Trex 600 ESP - Bell 206 Jet Ranger : İlk Modelim

ramazan develi

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Trex 600 ESP - Bell 206 Jet Ranger
aldım şu an montaj aşamasındayım inşallah bitsin zevkle uçurucam

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı olsun , güzel seçim. İnşallah güle güle uçurun.Fbl head tercih ederseniz daha orjinal görünür, dfc kafa kısa görünebilir.
Fusiyi nerden temin ettiniz Ramazan bey , dışarıdan oldukça maliyetli geliyor merakımı mazur görün.
Holikopteriniz tekrar hayırlı olsun.:saygilar:

Hayırlı olsun , güzel seçim. İnşallah güle güle uçurun.Fbl head tercih ederseniz daha orjinal görünür, dfc kafa kısa görünebilir.
Fusiyi nerden temin ettiniz Ramazan bey , dışarıdan oldukça maliyetli geliyor merakımı mazur görün.
Holikopteriniz tekrar hayırlı olsun.:saygilar:
Hakan bey hepsini ikinci el aldım bu konuda oldukça acemiyim ama çok sabırlı ve çok meraklyım

Fusiyi de ikinci el aldınız öyle mi , valla şanslısınız , @ishak parmak görmesin , kendisi bu modelin aşığıdır da :laugh:
@LEVENT UYGUN abi seni de unutmadım ;D
Ramazan bey , acemi iseniz acele etmeyin , 600 oldukça ciddi bir sınıftır, hayatı tehlikesi vardır , uçurması , hoveri kolaydır ama hatayı affetmez , önce modeli uçurun , eğer pilotaj zayıf ise modeli de uçurmayın , daha basit ve küçük bir model ile pilotaj kasın , yoksa tüm emekler heba olabilir , emeklerin heba olması da sorun değil , dediğim gibi kendinize ve çevrenizdekilere de zarar verebilme ihtimali olduğu için , önce simülasyon ve küçük bir model ile bol antrenman daha sağlıklı olacaktır :saygilar:

Hakan bey Trex 600 gövdeye yerleştirmeden bol bol uçuş entramanları yapıcam hata iniş takımının altına 1.5 metre uzunluğunda istavroz kullanıcamki yana yatmasın sonra yavaş yavaş yerde gezinme hareketleri yaparım

Hakan bey size bir soru sorsam bu kumandanın simulasyon proğramı varmı

Hakan bey Trex 600 gövdeye yerleştirmeden bol bol uçuş entramanları yapıcam hata iniş takımının altına 1.5 metre uzunluğunda istavroz kullanıcamki yana yatmasın sonra yavaş yavaş yerde gezinme hareketleri yaparım

Bu boyuttaki bir heli için 'yana yatması' çekineceğiniz son sıradaki şeylerden biri olmalı. O çalışma ayağı olarak satılan şeyi kesinlikle modele takmayın, bütün dengesini bozar, sadece kendi başına bile kırım sebebidir. Helikopter yerde gezdirilmez. Bir model helikopter için ve ayrıca çevresindekiler için en tehlikeli irtifa 2 metre ve altıdır.

Hakan bey size bir soru sorsam bu kumandanın simulasyon proğramı varmı

Bu konudaki en isabetli cümle bu. Buyrun size simulatör indeksi:

Hakan bey hepsini ikinci el aldım bu konuda oldukça acemiyim ama çok sabırlı ve çok meraklyım

Ramazan bey, sabrınızı ve merakınızı sonuna kadar kullanabileceğiniz bir hobiye giriş yapmışsınız. Benim nacizane tavsiyem, aşağıda örneklerini vereceğim temel konularımızı barındıran indeksleri sabırla, sonuna kadar okumanız ve daha önemlisi bu 600 sınıfı helikopteri şimdilik bir kenarda bırakmanız ve daha ufak, daha ucuz, daha az tehlikeli bir model ile acemiliği çıkarmanız olacaktır. Simulatör ile ilk çalışmaya başladığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Lİnkler:

Simülasyon konularını okuyun , HK dongle ile çalışabileceğini düşünüyorum, Futaba kullana arkadaşlar da yardımcı olacaktır :saygilar:
Eğitim ayağı falan kurtarmaz , o fikirden derhal vazgeçin , yana yatmasını engelleyebilirsiniz belki ama , 600' ü çalışırken gördünüz mü , bunun kazası saniye bile sürmez , siz en iyisi ufak bir modelle simülatör deneyin , bana hak vereceksiniz

@ramazan develi öncelikle yeni modeliniz hayırlı olsun. Arkadaşlar zaten 600 sınıfı modelin ilk model olmasının risklerini sizlerle paylaşmışlar. Ben sadece şu konu linki ve 1-2 önemli başka husus hakkında bilgi vermek istedim.

1- Yaptığımız hobi en küçük hatayı affetmiyor ne yazık ki ve bazen bu hataların bedeli ağır olabiliyor :( Şu bölüme mutlaka bir göz atın

2- Forum kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

3- Eminin siz AVATAR'ını çok seviyorsunuz. Ama rica etsek avatarınızı değiştirebilir misiniz ? Forum Avatar kültürüne pek uymuyor ve daha da önemlisi biraz fazla rahatsız edici bir hali var.

NOT: Madem model toplama konusu bu konu üzerinden yürüyecek. Ben de konu başlığını ve yerini değiştirim, bilginize.

Forumlar >> RC Helikopter >> RC Helikopter Modelleri

Ramazan bey hayırlı olsun, bu modeli bir yerden gözüm ısırıyor ama, çıkaramadım ?

Abilerim zaten gerekli her açıklamayı yapmış extra birşey söylemiyorum, ama tavsiyelere harfiyen uyulması altın değerinde ?