Uçak gümrüğe takılır mı?

Berk Eksin

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Yurt dışından epo köpük uçak kiti alsam gümrükte sıkıntı çıkar mı?
Yakın zamanda getirten oldu mu?

Gümrüğe takılır mı ? Derken vergi kesilir mi olarak anlıyorum böyle bakınca artık 3 dolar da olsa 300 dolarda olsa farkeder birşey yok, her ürün bir vergi sürecinden ve gümrük sunum ücretinden geçiyor, geçiriliyor. Bu süreçten sonra gerekli ödemeler yapılınca ürüne kavuşuyorsunuz. Yasaklı ürünler olmadığı sürece tabiki

Gümrüğe takılır mı ? Derken vergi kesilir mi olarak anlıyorum böyle bakınca artık 3 dolar da olsa 300 dolarda olsa farkeder birşey yok, her ürün bir vergi sürecinden ve gümrük sunum ücretinden geçiyor, geçiriliyor. Bu süreçten sonra gerekli ödemeler yapılınca ürüne kavuşuyorsunuz. Yasaklı ürünler olmadığı sürece tabiki
Hayır sormak istediğim uçuşa hazır drone getirirken bir sürü kayıt işlemi oluyor. Acaba bunda da öyle birşey isterler mi?

berkcim şöyle bir tüyo vereyim. alacağın uçak helikopter neyse , alacağın mağazaya, paketin mümkün olduğunca küçük yapılmasını söyle. bir de faturaya ne çok az ne de çok fazla bir meblağ yazdır ki gümrükten minimal ücretini ödersin.

• Beğenme
Tepkiler: Mehmet YILMAZ
berkcim şöyle bir tüyo vereyim. alacağın uçak helikopter neyse , alacağın mağazaya, paketin mümkün olduğunca küçük yapılmasını söyle. bir de faturaya ne çok az ne de çok fazla bir meblağ yazdır ki gümrükten minimal ücretini ödersin.
Artık gümrükçüler de google layııkıyla kullanıyorlar ve ürüne bakıp vergiyi öyle çıkartıyorlar.Bir de kargo şirketi DHL TNT FEDEX ise tadından yenmiyor direk gümrüğe taktırıp bir de ardiye parası talep ediyorlar.En son kıbrıstan 45 tl ye aldığım savox servo kutusuna 48tl vergi ödeyerek ayrı bir rekor kırmış bulunmaktayım.

Bunun basli basina kendisinin bir usulsuzluk olmasi ile beraber, boyle acik bir ortamda da tesvik edilmesini cok yanlis buluyorum.

Bunun basli basina kendisinin bir usulsuzluk olmasi ile beraber, boyle acik bir ortamda da tesvik edilmesini cok yanlis buluyorum.
Ürüne uygun olmayan yüksek vergiler de usulsüzlüktür. Çıkacak vergi bir piyangoya dönüşürse böyle olur. Paketin küçük yapılmasını istemek te usulsüzlük veya teşvik değildir.

Son düzenleme: