Uçak iniş takımı montajı hk.

İlgi Alanı
Uçak
Öncelikle merhabalar. Şimdiye kadar hep elden atmalı uçaklarla ilgilendim. En son iniş takımına heves ettim. Resimlerde de görüleceği üzere dümen tekerinin montajında bir gariplik var gibi. Çap duruyor ve çok uzun olduğu için sallanıyor. Acaba başka aparatlar mı gerekiyordu. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Merhaba, fotoğraftan anladığım kadarıyla kullandığınız tekerlek ve tel ön dikme olarak kullanılmak için tasarlanmış.

Kuyruk tekerine ihtiyaç yok bence o modelde. İlla da takmak istiyorsan alt ve üste kontra yapıştırıp delik delip oradan teker milini geçirerek köpüğün zedelenmesine engel olabilirsin. Bu şekilde günü bile kurtarmaz o teker...

Diğer taraftan kuyruktaki ekstra 15-20 gram ağırlık burunda 100 gram ek ağırlık demek. Eğer burun hafif bir modelse tekeri ve avanelerini söküp uçağı hafifletmek mantıklı olur. Teker yerine; kızaklaması için incecik bir kontrplağı yerle temas eden yere koyabilirsin.

Kuyruk tekerine ihtiyaç yok bence o modelde. İlla da takmak istiyorsan alt ve üste kontra yapıştırıp delik delip oradan teker milini geçirerek köpüğün zedelenmesine engel olabilirsin. Bu şekilde günü bile kurtarmaz o teker...

Diğer taraftan kuyruktaki ekstra 15-20 gram ağırlık burunda 100 gram ek ağırlık demek. Eğer burun hafif bir modelse tekeri ve avanelerini söküp uçağı hafifletmek mantıklı olur. Teker yerine; kızaklaması için incecik bir kontrplağı yerle temas eden yere koyabilirsin.
Sorumun üzerinden zaman geçtiği için cevabınızı görmemişim. Dediğiniz gibi yaptım. Ama küçük bir uçak olduğu için tahminimden fazla dengeyi bozdu (dolu ağırlığı 700 gram). Elden fırlatmaya devam :) . Cevabınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Ali Haydar GÖK