ülkeye aliexpres ten ürün girişi varmı

banggood dan aldığım dongle 1.5 aydan beri China (Yurt Disi), Send item abroad (EDI-received) bu ..

Aliexpres ten 8 şubatta verdiğim sipariş bugün elime ulaştı

Ülkemizde aynı ürün 320TL iken Aliexpres ten vergi dahil ben 97 TL ye aldım. Beklemekte + vergi ödemem de sıkıntı yok.

Dün 10 üründen fazla farklı kişilerden sipariş verdim hemen hazırlayıp ülkeden çıkış yaptılar.Adamların işleyişinde sıkıntı yok tek sıkıntı bizim gümrükte ?

Minimum vergi 30 lira olmus demistim, damadin gunahini almisim. 50 gr'lik pakete 30 TL, 500gr'lik pakete 15 lira vergi cikmis. Tamamen random olmus galiba bu iş. Ya da paketler çinden geliyor diye dokunmuyorlar artik.

Benim paket cine geri gitmis. Bu arada suresi doldu tabi alisverisin. Son gun dispute’umu actim. Henuz ses cikmadi.

Ben de tamamen vidadan oluşan iki ayrı sipariş verdim.İlk siparişim 7-8 gün sonra Aliexpress Standart Shipping ile gönderildi.Postaya verileli 2 gün olmasına rağmen hala takip bilgisi görünmüyor.

İkinci siparişimi ise Pazar günü vermiştim Pazartesi gönderi yapıldı Aliexpress Standart Shipping ile.Takip edilebiliyor ve son durum "Inbound Sorting Center" olarak görünüyor.Yani henüz varış ülkesine sevk edilmedi anlamına geliyor.Kaç günde gelecek bekleyip göreceğiz, 40 günü gözden çıkardım ben...