Piper modelimi çöpe atmak üzereyim!

Çok güzel görünüyor, elinize sağlık Deniz abi.Model uçuşa hazır hale gelmiş neredeyse. ?

Çok teşekkür ederim. Kaplama yapmak en sevmediğim iş. Sonraki detaylar çok zaman alacak. Daha bir de kanat var. Onun da baştan sona elden geçmesi gerek. Zira bir iki kere tamir gördü. Daha önce ikiye ayrılmıştı da....
Düşündükçe fenalık geçireceğim. Uğraşmasam da çöpe mi atsam....

Çok teşekkür ederim. Kaplama yapmak en sevmediğim iş. Sonraki detaylar çok zaman alacak. Daha bir de kanat var. Onun da baştan sona elden geçmesi gerek. Zira bir iki kere tamir gördü. Daha önce ikiye ayrılmıştı da....
Düşündükçe fenalık geçireceğim. Uğraşmasam da çöpe mi atsam....
Aksine her ne kadar deneyimim kısıtlı olsa da Kaplama yapmak bana göre çok keyifli bir uğraş.Çöpe atmayın abi, bu Uçak uçacak az kaldı. ?

Dedim ya, kaplama ile uğraşmayı hiç sevmiyorum. O yüzden çok yavaş ilerliyorum...

Eline sağlık. Uçak kurtuldu abi, sevmeden de yapsan hayır işi gözüyle bak :)

Kaplama ne buarada? herhangi bir desen falan eklenecek mi? Puantiyeler falan :)

Hahahaha! Puantiye fikri güzelmiş!
Şaka bir yana hakkaten uçağı kurtardığım gibi tahmin ettiğimden çok daha güzel bir şey çıkıyor ortaya.
Kaplama olarak elimde büyük bir rulo beyaz Oracal marka reklam folyosu vardı. Büyük kısmını onunla kaplayacağım. Bir miktar Çin işi kırmızı kaplama da var. Önce tamamını beyaz yapıp kırmızı ile desenler yapabilirim, kanadın üst kısmını veya bir kısmını ve cowling ile beraber rudder'I da kırmızı yapabilirim, eğer öyle yaparsam yanlarda kırmızı şeritli bir şeyler de yapabilirim. Henüz karar vermedim.
Elimde sadece yeterli miktarda beyaz, lacivert, az bir şey taksi sarısı, ve bir kanadı kaplayacak kadar kırmızı var. Her türlü fikre açığım.

Aynen, kendinden yapışkanlı. Bu yüzden polyester kaplamalardan daha kolay geliyor bana. Düşük ısıdaki kaplama ütüsü ile gerdirmesi de kolay, ve yapışkanın gücü de artıyor. Şayet ısıyı gereğinden fazla tutarsam aşırı yumuşak oluyor. Yani polyester kaplamadaki gibi sıcaklıklar fazla gelir.
Çağlayan'da ara sokaklardaki tabela reklam işleri yapan dükkanlardan birinden Oracal markasını sorarak almıştım. 2 veya 3 yıl önce 120cm eninde metresi 10 TL 'ydi.

Son durumumuz şu şekildedir :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bence işin en zorlayıcı kısmı bitti. Kanat kaplamasını yaparken bu kadar zorlanmayacağım. En 'pis' iş cowling'i adam etmek olacak. Onun da ufak tefek kırıkları ve çatlakları var. Tamirden sonra onu da kırmızıya boyamak niyetindeyim ama elimde kırmızı boya yok. Şimdilik...
Bu arada kanadın üst tarafını da kırmızı, altını ise yine beyaz kaplamaya karar verdim. Kanat destekleri de kırmızı olacak. Yavaş yavaş kafamda bir şeyler şekilleniyor.