Yeni Modelim Blade MCP S

Oğuzhan KÖSOĞLU

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Mikro mikro diye diye en sonunda bir model aldım. Aslında aklımda hiç olmayan hatta böyle bir modelin varlığından bile haberim olmadığı bir model aldım. Biraz araştırma yapınca modelin blade mcpx in torunu olduğunu gördüm. Forumda da bundan yıllar yıllar önce Mehmet abi ile Türker abinin mcp x ile ilgili videolarını gördüm. Çoğu parçası mcp x ile uyumlu. Nano serisinden ziyade biraz vltoys v922 misali bir model. Nano serisi 32 gram civarı iken bu model 50 gram civarı. Modeli midlandhelicopter sitesinin 2. el kısmından aldım. 1 haftada İngiltereden elime ulaştı. Yedek olarakta komple elektroniği sağlam olan mekanik parçalarıda kısmen sağlam olan 2. bir helikopter ve kumandada yanında geldi. Sadece pil eksikti. Pilide pilottr den 220mah tattu olan pillerden aldım. Şansa konnektör kısmı tam uydu. Dün hemen evde test uçuşunu yaptım. Kendi kumandasında (mlp6dsm) 2 ayrı uçuş modu var. 4 kanal modunda gerçekten çok güzel kararlı uçuyor. Evde 6 kanal modunu açtım. Ama çok kıvrak olunca hemen kapattım. Manuelde kendi kumandam (eski verisyon dx7) ile ilgili ayarlar olmadığından ayar yapamadım. Diğer kumanda ayarlarını benim kumandaya uydurmaya çalıştım. Ama bir türlü olmadı. Bende mlp6dsm ile devam edeceğim. Bakalım dışarda nasıl uçaçak ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İlla bana omphobby m1/2 aldıracaksın hocam :D Büyük helikopterlere doydum ama küçüklere doyamadım hala:laugh: İnvert uçuştaki stick konumu uçakla aşırı çakışıyor. Bu yüzden almak istemiyorum biraz.

Ufaklık filoya renk katmış :) Hayırlı olsun. Vergi kargo vs durumları hakkında biraz daha bilgi verebilir misin?

İlla bana omphobby m1/2 aldıracaksın hocam :D Büyük helikopterlere doydum ama küçüklere doyamadım hala:laugh: İnvert uçuştaki stick konumu uçakla aşırı çakışıyor. Bu yüzden almak istemiyorum biraz.

Ufaklık filoya renk katmış :) Hayırlı olsun. Vergi kargo vs durumları hakkında biraz daha bilgi verebilir misin?
Teşekkürler Ali hocam. 10.000 tl yi gözden çıkarırsan al tabiki al :) Hatta goosky s1 çıktı. O modele de bakabilirsin. Vergi %20 kapıda ödeme. Kargo 15 paund. Genel olarak ufak parçalar 10 paund civarı geliyor. Benimki orjinal rtf kutusunda idi.

Mikro mikro diye diye en sonunda bir model aldım. Aslında aklımda hiç olmayan hatta böyle bir modelin varlığından bile haberim olmadığı bir model aldım. Biraz araştırma yapınca modelin blade mcpx in torunu olduğunu gördüm
Yeni model hayırlı uğurlu olsun.:heartxf: Alışınca eminim çok keyifli uçuşlar yapacaksın. %p
Pilide pilottr den 220mah tattu olan pillerden aldım. Şansa konnektör kısmı tam uydu.
Pil olarak şunu mu aldın ?

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan KÖSOĞLU
Modeli dx7 kumandam ile ayarladım. 4 kanal 6 kanal modları, pallerin + - açıları throttle curve falan hepsi tamam. Sadece safe özelliği çalışmıyor. Hafta sonu modeli dışarda denedim. 6 kanal modu aşırı kıvrak. Sağ sol yaptığım anda model aşırı yatıyor. Tareq miyim ben :) Hiç bana göre değil. Expo ayarlarını biraz kıstım. Yine de kıvrak. Başkada bir ayar olduğunu sanmıyorum. 4 kanal modunda güzel uçuyor. Evde benim ufaklığa da bir video çektirdim. Görüldüğü üzere baya stabil. Ama 6 kanal modu bana göre olmadığı için muhtemelen satacağım modeli. Birde model diyor ki ben fırçalı motor kullanıyorum beni çok zorlama :) Ani gazlarda bile bunu hissediyorum. Paraya kıyarsanız hiç lehim işi olmadan 1s fırçasız sisteme çevrilebiliyor. Çok tatlı zıpır bir model. Bence her eve bu tarz mikro model lazım. Ev içinde güzel oluyor. Birde safe özelliğini mlp6dsm kumanda ile denedim. Düz uçuş esnasında 6 kanal modunda iken safe tuşuna basılı tuttuğunuz anda modeli yere parelel sabit hale getiriyor. İnvertte denemedim. Yani güzel çalışıyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Görüldüğü üzere baya stabil. Ama 6 kanal modu bana göre olmadığı için muhtemelen satacağım modeli
Evin içinde değil ama rüzgarsız havada dışarda belli bir uçuş sonrası bence rahatlıkla alışırsın Oguzhan.;)
Birde model diyor ki ben fırçalı motor kullanıyorum beni çok zorlama :)
Evet fırçalı modeller ne yazık ki böyle. :) Ama buna da rahatlıkla alışıyor insan. Zamanında ben V922, @Türker Akgün kardeşimde mcp X ile az uçmadık. :D

Evin içinde değil ama rüzgarsız havada dışarda belli bir uçuş sonrası bence rahatlıkla alışırsın Oguzhan.;)

Evet fırçalı modeller ne yazık ki böyle. :) Ama buna da rahatlıkla alışıyor insan. Zamanında ben V922, @Türker Akgün kardeşimde mcp X ile az uçmadık. :D
Abi dün akşam kumanda ayarlarını biraz daha kurcaladım. Expo yu %60 , dual rate i % 70 yapınca model 6 kanal modunda normale döndü. 4 kanal modunda bu değerler ile model ölü gibi. 4 kanal zaten lazım değil. Helifreak sitesinde de değerleri biraz daha fazla girmek gerekiyor gibi bir şey okumuştum. Ama bu kadar da fazla olacağını düşünmemiştim. Benimde ilk 6 kanal modelim v922 idi. O ilk uçuş heyecanını, 6 kanal hissiyatını ve ilk uçuştaki kuyruk borusunun kırılışını hiç unutmuyorum. :)

Haftasonu dış mekanda modeli denedim. Motorun fırçalı motor oluşunu hissetmem dışında herhangi bir problem yok. Sanki model tüy gibi. Böyle hafif çim alanda düşse de modele hiç bir şey olmaz gibime geliyor. Tam bir antreman modeli. Bu arada benim ufaklıkta zehiri almaya başladı. :) Simülasyon kumandam olmadığı için şimdilik 180qx ile başladık.

• Beğen
Tepkiler: kenan özendi
Haftasonu dış mekanda modeli denedim. Motorun fırçalı motor oluşunu hissetmem dışında herhangi bir problem yok. Sanki model tüy gibi. Böyle hafif çim alanda düşse de modele hiç bir şey olmaz gibime geliyor
Çim üstünde uçarken ki çarpmalarda PAL linki çıkabiliyor ya da Eğer kuyruk üstü düştün ise en kötü kuyruk borusu hasar görüyor. Ama Blade kuyruk borusu V922 kadar hassas değil, merak etme. ;)

Bu arada ufaklık da virusü kapmış. :thumbup: İlk videodaki muhabbeti de maşallah şahane. :thumbup::heartxf:

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan KÖSOĞLU
Çim üstünde uçarken ki çarpmalarda PAL linki çıkabiliyor ya da Eğer kuyruk üstü düştün ise en kötü kuyruk borusu hasar görüyor. Ama Blade kuyruk borusu V922 kadar hassas değil, merak etme. ;)

Bu arada ufaklık da virusü kapmış. :thumbup: İlk videodaki muhabbeti de maşallah şahane. :thumbup::heartxf:
Abi zaten bendeki modelin kuyruk borusunu upgrade yapmışlar. İçi dolu karbon boru. Birde mevcut kuyruk borusundan 2 cm kadar daha uzun.

Ufaklık baya hevesli. 3-4 sene içinde bir uçuş arkadaşı edinmiş olurum herhalde... :)

• Sevdim
Tepkiler: Mehmet Kucuksari