1/48 ölçekli Hurricane Ödüllü Mini Yarışma

Kediyi uçaktan uzak tutmak için önüne atacak

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hidrolik hortumları, fren hortumları gibi detayları şekillendirmek için diyecektim ama yanlış olur. O kadar da deli değilsin :D
Öyle bir şey yapmak istesen "sprue" çekmek tekniği benzeri bir şey yapardın diye düşündüm.
Benin cevabım: Uçağı "emniyete" almak için yerden yüksek bir yere asmak için kullanacaksın...

Hala doğru yanıt gelmedi. Kazık mı sormuşum ne :) ipucu verip daha önce cevap verenlere birer hak daha mı versem acaba :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Düşündüm de, ipin tamamını verdim bilen yok, ucunu versem kime ne fayda sağlar [emoji23][emoji23][emoji23]

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Hala doğru yanıt gelmedi. Kazık mı sormuşum ne :) ipucu verip daha önce cevap verenlere birer hak daha mı versem acaba :)

Kimse senin hayal gücüne erişemiyor anlaşılan Evren Hocam [emoji16]

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kimse senin hayal gücüne erişemiyor anlaşılan Evren Hocam [emoji16]

Aslında gelen yanıtlar çok hoşuma gitti, çok daha yaratıcı fikirler var :)

bu makrome ip sanırım. Aynı fiber Glas mantığı ile belli bir formda sarıp yapıştırıcı bir sıvı ile malzeme yapımında mı kullanacaksınız acabaa :-\ :RCKolik:

Rudder kontrol kablosu tabii :)

Yarışmada son 2 gün ve hala bilen çıkmadı :eek: :rolleyes:

Demek ki hediye bana kalacak :laugh: ;D

Hadi son iki güne özel bir ipucu vereyim, ve şu ana kadar tahminde bulunanlara bir tahmin hakkı daha veriyorum. Henüz tahmin yapmayanların da iki hakkı var tabiki, adil olmak lazım [emoji4]

İpucu: bu meretle yapacağım şey(ler) uçağın kalıcı bir parçası olacak. Ama yapısal yada fonksiyonel bir özelliği bulunmayacak sadece “scale” görünüş için orda olacak(lar).
Hadi bakalım [emoji4]

Özgür Evren Varol' Alıntı:
İpucu: bu meretle yapacağım şey(ler) uçağın kalıcı bir parçası olacak. Ama yapısal yada fonksiyonel bir özelliği bulunmayacak sadece “scale” görünüş için orda olacak(lar).
Hadi bakalım [emoji4]
Ama bu ipucu sayılmaz ki :laugh: biz zaten bunun böyle olacağını en başından beri tahmin ediyoruz ;D

Neyse yeni ilave 1 hak kazanmış olduk en azından :halay:

Kanopinin icinde cam citasi veya iste adi her neyse, kanopiye kafes seklini verecek. Mi?

Daha önce düşündüğüm şeyi yazayım o halde :
İniş takımlarında ve kanatlardaki fren ve hidrolik hortumlarını taklit etmek, gösterge panosunda bazı çerçeveler, lövye sapını sarmak, pilot koltuğunu detaylandırmak, anten kablosunu taklit etmek için kullanacaksın muhtemelen.

Evet, levye tutacağı için olmalı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Daha önce düşündüğüm şeyi yazayım o halde :
İniş takımlarında ve kanatlardaki fren ve hidrolik hortumlarını taklit etmek, gösterge panosunda bazı çerçeveler, lövye sapını sarmak, pilot koltuğunu detaylandırmak, anten kablosunu taklit etmek için kullanacaksın muhtemelen.

Bunlarin hepsini bir tahmin olarak mı almalıyız şimdi [emoji23][emoji23][emoji23]

Yalnız lövye sapı (kürek sapı diyor ingilizler :) ) fikrinizi de sevdim, ben onu direk printerdan pürüzlü çıkarmayı planlıyordum ama bu ip ile sarmak daha gerçekçi olur muhtemelen, teşekkürler fikir için :)