"Adana Super Team ®" Buluşması: 03.08.14

ugur YILDIRIM' Alıntı:
merhaba arkadaşlar;

ben v911 helikopter almayı düşünüyorum, adana da ikamet eden var mı acaba nereden bulabilirim.. teşekkürler
Uğur Bey, keşke önce bir selam verip, kendinizi tanıtsaydınız.....

Tatil günümüzü değerlendirelim dedik. Soluğu sofullu THK pistinde aldık. Bi baktım uçakcı arkadaşlar var. Güzel uçuş ve süpriz buluşma oldu. Eski arkadaşları görmüş olduk.

Video yu eşim çekti. Giderek profesyonelleşiyor. Iyi seyirler.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

sonunda dediğimi yaptın erhan günlerdir hareketli bir 770 videosu bekliyorduk teşekkürler eline sağlık bencede elektronik yeterli derecede %p :saygilar:

muhammer kusura bakma o şu bu derken video koyamadım. ilk adam gibi video koyuyorum. sağolasın yorumların için.

Tebrikler Erhan :bravo:

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Tatil günümüzü değerlendirelim dedik. Soluğu sofullu THK pistinde aldık. Bi baktım uçakcı arkadaşlar var. Güzel uçuş ve süpriz buluşma oldu. Eski arkadaşları görmüş olduk.

Video yu eşim çekti. Giderek profesyonelleşiyor. Iyi seyirler.
Erhan Esinin ilk videosu da gayet basari idi. Gercekten bu konuda ozel bir yetenegi var :thumbup: ve ne kadar sanslisin ki bu hobide seni yanliz birakmiyor :thumbup: Ayrica guzel ucus icin sana da tesekkurler :halay:

Gelelim Goblin 770. Gordugum kadari ile performans olarak 700 ile ayni. Ama Simdi benim anlamadigim nokta nasil oldugu ?? Bir ara 700 ve 7700 teknik detaylarina bir bakmam lazim. Ayni elektronik ayni ucus suresi ve birbirien yakin performans ?? Fakat daha buyuk pal ve daha agir Heli ??

Diger bir soru da esas sen ne hissediyorsun ucus sirasinda ? 770 nin 700 ucus hisseyati olarak artisi var mi ? Yoksa sadece gorsel olarak 1 tik daha mi buyuk sadece olay bu mu ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Erhan Esinin ilk videosu da gayet basari idi. Gercekten bu konuda ozel bir yetenegi var :thumbup: ve ne kadar sanslisin ki bu hobide seni yanliz birakmiyor :thumbup: Ayrica guzel ucus icin sana da tesekkurler :halay:

Gelelim Goblin 770. Gordugum kadari ile performans olarak 700 ile ayni. Ama Simdi benim anlamadigim nokta nasil oldugu ?? Bir ara 700 ve 7700 teknik detaylarina bir bakmam lazim. Ayni elektronik ayni ucus suresi ve birbirien yakin performans ?? Fakat daha buyuk pal ve daha agir Heli ??

Diger bir soru da esas sen ne hissediyorsun ucus sirasinda ? 770 nin 700 ucus hisseyati olarak artisi var mi ? Yoksa sadece gorsel olarak 1 tik daha mi buyuk sadece olay bu mu ??

boom kısımını çıkarırsan ön kısım yani kafa kısmı 700 compatitionla aynı. 770 in farkı boom u 5 cmm daha uzun olması lazım. ve paller 770mm(7 cm uzun.) kuyruk palleri 110mm(5 mm daha kısa)

goblin 700 kullanan herkez 770 e geçebilirmi diye sorarsanız?
cevebım:eğer elektiroğiniz (özellikle motor ve esc) üst derece olmalı. piller de en az 5000 amper olması lazım. uzun vade için de 60c gibi bir değerlere sahip olması gerekir.

gelelim uçuş karaktistliğine:
770 ün 700 den 12s setup olarak çok büyük bir üstünlüğü yok. sadece havada daha heybetli gözüküyor. ve malum pal sesleri daha ürkütücü. daha önceki goblin 700 üme göre aşşa kalır yanı yok. bana göre artısı var. yalnız havada çok daha asi, yani helikopter 700 e göre çok çabuk yer değiştiriyor. bir orda bir burda. örnek vermek gerekirse düz tik tak yaparken normalde heli aşşa yönde iltifa kaybederken, 770 de ise tam tersi yukarı çıkıyor heli. yani daha az pich hareketi istiyor anladığım kadarı ile. yan tic tok da çok daha basit yapıyor. bn bunu pallerin uzunluğuna bağlıyorum. bi anlamda benim verdiğim yanlış pich leri amörte ediyor :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ozet ve guzel bilgilendirme icin tesekkurler Erhan :thumbup: Bu kismi 770 inceleme konusu da ilave ettim ki ilerde birilerinin de isine yarasin :RCKolik:

Erhan maşallah yine çok güzel bir uçuş. %p Ayrıca goblin gerçekten harika bir heli. Askerden dönüşte bir tane toplayacağım kesin demiştim ama şimdilik kısmet olmadı. İlerleyen zamanda inşallah.

Eşininde eline sağlık ayrıca geçen nitro ile uçuşundada dikkatimi çekti. Seri uçuşlar yapmana rağmen kadrajlar oldukça başarılı.

Ben kameremanla kavga ediyorum sürekli. Seri hareketlerde kaçırıyor kadrajı. :lollol:

Arda Erkan' Alıntı:
Erhan maşallah yine çok güzel bir uçuş. %p Ayrıca goblin gerçekten harika bir heli. Askerden dönüşte bir tane toplayacağım kesin demiştim ama şimdilik kısmet olmadı. İlerleyen zamanda inşallah.

Eşininde eline sağlık ayrıca geçen nitro ile uçuşundada dikkatimi çekti. Seri uçuşlar yapmana rağmen kadrajlar oldukça başarılı.

Ben kameremanla kavga ediyorum sürekli. Seri hareketlerde kaçırıyor kadrajı. :lollol:

arda çok teşekkürler olumlu yorumların için. eşim sağolsun hobi konusunda en çok destek veren yoldaşım. geçen en son bana ya erhan bi tane kamera mı alsak. ceptelefonu ile olmuyor, deyince zaten koptum.. :yuppi: :yuppi: :yuppi: :yuppi:

guzel ucus adanadakı arkadaslar hıc tanısamadık bır ızınde bulusmak ısterım bırlıkte ucalım hep tek basına uc uc nereye kadar

Ynt: "Adana Super Team ®" Buluşması: 03.08.14

mustafa yildiz' Alıntı:
guzel ucus adanadakı arkadaslar hıc tanısamadık bır ızınde bulusmak ısterım bırlıkte ucalım hep tek basına uc uc nereye kadar
Her zaman . Geldiğin zaman yazarsan buraya. Buluşma yaparız.

Yeni modelci arkadaşlarımızla buluşma yaptık. Benim eve yakın diye sofullu pisti ni kullandık. Foto ve videolar.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hava karanlıktı arkadaşı bekledik. Güzel olmadı uçuş ama önemli olan paylaşım.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Yeni modelci arkadaşlarımızla buluşma yaptık. Benim eve yakın diye sofullu pisti ni kullandık. Foto ve videolar.

Hava karanlıktı arkadaşı bekledik. Güzel olmadı uçuş ama önemli olan paylaşım.
Emegine saglik kardesim, dedigin gibi onemli olan paylasim :thumbup: :bravo:

Her ne kadar Yeni modelci arkadaslari henuz tanimiyor olsakta bol selamlar :saygilar: