Walkera 4f200lm 3 palli modelim ile ilgili ayar sorunlarım

Mustafa Ak

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Elimde walkera 4f200lm 3 palli bir modelim var. Kullandığım kumanda ise devo7.

Ayar konusunda sıkıntı yaşıyorum. Bu konu altında sorularımızı sizinle paylaşıp, yardımlarınızı rica edeceğim.:saygilar:

Mehmet bey kumanda kontrollerini anlattığınız aşağıdaki konuyu okudum. Sizin sağ ve sol yaptığınızda swasplate bende tam tersi yönde hareket etmekte. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz ?

Mehmet bey kumanda kontrollerini anlattığınız aşağıdaki konuyu okudum. Sizin sağ ve sol yaptığınızda swasplate bende tam tersi yönde hareket etmekte. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz ?

Hiç kullanmadım model ve kumanda. Nette manual bakınca şunu buldum.

Öncelilkle paylaştığım manual model ile sizinkinin birebir aynı olduğunu teyid edin lütfen.

FBL model olmasına rağmen kontrol yönleri kumanda üzerinden ayarlanabiliyor gözüküyor. %100 emin olmamakla beraber kumandanızda Aileron komutunu reverse ederseniz, sorunuz çözülecek gibi gözüküyor.

Aşağıdaki konuyu da incelemeye başladım. Ben bu ayarları servo yönlerini ayarlamaya çalışırken, servonun bir tanesi sürekli çaılşıyor. Ne yapmalıyım ?

SAOLUN İLGİNİZİÇİN TEŞKKÜR EDERİM
Ben üşenmiyorum, sırf siz daha kolay yardım alın diye vakit ayırıp mesajları taşıyorum, sizin adınıza düzenliyorum.

Sonra da özellikle rica ediyorum, lütfen forum kuralları gereği Türkçe yazım kurallarına dikkat edelim diye.

Tüm bu çabalarıma karşı 5 kelimelik bir cevap ve en az 4 tane yazım kural hatası :angry:

@Mustafa Ak kardeşim, benden bu kadar. Bundan sonra benden bir yardım bekleme…

Ayrıca forum kurallarına uymayan mesajlarını direkt sileceğim. Aynı şekilde devam edersen de üyeliğini silmek zorunda kalacağım. Sana kolay gelsin. :saygilar: