x9 lite s

Pahalı maalesef. Ancak bir - iki model için değecek bir yatırım olur. Dediğim gibi, R9 sistemden çok failsafe yemiş ve bakalarının da muzdarip olduğunu görmüş birisi olarak, RC Link'e yapıalcak yatırım en değerli yatırımdır diye düşünüyorum.
Katılıyorum. Ben çok memnunum. Zamanında bolca nano alıcı aldım, mutlaka lazım olur ileride diye. Keşke birkaç tane de pwm nano rx alsaymışım diyorum, adaptörle vs uğraşmazdık.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Özdemir
Benim tavsiyem hala standart bir 2.4ghz kumanda alıp üstüne bir crossfire modülü alma. Daha çok yönlü olur. Hem ilerde crossfire Tango 2 de olmayan yeni bir protokol çıkardığında veya crossfiredan daha iyi bir sistem çıkarsa modül yuvası sayesinde her türlü modülü kullanabilirisiniz. Ayrıca alıcı fiyatları hakkındaki fikirlere katılıyorum. Uçak yapmak isterseniz pwm çıkışlı alıcısı 125 dolar yani 1000tl civarında. Standart bir frsky veya flysky farklı marka 6 kanal pwm destekli bir alıcı 200-400tl arası. Ve yakın mesafe uçuşlarda gayet iyi performans veriyorlar flysky ın hem 6 hemde 10 kanallı alıcısı ile en az 30 uçuş yapmışımdır. Alıcıdan kaynaklı hiçbir sorun yaşamadım.
Benim tavsiyem radiomaster veya jumper multi protokol bir kumanda veya crossfire micro tx v2 veya
Biraz daha uygun fiyatlı olsun isterseniz frsky kumanda ve crossfire micro tx v2.

Hak
Benim tavsiyem hala standart bir 2.4ghz kumanda alıp üstüne bir crossfire modülü alma. Daha çok yönlü olur. Hem ilerde crossfire Tango 2 de olmayan yeni bir protokol çıkardığında veya crossfiredan daha iyi bir sistem çıkarsa modül yuvası sayesinde her türlü modülü kullanabilirisiniz. Ayrıca alıcı fiyatları hakkındaki fikirlere katılıyorum. Uçak yapmak isterseniz pwm çıkışlı alıcısı 125 dolar yani 1000tl civarında. Standart bir frsky veya flysky farklı marka 6 kanal pwm destekli bir alıcı 200-400tl arası. Ve yakın mesafe uçuşlarda gayet iyi performans veriyorlar flysky ın hem 6 hemde 10 kanallı alıcısı ile en az 30 uçuş yapmışımdır. Alıcıdan kaynaklı hiçbir sorun yaşamadım.
Benim tavsiyem radiomaster veya jumper multi protokol bir kumanda veya crossfire micro tx v2 veya
Biraz daha uygun fiyatlı olsun isterseniz frsky kumanda ve crossfire micro tx v2.
Haklısınız tango 2 uçak için biraz pahalı bir kumanda gibi gözüküyor, Quada yönelik bir kumanda. Ama bakarsanız bana göre en azından 1k 1.5k civarında kaliteli ve şık kumanda bulmak zor x9 lite s ve tango 2 var ama tercihim tango 2 den yana olacak gibi.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Özdemir

Frsky'ın ya da Flysky'ın kumandaları, Tango kalibresinde kumandalar değil. Ki, 2.4 GHz de açıkçası çok gerekli bir şey değil bana göre. Elinizde Crossfire gibi stabil bir protokol varken, kimse başka bir sistem tercih etmez. Frsky kumanda + Crossfire sistem, Tango 2'den daha pahalı olacaktır. Üstüne alacağınız kumanda da sorunlarla dolu olacak.

Özellikle yabancı forumlara bakabilirsiniz. Ben de dahil, topluluk FrSky'dan pişman olanlar, FrSky'ın yazılım sorunları nedeni ile rezil olan insanlar ile dolu.

Ki, her şeyi geçtim, Tango 2'ye harici modül takılabiliyor. Bu aparatı almak gerekiyor. Bu aparat sayesinde TBS'nin Tracer sistemi takılabilir ve 2.4 GHz sistem kullanılabilir.

Ayrıca alıcıların Türkiye fiyatlarına da bakmamak gerek. Ülkemiz maalesef kazık. Şu an 300 TL civarına Crossfire Nano RX alınabiliyor:

Günü sonunda tercih sizin. Ben Mart ayında Tango yerine bile bile X-Lite aldım. Ve şu an gerçekten pişmanım, bir an önce elden çıkartmaya çalışıyorum. Güncelleme problemleri mi dersiniz, kumandanın her güncellemede brick olması mı dersiniz, kullandığım R9 sistemin yazılımın rezalet olması mı dersiniz...

Sözde pahalı Crossfire'ı almamak için aldığım R9 sistem, elimde patladı. Büyük ihtimal hem kumanda hem de R9 sistemden zarar edeceğim. Ama değecek mi, kesinlikle. Paramızın değeri maalesef bu pahalı oyuncaklar karşısında zayıf. Bu nedenle sağlam yatırımlar yapmak gerekiyor. Kumanda gibi sistemlere bir kere ama imkan varsa sağlam yatırım yapmak gerekir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari