Yeni ford fiesta lansmanı drone showu

Cem Yolcubal

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 8 gün süren maceramızdan size bahsedeceğim,ford için bir drone showu düzenlememiz istendi bizden droneları kaplayıp 6 sını birden uçurup HİSSET yazmamız gerekiyordu daha önceden malzeme siparişleri verilmişti malzemeleri alıp Bodruma geçtik cihazları yapmaya başladık 3 günümüz vardı lansman zamanına ve 4 gün boyunca lansman devam edecekti talihsizlikler peşimizi bırakmadı pilotaj ve teknik konuda iyi olan 10 modelci ile birlikte cihazları toplamaya başladık ilk yaşadığımız hayal kırıklığı ustaya verdiğimiz çerçeve yapma işini bir başkasına yaptırması ve çerçevelerin yamuk olmasıydı böyle olunca motorların biri bir tarafa bakarken diğeri diğer tarafa bakıyordu düzeltmeye çalıştık üzerinde pixhawk üniteyle bile hiç stabil uçmuyordu cihaz birde kumaş ile çerçeveyi kaplayınca dahada kötü oldu bunların hepsini bitirmek için 3 gün boyunca toplam 6 saat uyku uyuyarak çalıştık neyseki ucu ucuna yetiştirebildik sonra herkesin kalkması inmesi ve dönmesi gereken saniyeleri iyice ezberledik,lansman günleri sadece bu işe 2 saatimizi ayırmamız yetiyordu artık eğlenme zamanıydı :) bütüngün micro quadlarla uçuş yapıp tatilin keyfini çıkardık bu işi bize yönlendirdiği için Mehmet küçüksarı ağabeyimize teşekkür ederiz :saygilar: buyrun görseller
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gecenlerde kulaklarınızı çınlattık arkadaslar. Acaba gösteri nasıl oldu diye :D

Tahmin ettiğimiz üzere baştan epey bir problem ile uğraşmak zorunda kalmışsınız. Ama ekip iyi olunca tüm sorunlar çözülmüş ve gayet başarılı güzel bir gösteri olmus :bravo:

Çalışma, eğlence ve tatil. Bir de üstüne kafa dengi güzel bir grup, daha ne olsun :halay:

Paylaşım icin de özellikle tesekkur ederiz Cem. Emeği geçen tüm arkadaşların emeklerine sağlık :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yapılmış bir işi seyrederken yorum yapmak , haklı veya haksız eleştiri yapmak hemen hemen herkese çok kolay gelir.
Ancak başarmak işte böyledir, kimsenin bilmediği tahmin bile edemediği zorluklarla savaşırsın, işi yaparsın ,harcadığın emek ve çabaya rağmen bazen takdir de görmezsin,ama bu senin ilerlediğin yolda bir engel değildir. Çünkü usta olmak da böyle birşeydir.
Elinize sağlık Cem :bravo: :RCKolik:

Teşekkür ederiz cihazların yetişmesi için herdakka baskı yapıyorlardı bizde biraz karamsarlığa düşmüştük ama ucu ucuna yetişti diyebilirim yedek pillerimizde kargodan gelince bolca uçma fırsatı bulduk

Gayet güzel olmuş elinize, emeğinize sağlık :bravo: :thumbup:

Titanic Deluxe de gayet güzel bir otelmiş :D kendine ozel havuzlu villa tahsis etmişler size galiba. Daha ne olsun :bravo:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Titanic Deluxe de gayet güzel bir otelmiş :D kendine ozel havuzlu villa tahsis etmişler size galiba. Daha ne olsun :bravo:

aynen mehmet abi gördüğüm en güzel tesis , başta oda tutucaklardı sonra vılla tuttular günlük ücretini öğrenince şaşırdık resmen hergün 0 goblin 700 toplanabiliyor,Ford çok cömert çıktı :laugh: Otelden ayrılırken doğukan Amerikan rüyası buraya kadarmış diyordu :lollol:

Valla imrendik, baya güzel organizasyonmuş, Ford 'a da helal olsun hiç bi masraftan kaçmamışlar, arkadaşlarda görevini hakkıyla yerine getirmişler tebrik ederim herkesi.

Ali Yalçın' Alıntı:
Valla imrendik, baya güzel organizasyonmuş, Ford 'a da helal olsun hiç bi masraftan kaçmamışlar, arkadaşlarda görevini hakkıyla yerine getirmişler tebrik ederim herkesi.
sağol abi işin olmasaydı tam senlik bir organizasyondu

Tebrikler arkadaşlar. :bravo: :bravo:

Son derece aksiliklere açık ve zor bir gösteri bence. :rolleyes: Nasıl olacak diye kaygılanıyordum açıkçası ama bu ekibin elinden kurtulmamış tabi. :thumbup: :hoppa:

Oteli bende çok beğendim Mehmet abiye söyliyeyimde bir dahaki RCKolik buluşmasını burada yapalım. :coolxf: :lollol:

Fotoğraflarda pek gözükmesem de ben de oradaydım :D

Yaptığımız iş kolay gözükse de olayın perde arkası çok yorucuydu. Kaç saat uykusuz kaldığımı hesaplayamadım. Cumartesi sabah 3'de ayağa kalktım ve pazartesi akşamına kadar uykusuz kaldım. Pazar günü 12 kahve içmişim abartmıyorum... :) İlk 2 gün aksilikler peşimizi bırakmasa da son anda ekibin birliğiyle tüm cihazları ayağa kaldırdık ve gerisi pilotaja kaldı. Bir kaç provadan sonra herkes birbirine adapte oldu ve lansman da gösterimizi yaptık. Ford için güzel bir reklam, bizim için de farklı bir tecrübe oldu.

Böyle bir organizasyona katılmamıza vesile olan Mehmet abiye tekrar teşekkür ediyorum. Bu farklı konsepti yaratan hobicim mağazası sahibi Altuğ Şeref abiye de bizim için sunduğu tatil ve iş imkanı için tekrar teşekkür ederim. Kaldığımız otel bu zamana kadar gördüğüm en iyi otellerden birisiydi. Ama yorgunluktan pek tadını çıkaramadık. :D

Ellerinize sağlık arkadaşlar, sizler için çok yorucu ama bir o kadarda keyifli bir çalışma olmuş.Herhangi bir aksilik olmadan güzel bir iş çıkarmışsınız . Tebrik ederim. :bravo: :bravo: :saygilar:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Fotoğraflarda pek gözükmesem de ben de oradaydım :D
Ben en çok makarna yerken çekilen resmini beğendim :laugh: ;D

Doğukan Ocak' Alıntı:
Böyle bir organizasyona katılmamıza vesile olan Mehmet abiye tekrar teşekkür ediyorum. Bu farklı konsepti yaratan hobicim mağazası sahibi Altuğ Şeref abiye de bizim için sunduğu tatil ve iş imkanı için tekrar teşekkür ederim. Kaldığımız otel bu zamana kadar gördüğüm en iyi otellerden birisiydi. Ama yorgunluktan pek tadını çıkaramadık. :D
Ne demek arkadaşlar, bu işi sizler yapmayacaksınız da kim yapacak %p