Üstadlardan kumanda seçimi konusunda yardım bekliyorum

fatih k

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar, kardeşlerim,abilerim

Bir kaç aydır model dünyasını araştırmaktayım, okul, iş vs den dolayı hobiye yeni yeni vakit ayırmaya başlıyorum bir kaç gün içinde kumanda siparişi vermek istiyorum ve bi kaç model buldum sizden yardım istiyorum , siz hangisini önerirsiniz, daha sonraki zamanlarda fpv yapmak istesem hangisinin modülü daha rahat değiştirilebilir?

teşekkürler

Merhaba Fatih, öncelikle şuradaki linkte iyice bir gezin.

Başlangıç olacak sana Flysky TH -9XB yi önerebilirim. Hem hesaplı hem ayarları kolay. Tabii ucuz etin yahnisi atasözünü unutmamak kaydıyla.

Bu kumanda güzel 2700$ kargo 50$ gümrük 550$ toplam 9000tl bile tutmuyor ;D :evil:

bu kumanda , telemetriside var fpv'ye çok uygun :D

:thumbup:

Sevgili Fatih,

Kumanda konusu makum goreceli bir konu. O yuzden herkesin tercihi kisisel ve ihtiyaclarina bagli olarak degisiyor.

Kaldi ki 1 ve 2 tercihin zaten ayni kumanda sadece marka isimleri farkli. Eger biraz daha fazla para ayirabiliyorum dersen FPV bugunlerdeki en cok tercihi asagidaki kumanda. Senin sectiklerinde baslangic icin is gorur ama malum kalitenin de belli bir fiyati var ne yazik ki.

Herkese önerileri için teşekkürler:)
Mehmet abi kumandaya ayırabiliceğim bütçe 250-300 tl arası anca olduğu için sanırım turnigy olacak bakalım bunla başlayalım ilertleyen zamanlrda belki değişiriz:)

fatih köksal' Alıntı:
Herkese önerileri için teşekkürler:)
Mehmet abi kumandaya ayırabiliceğim bütçe 250-300 tl arası anca olduğu için sanırım turnigy olacak bakalım bunla başlayalım ilertleyen zamanlrda belki değişiriz:)

Fatih Çok acelen yoksa bütçeyi biraz daha yukarı zorla ve iyi bir kumanda al bu hobi de kalıcı olacaksan kumanda demirbaştır modeller değişir kumandalar değişmez.

Geçenlerde ben Konya da bir arkadaşa flysky 9x satmıştım quad da kullanacaktı cihaz sıfır sayılırdı doğru dürüst kullanılmamıştı mesafe sorunu yaşadı ve quad kontrolden çıkması sonucu pert oldu.En sonunda modül ve alıcı değştirerek şu an yoluna devam ediyor.

Eğer illaki turnigy 9x ve türevi bir kumanda alacaksan üzerinde gelen modül ve alıcıyı değilde frysky'ın kendini kanıtlamış modül ve alıcılarını kullan derim.

Ynt: Üstadlardan kumanda seçimi konusunda yardım bekliyorum

Bu kombinasyonuda gözden geçirin. Hobbyking de 20 dolar kargo çıkar diye tahmin ediyorum turnigy kumanda için

http://m.banggood.com/Wholesale-FlySky-Upgrade-FS-TH9X-FS-TH9XB-2_4G-9CH-RC-Remote-Control-Transmitter-Mode-2-p-47904.html

http://m.banggood.com/FrSky-DJT-JR-2_4GHz-Transmitter-Telemetry-Module-p-954940.html

http://m.banggood.com/FrSky-V8FR-II-2_4G-8CH-Receiver-HV-Version-p-69051.html

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

tşekkürler abilerim değerli yorumlarınız için, celaletten abi, uçmayı bu modüllerle öğrenip daha sonra uhf modül takmayı planlıyorum, umarım uçmayı öğrenecek mesafede sorun çıkarmaz:)