YENÏ RC ci selamlar :) START OF S500 QUADCOPTER

gkbodrumtr

Bešiktaśıkkk
Arkadaşlar Bodrumda ikamet ediyorum. Adanaliyim. Bodrumda bi skintiniz olursa cekinmeden arayin. 05377247848.

S500 topluyorum ilk quadcopterim.
Siparislerim gelmedi aliexpresten aldim.

S500 frame dji
Naza m lite + gps kontrolcu
Dji 2212 980 kw motor
Emax 30a esc
5.8ghz 600mw fpv sistem
Radiolink At9 kumanda.
Karbon 10*45 pervaneler
HRB 5000mah 3s 50c - 100c lipo
Digital sarj aleti 80w

Yorumlarinizi bekliorum ilk baslangic icin iyimidir.

Hoşgeldin, yapacağın quad ın hayırlı olsun, konfigürasyon tipik f450 için idealdir. s500 de olur.

Aşağıdaki konulara mutlaka uzun uzun vakit ayırıp, okuman faydalı olacaktır.

uçuş videonu bekliyoruz.

Selam bence toplama yap iyi hoş güzel ama bu milletteki plastik frame ve S500 sevdasını anlamıyorum.

1- Arkadaşlar karbon pervaneyi niye alıyoruz??
-Esnemesin diye
2- Peki frame'i neden plastik alıyoruz??
- ?!?!!?

Bakın çok ince bir detaydır. Bunu kısa vadede algılamanız gerçekten zor olur. Plastik frame'ler esnediği için motor-pervaneden titreşim gelmese bile titreşim oluşturup bu titreşimi gövdeye; Gövde de ki vibrasyon direk işlemcinin GYRO'suna iletiyor. İyi izole edilmeyen Gyro sizin multicopterinizin PID ayarlarının tutmamasına yol açacaktır. Hatta motor pervanelerinizde balanssızlık varsa vibrasyonlar büyüyecek artık Gyro işlemciye okadar çok komut gönderecek ki bir süre sonra 2 gram beyni olan nazanın işlemcisi şişip alaşağı düşecektir. Sonra niye düştü naza kötü kaka :laugh:

Tavsiyem Quadcopter konusunda tarot 650'dir. katlanır plastik parçaları iyi sabitlerseniz çok güzel uçar.
Motor olarakta 2216 ebatlarında 800kv devirli herhangi bir motor kullanabilirsiniz.
12" pervane APC marka tavsiyemdir. Karbondan daha güzel.
Bütçemi artırabilirim derseniz eğer 35'lik 41'lik bir motor 500-600kv olabilir. 13" prop ile güzel uçuş süresi verir..