YEP 40 A Esc'yi DX6i ile Programlama / yardım

beginner1

Yeni Uye
Merhaba;

YEP 40A Esc'yi kumanda DX6i) üzerinden programlamaya çalışıyorum. Problemim şöyle: Motor, throttle stick'e çok geç tepki veriyor.

Throttle max yapıp kumandayı açıyorum. Daha sonra lipo pili takıyorum ve esc "ayar" moduna geçiyor. Buraya kadar sorun yok.
ESC'nin biplerini birkaç kez dinledim.
1).
2)..
3)...
4)....
5).....

Sİzce hangi bip motorun hızlı tepki vermesi için hangi bip'le ilgili kısma girip throttle max yapmalıyım?
Teşekkürler.

YEP 40A Esc'yi DX6i ile Programlama / yardım

Esc ayar moduna geçtikten sonra, madde madde yazdığıız biplemeler başlamadan önce gaz stiğini en aşağı konuma getirin. Throtle kalibrasyonu yapılmış olacaktır.

Cahit Bey çok teşekkürler.

Bahsettiğiniz şekilde de denedim. Ama eve gidince tekrar denerim.
Sonucundan bilgi vereceğim.

Bir de, hangi bipin neyi programladığını nereden bilebiliriz. Bunun için sanırım manuele bakmak gerekir ama hobbyking, ürünün yanında manuel filan göndermemiş sağolsun. E-mail atıp istedim. Bakalım gelecek mi?

fatih ekinci' Alıntı:
Cahit Bey çok teşekkürler.

Bahsettiğiniz şekilde de denedim. Ama eve gidince tekrar denerim.
Sonucundan bilgi vereceğim.

Bir de, hangi bipin neyi programladığını nereden bilebiliriz. Bunun için sanırım manuele bakmak gerekir ama hobbyking, ürünün yanında manuel filan göndermemiş sağolsun. E-mail atıp istedim. Bakalım gelecek mi?
Hobbyking de motorun manuelini pdf
Olarak bulabilirsiniz

fatih ekinci' Alıntı:
Fatih Bey 40A için olanı ben de bulamadım ama 45 A için olanı var. Dediklerine göre 40 A ile aynı özellikleri kullanıyormuş. 45 A ile ilgili manualleri şu linkten ulaşabilirsiniz.

Aslında en güzeli ve kolayı tüm YEP serisi ESC kullanılabilen özel programlama kartını almak ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Linkteki dosyaları indirdim. Uygulayıp sonucundan bilgi vereceğim.

Teşekkürler. %p

Tekrar Merhaba;

Artık denemekten bıktım. Sanırım beceremeyeceğim. :( ESC'yi değiştirmeye karar verdim.
MAximumu 20A olan BL motorum için linkteki ESC'yi almayı düşünüyorum. Anladığım kadarıyla linkteki esc programlama gerektirmiyor.

Ne dersiniz?

fatih ekinci' Alıntı:
Tekrar Merhaba;

Artık denemekten bıktım. Sanırım beceremeyeceğim. :( ESC'yi değiştirmeye karar verdim.
MAximumu 20A olan BL motorum için linkteki ESC'yi almayı düşünüyorum. Anladığım kadarıyla linkteki esc programlama gerektirmiyor.

Ne dersiniz?
Şahsen kullanmadım ama ürün ile ilgili yorumlar büyük oranda olumlu. Fiyat olarak da uygun. Ayrıca sizin de dediğiniz gibi programlanması oldukça basit. Sadece 3 şeyi ayarlıyoruz. Bence alabilirsiniz :) Programlama manual bilgisi

Siparişi veriyorum o zaman.

Yardımlarınız için çok teşekkürler. :bravo: :halay: