Virüsten korunmalarında Sağlıkçılarımıza destek

seyit kuşku

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba hobidaşlarım , şu zor günlerde sağlıkçılarımıza hem malzeme olarak hemde moral vermesi açısından üzerine teşekkür mesajı yazdığım bir maskeden üretiyorum belli sayıya ulaştığımda gidip yakın bir hastahaneye vereceğim, evde birşey yapamadan beklemek kötü bu şekilde sürece katkıda bulunduğumu hissediyor ve bende mutlu oluyorum, 3D yazıcısı olan arkadaşlara buradan duyurmak istedim ,

kullandığım maskenin linki:

sanırım lisans koşullarını ihlal edeceğinden thingiverse.com siteseinde, orjinal çalışmanın üzerine yazı eklenmiş halini paylaşamamıştım buda tinkercad linkim:

üzerinde biraz oynamalar yaptım ve 45 gr civarı geliyor son elde ettiğim model, tinkercad sitesinde yazı ve küçük ,sevimli bir figür ekledim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Elinize sağlık, bu zamanlarda bu tür davranışlara ihtiyacımız var :thumbup:

Sağlık personelinde bu tür bir maske işi yarar mı bilemedim :rolleyes:

Yarıyor adminim, tek başına yeterli değil ama faydalı olduğu da biliniyor. Ben de iki gün önce Prusa dan bir e-mail aldım, benzer bir tasarım yaptıklarını ve ellerindeki 3D yazıcı çiftliğini bunların üretimine ayırdıklarını, günde 800 adet maske yapıp sağlık birimlerine ulaştırdıklarını anlatıyorlardı.

Eşim de bu sabah Türkiye'de 3D yazıcı sahibi olan topluluğun örgütlenerek benzer bir girişimde bulunduklarını, civarlarındaki sağlık kurumları için bu maskelerden (maske yerine kalkan demek daha doğru sanki) ürettiklerini hatta yerli filament üreticilerinden de bu üretim için destek beklediklerini anlatıyordu. Şu an türkiye genelinde 5-6 vilayet haricinde örgütlenmiş durumda 3D yazıcı sahipleri.

Yarıyor adminim, tek başına yeterli değil ama faydalı olduğu da biliniyor.
Değerli katkıların için teşekkürler kardeşim, :thumbup: Ben de senin paylaştığın sayfadaki söyleşi videonu buraya ekleyeyim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İlk mesajdakine ilave olarak farklı tasarımlar için link verelim yarın bigün faydalı olur birilerine...

Hepsi temelde aynı temele dayalı varyasyonlar...