Yemleme botu hakkında (Flytec)

Hakan Saban

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herkese merhabalar.
Elimde Flytec 2011 yemleme botu var ve çok yetersiz olduğu için yemleme sistemi hariç her şeyini değiştireceğim. Sadece iskeletini ve yemleme sistemini kullanmak istiyorum.
Motor olarak fırçalı RS550 ve RS775 arasında kaldım.

Tek motor+dümen mi? Çift motor+dümen mi? Dümensiz, çift motordan dönmeli mi? Hangisi daha verimli olur? 4 Kanallı verici ve batarya olarak 12V/7A kuru akü kullanmayı düşünüyorum.
Bu işte tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

Almak istediğim setler:

775 motor 550'den çok daha güçlüdür.
Verdiğiniz ilk linkte tek esc var. Dümensiz dönüş isterseniz çift esc kullanmak gerekir. Dümen kullanımı her zaman bana göre tercih sebebidir.
Tek motor yeterlidir. Tekne Catamaran tarzında ise çift motor daha uygun olur.

Tekne budur.

Çift motor yaparsam zaten iki esc bağlayacağım dönüşler için, aksi mümkün değil dümensiz.
Ancak hala hangi seçeneğini seçmem konusunda kararsızım.

Tekne budur.

Çift motor yaparsam zaten iki esc bağlayacağım dönüşler için, aksi mümkün değil dümensiz.
Bahsettiginiz 50 cm. boyunda küçük bir tekne. İki adet 775 veya RS550 pek gerekli değil gibi.
Bu motorlardan herhangi biri ve tek dümen mantıklı bir seçenek görünüyor.
Kolay gelsin.

Bende de 50cm bir tekne var ancak kuru akü+çift 775 motor muhtemelen sığmayacaktır içine. Kabuk hariç tüm elektroniği yenilemek yerine, bu teknenin yemleme sistemini söküp boş kabukta alırsanız, yeni elektronikle ona bir sistem kurarsanız, hem rahatlıkla sığar hem de yemleme+olta atma botunuz olabilir. Kuru akü, 775 motor elektronik donanımı sığdırsanız dahi, istediğiniz yerine yerleştiremeyeceğiniz için dengesiz bir tekne olacak.

Tekne budur.

Merhaba. Bende bu tekne çok pahalı ve gmrük vs oldugundan dolayı kendim yapmayı istiyorum. Bu işlerde usta değilim ilk denemem olacak. Yaptınız mı içerik olarak neler kullandınız merak ettim doğrusu. Benim de amacım oltamı istediğim yerlere götürmesi bırakması.Ben pvc atık su borusunu ısıtıp şekil vererek istediğim 50-60 cm uzunlukta olsun istiyorum. Kullandıgınız parçaları degerleri ile birlikte paylaşabilirseniz memnun olurum. Kumanda ise sağ, sol, ileri, geri ve olta bırakma komutu verebileyim. Eğer ekleyebilirsem uzaklık ve pil degeri göstergesi olsun istiyorum.