V977 Scale Gövde Denemesi

İlgi Alanı
Heli
Selamlar:
Servo arızası nedeniyle uçmayan V977 için doğmamış çocuğa don biçmek gibi
uçmayan heliye scale fuselage denemesi yaptım
kuyruk boomu nu sabitlememedim ama çok basit bir yolla tak-çıkar yapılabilir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gayet güzel olmuş Cenk Bey, elinize sağlık. :thumbup:

saolun hocam
bi servo arızası beni bu işe sevketti :)
şimdi yeşil fon kartonu yerine daha uygun sert ve hafif malzeme ne kullanabilirim diye araştırıyorum ( fikirleri bekliyorum)
yada gövdenin mukavemetini artıracak bir katman düşünüyorum ( tutkal karışımı gibi)

Cenk bey,

Bunu bildiğimiz fon kartonundan mı yaptın :)

Cenk Eralp' Alıntı:
saolun hocam
bi servo arızası beni bu işe sevketti :)
şimdi yeşil fon kartonu yerine daha uygun sert ve hafif malzeme ne kullanabilirim diye araştırıyorum ( fikirleri bekliyorum)
yada gövdenin mukavemetini artıracak bir katman düşünüyorum ( tutkal karışımı gibi)

Cenk bey elinize sağlık, değişik olmuş. :agreed: Scale'in yeri ben de her zaman çok farklıdır. :saygilar:

Bunu da bir inceleyin, muhtemelen biraz oynama ile 977 ye giydirilebilir, ayrıca minik ledler ile ışıklandırma işi de olabilir. ;)

LİNK:

FİYATI: 1TL.

Cenk bey elinize sağlık gerçekten çok güzel olmuş. Ben de merak ettim, kartondan mı bu giydirme ?

Levent Uygun' Alıntı:
Cenk bey elinize sağlık, değişik olmuş. :agreed: Scale'in yeri ben de her zaman çok farklıdır. :saygilar:

Bunu da bir inceleyin, muhtemelen biraz oynama ile 977 ye giydirilebilir, ayrıca minik ledler ile ışıklandırma işi de olabilir. ;)

LİNK:

FİYATI: 1TL.

Levent bey ben de model işine statik plastik maketlerle başlamıştım ortaokuldayken
o yüzden scale gövdelerin bende de yeri ayrıdır
en çok istediğim uh-1 bi 450 helikopter :)

giydirmiş olduğum gövdenin linki aşağıdadır
bildiğimiz yeşil fon kartonuna printerdan çıktı aldım kes/yapıştır olarak gövdeyi oluşturdum
iç kısma ek yerlerine ilave karton parçalar ekledim sağlamlaştırma için
kuyruk boomu için boru halinde olan kartonun içine ortası oyuk strafor köpük hazırlayacağım kuyruk borusuna takıp çıkması pratik olacak
daha sert ve uygun malzeme düşüncesi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Cenk Eralp' Alıntı:
Levent bey ben de model işine statik plastik maketlerle başlamıştım ortaokuldayken
o yüzden scale gövdelerin bende de yeri ayrıdır
en çok istediğim uh-1 bi 450 helikopter :)

Scale sever olduğunuza çok sevindim, zira camiada scale ile uğraşan çok fazla değil. Bu arada ben den size nacizane bir tavsiye, scale yapacaksanız 450 lik model ile uğraşmayın. Scale için en az 500 boyutu olmalı, ki yaptığınızdan bir şey anlayın, ayrıca 450 lik scale fuselage lar ile çalışmak şahsen beni gerçekten çok sıkıyor, zira içine ne el giriyor, ne de vida sıkayım deseniz ayar için alyen sokamazsınız, tornavida girmez vs.vs...
450 boyutu için bence en uygun Fuselage; Hughes 500 ;)

Örnek konu:

Levent hocam doğru diyorsun
önce forumdan bi v977 servosu bulup uçabilsem
pilotajı istediğim seviyeye getirince ona da sıra gelicek :laugh:

( bu arada alt mesajı da vermiş olduk :laugh:

Aklıma gelmişken, printerden aldığınız çıktıyı, asetat üzerine yapıştırıp asetat la birlikte yapabilirsiniz, hem hafif, hem de yeterince sert olur, hatta sadece asetat ile yaparsanız, içer den boya da yapabilirsiniz, daha önce yapmışlığım var güzel oluyor. :saygilar:

Dediğiniz güzel bi fikir
asetatı denemeyi düşünüyorum yada en azından pencereleri asetatla kaplayıp daha estetik bi görünüm kazandırmak niyetindeyim
özellikle uh-1 yada b-206 kabin örnekleri buldum ancak kavisli bölgeler oldukça zorlayıcı