"Adana Super Team ®" Buluşması: 03.08.14

Ynt: "Adana Super Team ®" Buluşması: 03.08.14

Bugün güzel bir Buluşma yaptık. Güzel vakit geçirdik. Ben Video çekemedim. Ve çektirmek de aklıma gelmedi. [emoji30] [emoji30] Sadece resimleri paylaşıyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: "Adana Super Team ®" Buluşması: 03.08.14

Bu arada Goblin 770 in de notunu arkadaşlar verdi.

Ilk değerlendirme. Aklımızdaki tabuları yıkıldı Erhan oldu. Eğer kaliteli bir elrktironiğiniz varsa. Hiç çekinmeden alınabilecek bir helikopter. Kaliteli bir elektronik ile 770 Setup yapılabilir.

Dikkat edilecek en önemli husus.

Güçlü bir MOTOR ve ESC. Quantum cidden bu sınavı geçti. Quantum MOTOR un en güzel yanı Scorpion gibi ısınmıyor.

Fpv mini quad nasıldı ?

Modeller çok güzel hepsine maşallah. :thumbup:

Demek Goblin 770 ilk izlenim olarak sinavdan gecti :thumbup: Hadi gozumuz aydin diyelim. Bakalim ilerleyen zamankarda senden nasil bir not alacak, esas ben onu merak ediyorum.

Bu arada Action Quadro ucusu nasil gecti ? Bari onun videosu olsaydi ?? Bu Action Quadro nasil bir sey ya, herkez hizli bir giris yapiyor ama nedense devami gelmiyor ??? :laugh: :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Demek Goblin 770 ilk izlenim olarak sinavdan gecti :thumbup: Hadi gozumuz aydin diyelim. Bakalim ilerleyen zamankarda senden nasil bir not alacak, esas ben onu merak ediyorum.

Bu arada Action Quadro ucusu nasil gecti ? Bari onun videosu olsaydi ?? Bu Action Quadro nasil bir sey ya, herkez hizli bir giris yapiyor ama nedense devami gelmiyor ??? :laugh: :D

Action Quadro oda ilk uçuşunu yaptı olabildiğince stabildi. ama bizim ekip bugün çok heyacanlıkdı gaiba kimse çekmeyi akıl edemedi. :):):):)

Arkadaşlar quadla ilgili söyleyebileceğim şey , 40 metreden düşünce kırılmıyor :lol: :lollol:
Gözlükle ilk defa kaldırmak zor oluyor , alışmak lazım. Biraz kaldırıp gözlüğü takınca çok keyifli , HD kalitesine alışmış gözler için görüntü kalitesi düşük olsada görüş açısı attitude serisinde gayet yeterli. Ancak 40 metrede mtorlar durunca serbest düşüşü seyretmek o kadar keyifli değil :) Sonrasında sadece birkaç plastik vida değişip uçuşa hazır hale getirdik ama motorlardan biri çalışmadı.
Çalışmayan motora bağlı olan ESC aynı zamanda kontrol kartınada güç veren esc olduğu için düşüşün sebebi bunun bozulmasımı yoksa düşünce mi bozuldu tam çözemedim. İş çıkışı eve uğramadan gittiğim için başkada model getirmemiştim. Bol bol çay kahve sohbet ve uçuş seyri ile gün geçti.

Özetle keyifli bir zaman doldurma aracı olacağa benziyor. Ancak helikopterden ötesi yalan diyebiliriz.

İlker Sönmez' Alıntı:
Ancak helikopterden ötesi yalan diyebiliriz.

Kesinlikle... Geçen hafta x3 süz çıktım, hiçbir şeyden keyif almadım. Bu hafta yine devreye aldım ve çok eğlenceli bir gün geçirdim.

İlker Sönmez' Alıntı:
Arkadaşlar quadla ilgili söyleyebileceğim şey , 40 metreden düşünce kırılmıyor :lol: :lollol:
Gözlükle ilk defa kaldırmak zor oluyor , alışmak lazım. Biraz kaldırıp gözlüğü takınca çok keyifli , HD kalitesine alışmış gözler için görüntü kalitesi düşük olsada görüş açısı attitude serisinde gayet yeterli. Ancak 40 metrede mtorlar durunca serbest düşüşü seyretmek o kadar keyifli değil :) Sonrasında sadece birkaç plastik vida değişip uçuşa hazır hale getirdik ama motorlardan biri çalışmadı.

Demek gözlüklü uçuşlara başlandı :halay: Harika haber Ilker Hocam :yuppi: Inşallah yakında bizler de videosunu izleyebiliriz ;) Bu arada 40 mt düşüş sonrası hala sağlam olması gerçekten sevindirici. Demek ki Klone frame en az aslı kadar kaliteli demek :thumbup:

İlker Sönmez' Alıntı:
Özetle keyifli bir zaman doldurma aracı olacağa benziyor. Ancak helikopterden ötesi yalan diyebiliriz.

Bu zaten tüm modelcilerin kabul ettiği bir gerçek Ilker hocam :lollol: :lol:

Bu arada goblin 770'in 700 kadar atak olduğuna şahitlik edebilirim. Ancak pillerin çok sağlam olması lazım. 4 dakkayı görmek için 5000 mah ve üzeri 60C piller gerekiyor. Tek olumsuz yön onu bulabildim. Rotor alanı çok fazla olduğu için çok hızlı hareket edebiliyor. 700 ile arasında çok az bir boy ve kilo farkı olduğu için motor (5000 watt) ve esc (160 amp) zorlanma emaresi göstermiyor. Arabanın arka koltuğuna sığıyor.

Bu gün izin günüydü dedim boş geçirmek olmaz. Sağolsun eşim de Video çekti. Iyi seyirler.

Gaui nx4

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Bu gün izin günüydü dedim boş geçirmek olmaz. Sağolsun eşim de Video çekti. Iyi seyirler.

Daha 3 saat önce Türker kardeşimin Trex 700 Nitro uçuşunu video çekerken kulaklarını cınlattık Erhan :D Dedik ki : "Arda ve Erhan sayesinde nitro sesi hasretini gideriyoruz"

Paylaşım için bu sefer özellikle eşinin ellerine sağlık :thumbup: Gayet başarılı bir çekim ve uçuş olmuş :halay: :yuppi:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Daha 3 saat önce Türker kardeşimin Trex 700 Nitro uçuşunu video çekerken kulaklarını cınlattık Erhan :D Dedik ki : "Arda ve Erhan sayesinde nitro sesi hasretini gideriyoruz"

Paylaşım için bu sefer özellikle eşinin ellerine sağlık :thumbup: Gayet başarılı bir çekim ve uçuş olmuş :halay: :yuppi:

ne demek abi görevimiz. :):):):) bizde ara ara sizin kulakları çınlatıyoruz.

Masallah abi bayadir sesini duyamiyoduk nx4 un iyi geldi :)

Erhan uçuşun herzamanki gibi çok iyi kardeşim sanki bi ara self level çekmişin gibi :laugh: geldi ikon sağolsun %p