[Ürün] Castle CC-BEC 2.0

İlker Sönmez

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.drilkersonmez.com
İlgi Alanı
Heli
BEC ve ESC ler helikopterlerde problem çıkarması en olası cihazlar . Özellikle ESC ler yüzünden yaşanan sıkıntılar hepimizce biliniyor. Gene düzgün çalışan bu elektronik aksamların ısı nedeniyle zaman içinde bozulma olasılığının arttığını ve bir gün aniden çalışmayabileceğini aklımızda tutmamız gerekiyor.

Uzun zamandır bir çok arkadaşımızın kullandığı CC Bec PRO yerine çıkan CC-BEC 2.0 elime ulaştı. Aslen küçük versiyonu olan CC bec in 14S haline getirilmiş versiyonu.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Castle bu sefer işi başarmış gibi duruyor. Bu kadar küçük ve hafif bir 14s BEC şimdiye kadar görmemiştim. 30 dolar fiyatı ile de cebimizi yakmıyor. 5 dolar kargo ücreti ile castle'ın kendi sitesinden temin edebilirsiniz.

CC BEC 2.0 amperler konusunda da iddialı görünüyor. Aşağıda voltaja göre amper tablosunu görebilirsiniz.

Çıkış voltaj ayarı castle link ile bilgisayar üzerinden yapılıyor. 4.75volttan 12 volta kadar ayarlanabiliyor. Boyut olarak ise eski küçük cc bec ile hemen hemen aynı boyutlarda

Kağıt üzerinde çok iyi olan bu cihaz eğer gerçek uygulamalarda da söylediğini yapabiliyorsa gerçekten bundan sonra her türlü model için tercih edilecektir.

[Ürün] Castle CC-BEC 2.0

Vay be inanılır gibi değil, küçücük. :eek:

[Ürün] Castle CC-BEC 2.0

Oha Castle'dan beklenmedik hareketler :D

Şaka bir yana çok güzel gözüküyor, fiyatıda baya uygun. 2s pil kullanmayı sevmeyenler kesinlikle tercih etmeli. :thumbup:

[Ürün] Castle CC-BEC 2.0

Gerçekten boyut olarak epey bir küçülmüş.

Ben markası ne olursa olsun BEC kullanıyorsa, yedek bir planın olması gerektiğini düşünüyor ve Optiguard kesinlikle tavsiye ediyorum (En azından belli modellerimiz için :D)

Bu arada ben mi yanlış yorumluyorum yoksa tabloda mı bir terslik var.

Normalde besleme voltajı yükseltikce, BEC verebildiği Akım değerinin düşmesi gerekmiyor muydu ? Bu değer 8S-14S arası sabit :rolleyes: ve 8S'den dah düşük besleme voltajlarında çıkış gücü düşüyor :eek: :islik:

Bu arada Castle firması tüm BEC'ler için şu kıyaslama tablosunu hazırlamış. Buradan da paylaşmış olalım ;)

[Ürün] Castle CC-BEC 2.0

Bu ürünü kulanan var mı acaba yorumlar nelerdir? bec pro yerine acaba bunu mu tercih etsem :rolleyes:

[Ürün] Castle CC-BEC 2.0

fatih cebir' Alıntı:
Bu ürünü kulanan var mı acaba yorumlar nelerdir? bec pro yerine acaba bunu mu tercih etsem :rolleyes:
Bildiğim kadarı ile bir tek İlker Hocam aldı şu ana kadar Fatih. Akşam müsait zamanda bir bakalım nette kullanıcı yorumları nasıl ;) Olumsuz bir şey yoksa, ki benim tahminin yoktur, almışken yeni seriyi almak daha mantıklı :)

[Ürün] Castle CC-BEC 2.0

Evet abi almışken yeni seri almak daha mantıklı :)

[Ürün] Castle CC-BEC 2.0

Nette ve belli forumlarda bir aratma yaptım Fatih. Ürün çıkalı 1 sene olmasına rağmen herhangi olumsuz bir yorum yok. İşin ilginç yani bağlantı detayı ile ilgili sorulmuş 3-4 konu var sadece. Bu konulara cevap veren toplam 3 kişide gayet memnunlarmış.

Özetle üretim veya dizayn kaynaklı bir sorun gözükmüyor. Ben olsam gönül rahatlığıyla 1 tane sipariş geçerdim ;)

Tamam abi teşekkür ederim sorunu çözemezsem öyle yapacam, ama daha pes etmedi biraz daha kurcalıyacam bakalım[emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

[Ürün] Castle CC-BEC 2.0

evet avometre ile baktığımda 3.0 volt gördüm değeri :eek: bec söktüm kullanmayı düşünmüyorum malesef ..

[Ürün] Castle CC-BEC 2.0

CC-BEC 2.0 manualini de ilave edelim.

Tahmin edileceği üzere Castle link Data haberleşme kablosu aynı zamanda ilave güç kablosu olarak üniteye bağlanması tavsiye ediliyor :saygilar: