Trabzon'dan Selamlar

abdagli

Yeni Uye
Adı : Abdullah
Soyadı : Dağlı
Nereden : Trabzon
Mesleği : Bilgisayar Mühendisi
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz (Heli/Uçak/Quadro/FPV/Araba..) : Quadro
Var ise Modelcilik Tecrübeniz: -
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? : Google
Kullandığım Model(ler) : DJI Phantom 3

Merhabalar. Trabzon'da drone'lar ile elde edilmis goruntulerden orthophoto harita olusturan yazilimlar gelistiriyoruz. Turkiye'deki havacilik ekosistemine dahil olabilmek, siz degerli pilotlarla tanisabilmek, karsilikli bilgi alisverisinde bulunabilmek amaciyla foruma kayit oldum.

Trabzon'dan Selamlar

Hoşgeldiniz Abdullah bey,

Bu fotograflama tekniği multikopter ile değil de sabit kanatlılar ile daha başarılı olmaz mı? Bu konudaki deneyimlerini merak ediyorum?

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Trabzon'dan Selamlar

Aramıza hoşgeldin Abdullah. Bir Drone olarak herhalde IHA Talimatı hakkında gerekli bilgiye sahipsindir :)

Trabzon'dan Selamlar

Aramıza hoşgeldiniz.

Trabzon'dan Selamlar

Bu fotograflama tekniği multikopter ile değil de sabit kanatlılar ile daha başarılı olmaz mı? Bu konudaki deneyimlerini merak ediyorum?
Tesekkurler Ercan bey. Suanda deneyimlerimiz sadece DJI Phantom 3 uzerinde. Sabit kanatlilarla henuz bir deneyimimiz yok. Quadcopter secmemizde engebeli arazilerde bile ucus yapma ihtiyacimiz buyuk rol oynadi. Biz ozellikle tarim arazilerinde ucus yapiyoruz ve Trabzon gibi engebeli arazilerde inis ve kalkis risklerini en aza indirmek icin quadcopter'i tercih ettik. Ama tabiki elimizden geldigince diger IHA'larla da denemelerimiz olacak.

Bir Drone olarak herhalde IHA Talimatı hakkında gerekli bilgiye sahipsindir :)
Tesekkurler Mehmet bey. Evet konunun takipcisiyim tabiki :) Elimden geldigince guncel tum mevzuatlari takip etmeye calisiyorum.

Aramıza hoşgeldiniz.
Hos bulduk Ali bey.

Trabzon'dan Selamlar

Hoşgeldiniz Abdullah Bey,

Umarım işinizle alakalı bilgi toplandığınız bu uğraş zamanla hobiniz haline dönüşür.

Keyifli forumlar. :saygilar:

Trabzon'dan Selamlar

Hoşgeldin Abdullah... Ben de haritalama için sabit kanatlı tavsiye ederim.... Bu aralar bi model için Trabzon'da modelci arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Projemiz tübitak ilk elemeden geçti. İnşallah yarışmaya da katılacağız.

Trabzon'dan Selamlar

Bu arada sizin de gözünüz aydin Mustafa bey. TÜBİTAK projesinde şimdiden basarılar :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Trabzon'dan Selamlar

Abdullah bey foruma hoşgeldiniz.
Keyifli forumlar :RCKolik:

Trabzon'dan Selamlar

Muammer Akbulut' Alıntı:
Aramıza hoşgeldin kardeşim

Tesekkurler Muammer bey.

Türker Akgün' Alıntı:
Hoşgeldiniz Abdullah Bey,

Umarım işinizle alakalı bilgi toplandığınız bu uğraş zamanla hobiniz haline dönüşür.

Keyifli forumlar. :saygilar:

Ben de oyle olmasi umidindeyim Turker bey. Ekosisteme cok yabanci oldugum icin simdilik sıkı takipciyim diyebilirim. Ama zamanla konuyu daha iyi anlayacagimi dusunuyorum.

Mustafa Güney' Alıntı:
Hoşgeldin Abdullah... Ben de haritalama için sabit kanatlı tavsiye ederim.... Bu aralar bi model için Trabzon'da modelci arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Projemiz tübitak ilk elemeden geçti. İnşallah yarışmaya da katılacağız.

Konuyla ilgili tecrubelerinizi paylasmanizi cok isterdim Mustafa bey. Sabit kanatlilarla ilgili hic tecrubemiz yok. Konuyla ilgili forumdaki yazilari okuyacagim. Sabit kanatli tercih etmekteki gerekceniz nedir? Ayrica basarinizdan oturu tebrik ederim.

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Abdullah bey foruma hoşgeldiniz.
Keyifli forumlar :RCKolik:

Tesekkurler Safak bey.

Trabzon'dan Selamlar

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu arada sizin de gözünüz aydin Mustafa bey. TÜBİTAK projesinde şimdiden basarılar :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler Mehmet hocam..

Abdullah Dağlı' Alıntı:
Konuyla ilgili tecrubelerinizi paylasmanizi cok isterdim Mustafa bey. Sabit kanatlilarla ilgili hic tecrubemiz yok. Konuyla ilgili forumdaki yazilari okuyacagim. Sabit kanatli tercih etmekteki gerekceniz nedir? Ayrica basarinizdan oturu tebrik ederim.

Daha uzun uçuş süresi... Ve de daha geniş alanı tarama imkanı.