ah 1w cobra helikopter

ah 1w cobra helikopter

Evden bir iki kare :) tabi yarin itibari ile hazirladigim bazi ozellikleri sizinle paylasmaya baslayacagim bir aksilik olmazsa yarin aksam makineli tufegi aktif etmis olacagim insallah bu arada fuzeler gelir ve onlarida bu hafta sonu test edip montajlamaya baslarim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ah 1w cobra helikopter

Pal konusu ile ilgili tavsiyeler için yeni bir konu açtım. Pal ile ilgili kısımları oradan devam edebiliriz arkadaşlar %p

SCALE Modellerde Asimetrik Pal Tercih edelim mi ? :

ah 1w cobra helikopter

Özgür bey yanlış anlamayın lütfen, zira Celalettin abiye sormadım fuselageyı kim aldı diye hayırlı olsun, şahsen benim idealim değil hani forum dışından birisi öylesine almış gibi düşünmüştüm.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ah 1w cobra helikopter

Bu gun makineli tufek ve radar sistemini hazirladim radar her modelimde oldugu gibi buzzer gorevi gorecek makineli tufek hareket ve ses seklinde test ettim asagida kisa video
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ah 1w cobra helikopter

Emin Bey ellerinize emeginize saglik, gercekten cok başarılı bir çalışma olmus [emoji108]

Rica etsek biraz daha detay paylaşır misiniz? Mesela iç mekanizmasının videosu güzel olurdu. Ses kısmını nasıl cozdunuz gibi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

ah 1w cobra helikopter

Emin abi yavaş yaw bu ne hız güzel olmuş, zira müsait bir akşam misafirin olur böylece canlı gözleme şansım olur.

ah 1w cobra helikopter

Arkadaslar makineli Tufegi 3 adet tornavida alip uclarini kesip servoya gelecek tarafa bir buyuk pul orta ve ucuna gelecek bolumlerine ise 2 kucuk pul sari kaynagi ile kaynattirarark yaptirdim maliyet benzin ve bir gun kosturmayi bedel saymazsak 35 tl :)

ah 1w cobra helikopter

Detaylı bilgilendirme ve yeni video icin tesekkur ederiz Emin bey. Özellikle ses bombası cihazını gerçekten güzelmiş, ilk defa sayenizde duymuş ve öğrenmiş oldum [emoji106][emoji122]

Sent from my iPhone using Tapatalk

ah 1w cobra helikopter

Elinize emeğinize sağlık. Çok güzel olmuş. Buna bir de Sayın Hakan Ülgenalp'in bir zamanlar yaptığı dijital ekranlı kokpiti (cockpit) gibi ilave ünite süper yakışır.
(Burada yayınlanmış olmasına rağmen o güzel çalışma ile ilgili yazıyı bulamadım... :laugh:)

ah 1w cobra helikopter

Elinize sağlık Emin bey, modelciliğin ne kadar keyifli ve aynı zamanda zahmetli olduğunu bu tarz çalışmalarda daha iyi görüyoruz. :saygilar:

ah 1w cobra helikopter

Arkadaslar, yaklasik olarak 50 nin uzerinde deneme yaparak cobrada kullanacagim fuze tipi ve rampa seklinde en ideal noktaya ulastim, simdi buraya basarisiz ve basarili bir kac videoo koyuyorum, hem biraz gulelim, hemde varsa sizin tavsiyeleriniz onlari alalim

Bu benim kendi yaptigim ilk fuze biraz tahrip gucu yuksek oldu :)

bu benim evlatin yaptigi ve genelde hep layt yaptigi modellerden biri en uzun ucani bir metre gitti :)

Bu bir gece boyu hayal kurduktan sonra gelistirdigim rampa sistemi ve ilk basarili sonuc

Bu ise en son nasrettin hoca gibi leylegin kolu kanadi kesilerek elde edilen sercenin ucusu :)

Arkadaslar, sonuc bu fuzelerin en kucugunden siparis gectim, onlara uygun rampalari yapip atesleme icin yakitli modellerin isitici bujisini kullanacam, toplamda 4 adet monte edecem ve ikiser ikiser ateslenecekler, yani ayni anda sagdan ve soldan birer adet ateslenecek tabi fuzelerin gene leylek serce misali degisiklere ugramasi soz konusu ve uygun renklere boyanmasida tabiki.... :)

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
ah 1w cobra helikopter

Emin abi güzel olacak bak uçuyor işte

ah 1w cobra helikopter

:laugh: İlahi Emin abi, akşam akşam kulaklıkla dinlerken kulaktan da oluyordum az kalsın. :laugh:
Şimdi Karadenizli birine füze tarifi yapmak hem beni aşar,hem Karadenizli kardeşlerimize hakaret olur be abi :D
Sen istersen füze bataryasını da yaparsın da.Ben yine birkaç atış yapayım müsadenle ;D
Bi kere ,eğer gerçekten çalışacaksa bu sistem, o füzelerde kullanılan barutu kullanmak şart.Aramızda cevval kimyagerler vardır elbet,kuru yakıtlı bir füzeye ne lazım, belki yazarlar.
Ben ise sana aynı katı yakıtlı kalorifer kazanlarının ,kazan peteklerindeki gibi( hani küskü ile temizlenir ya ) kalkış radyatörü yapmanı tavsiye ederim.Uygun ebatlı pirinç borulardan olabilir mesela.İçine giren füze de pirinç veya alüminyum borudan yapılabilir.Bunlara tıpkı manyeto çakmak misali her füzeye özgün bir ateşleme sistemi, ve ne kadar füze atacaksan, o kadar kanallı ayrı bir kumanda ve pano yapmanı tavsiye ederim.
Yaktığın füzeler açıkta olduğu için serseri gidiyor.Top namlusu gibi düzgün bir düzenekten fırlasalar bence daha kararlı gider.Bir dene istersen, su borusunun içine koy o füzeyi,arkasındaki plastik zımbırtıyı sök at.Ateşle bakalım sonucu hep beraber görelim. ;D :RCKolik:

ah 1w cobra helikopter

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
:laugh: İlahi Emin abi, akşam akşam kulaklıkla dinlerken kulaktan da oluyordum az kalsın. :laugh:
Şimdi Karadenizli birine füze tarifi yapmak hem beni aşar,hem Karadenizli kardeşlerimize hakaret olur be abi :D
Sen istersen füze bataryasını da yaparsın da.Ben yine birkaç atış yapayım müsadenle ;D
Bi kere ,eğer gerçekten çalışacaksa bu sistem, o füzelerde kullanılan barutu kullanmak şart.Aramızda cevval kimyagerler vardır elbet,kuru yakıtlı bir füzeye ne lazım, belki yazarlar.
Ben ise sana aynı katı yakıtlı kalorifer kazanlarının ,kazan peteklerindeki gibi( hani küskü ile temizlenir ya ) kalkış radyatörü yapmanı tavsiye ederim.Uygun ebatlı pirinç borulardan olabilir mesela.İçine giren füze de pirinç veya alüminyum borudan yapılabilir.Bunlara tıpkı manyeto çakmak misali her füzeye özgün bir ateşleme sistemi, ve ne kadar füze atacaksan, o kadar kanallı ayrı bir kumanda ve pano yapmanı tavsiye ederim.
Yaktığın füzeler açıkta olduğu için serseri gidiyor.Top namlusu gibi düzgün bir düzenekten fırlasalar bence daha kararlı gider.Bir dene istersen, su borusunun içine koy o füzeyi,arkasındaki plastik zımbırtıyı sök at.Ateşle bakalım sonucu hep beraber görelim. ;D :RCKolik:

Hakan once bilgiler icin cok tesekkurler, ben zaten ilk denemeleri borudan yaptim boruda surtunme cok fazla oluyor ve boru sisteminde mezburen arkadaki pervaneye benzer bolumu kullanmayinca bu sefer namliyu terk eder etmez bazan fuzeler geri bile donebiliyorlar kiz kaciran misali bir rota izliyorlar, bunlar dinazor denilen en iri fuzeler 60 metre mesafeli, ayni markanin en kucuk modelini siparis ettim onlarin 20 30 metre mesafeli sanirim en istikrarlisi onlar olur tabi bunlar modele takilmadan dis gorunum olarak bayagi bir sekil degisikligine maruz kalacaklar, bildigin askeri bir bomba seklini alacaklar, metal kullanim meselesine gelince yukarida calisan pal asagi surekli hava basacak ve bu sefer kuyruga takilacak plastik kanatlar govdeden hafif olacagi icin hava surtunmesi fuzenin arkasini arka tarafta tutmaya yetmeyecek, fizik kanunu olarak direk hafif taraf one agir taraf arkaya buda kafadan fuzenin tepe taklak olup kiz kaciran misali dolanmasi demek, kendim onlarca model fuze yaptim :) birinci videoda bri var :) resmen benim oglani yaraliyordum ayni anda hem ileri hem geri tepkime yapti ama goruntu manyak oldu :) iki gundur koyde keyifle deneme yapiyoruz.

aslinda bunlari ikiser atesleyecek sistemi bildigimiz yakitli helikopter regulatoru iile yapacagim her fuzenin arkasinda ustten asagi dogru bir buji duracak ve fuzelerin fitilleri bujinin icine girecek, bu sekilde ateslemeyi dusunuyorum, en onemlisi ama oyle ama buyle bu model fuze atacak! ;) hemde gercekci korkunc sesleriyle beraber,

dun gece ishak bana gedi beraber kokpiti bitirdik, makineli tufek zaten hazir detayli nevigasyon sistemi ugur arkadasimizda kiti yapiyor. yeni fuzeler gelip testleri bittikten sonra uygun rampalari yapip modeli boyatacam percimleyecem ve mekanigi yerlestorecem.

mekanik 500 mm pal kullanacak dogal olarak 11 pinion disli ve 1000 kv motor kullanacam motorlari ishak siparis gecmis olmasi lazim.

Burada en entrasan olay ishak bir hugo 500 md aldi ama amerikan sitesi tek yopllamayinca bide ben almak zorunda kaldim :) su anda salonda oturacak yer yok ortalik bildigin tamir hane ama hugoyu cok sevdim 500 luk konversiyon bulursam nitro ve kendinden marsli bir model yapmayi planliyorum ama sanirim onu yil sonuna birakirim evdeki raflarim dolu salonun karsi tarafinada bir raf yapmayi planliyorum :)