Yeni Ufaklık Ultimate 3D Smart BNF

Teşekkür ederim abi. Çekim yaptığım telefon Xiaominin orta segment bir telefonu. Mi 9t.
Aparat da telefonlar için kafa bandı. Aşağıya linkini bıraktım.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Ohoo aradan baya uzun zaman geçmiş. Ama güzel haberlerle geldim :D

Bu uçağı nerdeyse 1 senedir satmayı düşünüyordum. Aslında uçuşu, görüntüsü vs her şeyi çok güzel. Çift kanatlı uçaklara da bayılıyorum. Ama işin kötü tarafı bu uçak 3d uçuş için üretilmiş olmasına rağmen baya kötüydü performansı. YouTube de adam akıllı 3d uçan yoktu bununla. Bende bu yüzden satmayı düşünüyordum. Çünkü spor uçuş yapmak için extra 300 var elimde. Haliyle bu uçağın esprisi kalmıyordu pek.

Geçen haftalarda YouTube de bir video gördüm. Bu uçaktan nefret ediyorum gibi bir başlık atmış yabancı vatandaşın biri. O kadar da kötü değil diyerek videoya girdim. Meğer eskiden nefret ediyorum şimdi etmiyorum gibi bişey yazmış ama o kadar ingilazcam yok :lol:

Adamın nefret etme sebebi de şu: Uçağın burun kısmında koca koca 4 tane kurşun var. 2 sağ tarafta 2 sol tarafta. Gözükecek bir yere de koymamışlar. Sonra forumlarda falan araştırma yaptım. Millet kurşunları çıkardıktan sonra attıkları videolar çok iyiydi. Yorumlar vs de güzeldi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kitapçıkta yazan şey şu: Eğer 3s pil ile uçacaksan yatay stabı tutan "karbon rodu" kullan diyor. Eğer 4s pil ile uçacaksan yatay stabı tutan "metal rodu" kullan diyor.
Zaten burunda ağırlık var fazladan. Ben 4s pil kullandığım için burun ister istemez daha ağır oluyor. Birde dengelemek için kuyruğa metal rodu takıyorum. Ondan sonra oluyor küçük bir tosbağa:lol::lol:

Velhasıl kuyruktaki metal rodu karbonla değiştirip ağırlıkları da çıkarınca uçak toplam 160g hafifledi.

Daha önce 1550g uçuş ağırlığı vardı. Şuan 1390g. Yani 1/10 hafifledi. Ve baya etkiledi uçuşunu :hoppa: 2. uçuşumda video çektim hemen. Tabi satış ilanını da kaldırdım :evil:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Geçen haftalarda YouTube de bir video gördüm. Bu uçaktan nefret ediyorum gibi bir başlık atmış yabancı vatandaşın biri. O kadar da kötü değil diyerek videoya girdim. Meğer eskiden nefret ediyorum şimdi etmiyorum gibi bişey yazmış ama o kadar ingilazcam yok :lol:
Çok iyiymiş. :lollol::lol:
Daha önce 1550g uçuş ağırlığı vardı. Şuan 1390g. Yani 1/10 hafifledi. Ve baya etkiledi uçuşunu :hoppa: 2. uçuşumda video çektim hemen. Tabi satış ilanını da kaldırdım :evil:
Bence de ilanı kaldırman gayet yerinde olmuş. Bu devirde uçak mı satılır hiç. :D

Şaka bir yana ben de çift kanatlı modelleri nedense çok seviyorum. Son videodan gördüğüm kadarıyla modelin uçuşu da epey düzelmiş. :heartxf::thumbup:

• Beğen
Aferin, allahtan yetistim... Yoksa @Sumer Yamaner abin zopayi eline alirdi valla...
Hocanın vurduğu yerde gül biter demişler 😁
Bu ne demek simdi ?
Yani uçağın uçması veya 'uçamaması' için hangi komutlara ne kadar ihtiyacı olduğunu anlayıp gerekeni yapabilmem, uçağı gözlemlemeyi öğrenmemden kaynaklı. Bunu da IMAC uçarak elde ettim. IMAC uçmayı da tek başıma öğrenmedim malum. Her zaman yardımcı olan (ilgili kişi) yani Rıfat abi sağolsun :)

• Beğen