Video Warhavk 2. uçuş ve iniş videosu

Erdoğan Ekşioğlu

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selamunaleyküm cümleten değerli Rckolik ailesi.Bu gün warhavk model uçağımın ikinci uçuşunu yaptım.Modelde sağ tarafa doğru bir yatma söz konusuydu.Sn Sumer beyin dediğini uyguladım yani havada trim ayarını yaptım,model stabil bir halde uçtu..Bu modeli yapmak isteyen arkadaşlar olursa nacizane bir tecrübemi şöyle belirteyim.Modelde CG baya bir sıkıntı oldu
.Modelin planına tam uygun çalışmama rağmen.Bunu bir arkadaş daha söylemişti bende tecrübe edinmiş oldum.Bu problemi resimde olduğu gibi hallettim.Flitetest sitesindeki modellerin genelinde motor bağlantısı direk modele değil ayrı bir motor mauntu gibi sürgülü bir parçaya motor monte ediliyor.Ben bu sürgülü motor bağlantısını ileri alarak tam denge noktasına gelince orada sabitledim.CG noktası kanatta tam belirtildiği yeri baz tutarak yaptım bunu.Bu arada Mehmet Sarıkaya beye modelin yere teker koyduğu bir videoyu atacağıma söz vermiştm.Zaten bu ikinci uçuşum.Herkese kırımsız mutlu sağlıklı bir hafta sonu diliyorum
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Havada iki deva loop atmıştm videoda çok belirgin değil ama. Geçen ilk denemesini yaptığımda yaklaşık 7.20sn lik bir video olmuştu.Yarım gazla çok güzel uçuyor
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Modelin burun kısmının son bitmiş hali.Sanki daha yakışıklı oldu:):):)

Son düzenleme: