de mesleğinizde faydalanacağınız bu hobide yolunuzun açık olmasını dilerim.

Keyifli forumlar. :saygilar:

Tanışma

Güzel bir ortama denk geldim sanırım inşallah uzun zamanlı arkadaşlıklar olur :) bu arada saygılar bizden :)

Saygılar tapatalk