tricopter

hasantuna

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar.. aşağıdaki sorulara cevap verirseniz sevinirim.
1- futaba PCM1024 transmitter gücü nereden alır yani (lipo pilden)
2- tricopter için futaba 7c ayarlarını gösteren video veya yazılı içeriğe nereden ulaşabilirim.
3- kk multicopter 5,5 v2,2 kart üzerinde 1 den 6 ya kadar olan çıkışlarda, kuyruk servosuna (servoyu direk transmittere mi bağlayacam) ve motoruna, ön iki motora çıkışları nasıl sağlarım.

teşekkürler..

tricopter

hasan bey merhabalar,elinizde olan transmitter,copter şasesi üzerinde olan receiver,yanılmıyorsam FC' (flight controller) nin m5 den m6 ya kadar servo bağlanıyor

sıralayım

1.transmitter lipodan ,soket futaba ise ,pillerin takıldığı yer soket olması gerek ,lipoyu oraya bağlıyorsunuz,liponuz 1C olması gerekiyor yoksa tranmitter'i yakarsınız

2.internet (rckolik)

3.m5, m6

tricopter

Kart:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Receiver:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kusura bakmayın trasmitteri yanlış yazmışım Ümit bey Receiver demek istemiştim. ama 1c olması gerektiğini de bilmiyordum öğrenmiş oldum. bu durumda receiver ESC den mi beslenmiş oluyor.
ayrıca konuyu biraz daha açarsak
kuyruk servosunu hangi (m) çıkışına
kuyruk motorunu hangi (m) çıkşına
öndeki iki motor hangi (m) çıkışlarına bağlamam gerekiyor.

tricopter

selam,

yanlış bilgilendirmek istemiyorum, uzun zaman oldu,

alıcınınş 1,2,3,4 kanalı ail,ele,trottle ve ruder girişine siyah kablo (-) dışa bakacak şekilde bağlayın motorların 3 tane olması bağladığınız

4 tane kanal ile alakalı değildir. ,bi nevi trikopteri ( acro )uçak olarak algılayın, servo-mekanizmasını m5 veya m6 ya bağlayın yaw,pitch,roll potlarından kalibrasyonda yapılıyor ve diğer ayarlar , gerekli ayarları ie den araştırın.

kırımsız uçuşlar

tricopter

teşekkürler ümit bey. çok yardımcı oldunuz..