Tasarım Hexacopter (800)

Ali34

Yeni Uye
Arkadaşlar tasarımı ve imalatı arkadaşım Ferhat ve bana ait olan hexa ile fotoğraf çekmeye başladık:) Güzel olduğunu düşündüğüm bir kaç kare...
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tasarım Hexacopter (800)

Quadrolardan pek anlamam ama pervanelere bakınca ve basliktaki 800 görünce epey buyuk bir model olduğu belli.

Kendi dizayn ettiginiz seyin uçması da başka bir zevk olsa gerek. Paylaşım ıcın teşekkürler . Şahsen 1.resim gercekten ilginç ve guzel br kare olmuş.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tasarım Hexacopter (800)

Aslında ilk yapmaya karar verdiğimizde dsrl kamera kaldırmayı istiyorduk.Bu yüzden 800 eksen ve 15x5.5 CF prop kullanmaya karar verdik.Ardından tecrübesizliğimizin kurbanı olmayalım diye gopro ile devam ettik.Şuan denemeleri devam ediyor ve dediğiniz gibi çok ama çok keyifli:)

Tasarım Hexacopter (800)

Mehmet Bey e katiliyorum, ilk kare cok iyi :agreed: bu tarz cekimler icerisinde boyle guzel bir fotografla karsilasmadim.

Tasarım Hexacopter (800)

Bulut' Alıntı:
Mehmet Bey e katiliyorum, ilk kare cok iyi :agreed: bu tarz cekimler icerisinde boyle guzel bir fotografla karsilasmadim.

Beğendiğinize sevindim.Bu resim için annemin yaptığı yorumu direk aktarıyorum ''oğlum bu resim kartpostal gibi olmuş'' :)

Tasarım Hexacopter (800)

Ali Bey Merhaba

Cihazınız çok güzel görünüyor.kırımsız başarılı uçuşlar diliyorum.
sizden birşey rica edecektim.
15x5.5 pervaneleri satın aldığınız linki gönderebilirmisiniz acaba?

teşekkürler

Tasarım Hexacopter (800)

Ali, birazda kullandığın malzemelerden, tasarımdan ve çizimlerinden bahsetsen ... :yuppi:

Tasarım Hexacopter (800)

SLM ALİ BEY. BİRKAÇ SORUM OLACAK. 800 LÜK FRAMEDE NAZA GAİN AYARLARINI KAÇ KAÇ AYARLADINIZ? AYRICA KAÇ MAH PİL KULLANIYORSUNUZ UÇUŞ SURENİZ NEKADAR? BENDE 900 FRAME VAR SUNNYSKY 4014 320 KV MOTOR VE 15X55 PERVANELER VAR. TAM KULLANMADIM CİHAZI ÇÜNKÜ GAİNLERİ AYARLAYAMADIM. MALUM CİHAZLAR BÜYÜK OLUNCA GAİN AYARLARI BİRAZ SORUN OLUYOR. AMA SÜZÜN PROBLAR ÇOK GÜZELMİŞ HOŞUMA GİTTİ.