Yep 150 lv esc motoru arm etmedi.beep sesi yok.

syntaxerror

Çalışkan Uye
Arkadaşlar sıkıntım trex 550 dfc de kullanmak için aldığımız bir esc nin çalışmaması veya motorumuzun durup dururken su koyuvermesi.. esc miz yep 150 lv motorumuz align 600mx 1220 kv
Esc yi motora bağladım.Esc normalde motora sinyal yollar ve beep beep öter ama bizim kuş ötmedi :laugh:
esc yi 3gx le kumanda üzerinden castle esc lerde yaptıgıımız gibi calibre etmeye çalıştım olmadı.Esc kartıyla stop, run calibrasyonu yaptım olmadı.kumandadan yeni model açtım, sadece alıcıyla denedim olmadı.dahili harici bec kullandım,tam dolu lipo kullandım olmadı olmadı olmadı.
Varmı aklına yeni bir yöntem gelen veya yorumu olan :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yep 150 lv esc motoru arm etmedi.beep sesi yok.

Rafet bence denenebilecek her şeyi denemişsin. Zaten iki ihtimal var. Ya yeni aldığın ESC bozuk, ya da kullandığın Motor.

Şimdi buradaki sıkıntı, motora hiç enerjii gitmiyor. Bence motorun bu şekilde yani ses çıkarmayacak şekilde arızalanma ihtimali çok ama çok düşük. Tahminin yeni aldığın ESC bir sıkıntı var. Tamam enerji verince üzerindeki ışıklar yanıyor ama bir şekilde enerjiyi çıkışlarına iletmiyor.

Emin olmanın tek yolu, daha düşük amperli de olsa bir ESC gecici olarak motora takıp denemek diye düşünüyorum :)

Ynt: Yep 150 lv esc motoru arm etmedi.beep sesi yok.

Haftasonu yeni bir esc ile deneyeceğim, benimki bir umut belki başkasının aklına ekstra birşey gelir diye, umut fakirin ekmeği :-\

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

rafet odabaş' Alıntı:
Haftasonu yeni bir esc ile deneyeceğim, benimki bir umut belki başkasının aklına ekstra birşey gelir diye, umut fakirin ekmeği :-\

Bu arada Rafet unutmadan, test sonucunu bekliyoruz :)

Problem esc. Castle 120 esc taktık çatır Çatır çalıştı makina. Artık yeni bir esc alıp eskisinide kurcalama zamanı geldi. Açalım bakalım ne derdi varmış. En kötü bec niyetine kullanıcam, bec çalışıyor ama esc motoru sürmüyor.

rafet odabaş' Alıntı:
Problem esc. Castle 120 esc taktık çatır Çatır çalıştı makina. Artık yeni bir esc alıp eskisinide kurcalama zamanı geldi. Açalım bakalım ne derdi varmış. En kötü bec niyetine kullanıcam, bec çalışıyor ama esc motoru sürmüyor.

Demek tahmin ettilen cikti :embarras: Neyse en azindan sorun çözülmüş Rafet :)

rafet odabaş' Alıntı:
Net bir şekilde problemi görmek her zaman kısmet olmayan bir lütuf helide. :rolleyes:

Geçmiş olsun Rafet, çözüm belli zarar ziyan da yok çok şükür bence güzel haber. ;)

rafet odabaş' Alıntı:

Rafet esc yi Cem e ben outrage fusion 50 den söküp gönderdim, videoları sende biliyorsun zaten. içini açmadan tekrar gözden geçirmekte fayda var bence.

Cemil abi tüm bildigim numaraları yaptım olmadı. Elektronik nasip işi, havada bir sıkıntı olmadı şükür. Bizim nasipte yokmuş alacaz bir esc.