ah 1w cobra helikopter

ah 1w cobra helikopter

ishak parmak' Alıntı:
Ben hala coversıondayım

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ishak bosuna ugrasma bu yaz para kazanip torna ve freze alacaz ve konversiyona sonra baslayacaz cok keyifli olacak ha para kazanamazsak kisin sanayide ben yaptiracam :)

Her kötü taşın altından ben çıkıyorum. Ha ha ha otomatik bujı ısıtıcıyı önerdim proje calışmasa benim olacak gibi.endişe etme Emin abi çok iyi çalışacak sonuçta akşam odada iki fitil yaktık bujı ile.bu arada perdeyi yakaçaktık olsun model odası tamam ile bana ait biraz kirli ama olsun.şimdiden modeli uçurup füze ateşlemeye adayım.Emin abi kimi hedef alsam acaba.

emin keles' Alıntı:
ishak bosuna ugrasma bu yaz para kazanip torna ve freze alacaz ve konversiyona sonra baslayacaz cok keyifli olacak ha para kazanamazsak kisin sanayide ben yaptiracam :)
Yaw conversıon için 20000 tl harcayıp torba freze alacağız.tam karadenizli aklı .bende diyorum ki manueli bulup tam ölçüleri ele geçirip önden üsten yandan ve perspektif olarak resimlesek ege ile yapılabilir tabi motor pinyon kaç diş oradaki debriyaj ve rulmanlarda önemli.

emin keles' Alıntı:
Mehmet bey hic skinti etme hugo 500 dolabin icinde bekliyor Ishakin bahsettigi o son anda ishak basima bela etti ama benimde cok hosuma gitti 500 esp i nitroya cevirip nitrolu guzel bir scale yapacaz :) kisaca endise etme bunun arkasinda proje hazir hemde cok daha ciddi bir proje olacak ozellikle donusum kiti

yok gene caniniz skilirsa bana bir uh 60 blackhawk hediye edersiniz yeni macera baslar :)
Bu taşın altındanda ben cıktım .En güzel fuselage lerden biridir hugos md500 sevgili gibi.

ah 1w cobra helikopter

emin keles' Alıntı:
Mehmet bey hic skinti etme hugo 500 dolabin icinde bekliyor Ishakin bahsettigi o son anda ishak basima bela etti ama benimde cok hosuma gitti 500 esp i nitroya cevirip nitrolu guzel bir scale yapacaz :) kisaca endise etme bunun arkasinda proje hazir hemde cok daha ciddi bir proje olacak ozellikle donusum kiti

yok gene caniniz skilirsa bana bir uh 60 blackhawk hediye edersiniz yeni macera baslar :)
"Biz de projeler bitmez" diyorsunuz yani Emin Bey :thumbup: O zaman tam gaz devam :halay:

Bu arada son hediye proje fikri de süpermiş :lollol: :lol:

ah 1w cobra helikopter

cok az eksikleri ile beraber bu aksam ilk deneme montaji yaptim, tarin isitici bujilerini uygun yerlere kaynatip sonrada rampalari kesin montaj yapacam ve sira boyada :) boya ile alakali tecrube deneyimi olan arkadaslar varsa onerilerini bekliyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ah 1w cobra helikopter

Bence gayet yakışıklı olmuşlar Emin bey :thumbup:

Boya konusunda Hakan kardeşimiz ve Evren hocamız oldukça tecrübeli. İsterseniz bunu ayrı bir konu başlığı altında sorun ki, gözlerden kaçmasın ve cevap gelsin :saygilar:

ah 1w cobra helikopter

roket rampalari nihayi montaj basladi

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
ah 1w cobra helikopter

Abi eline sağlık, çok güzel proje.

Bu füze rampalarını, hafif olması açısından, carbon borudan da yapılabilirdi aslında. Zira bakır çelikten de ağır çekiyor.
Biraz zımpara, birazda ip sarıp üstüne de, Japon döküldü mü kaynak gibi sağlam oluyor karbon. Daha sonrasında hafif bir zımpara atılarak boyama yapılabilir..

ah 1w cobra helikopter

Bu yeni füzeler dışarıda test edildi değil mi Emin Bey ? Performansı nasıl, istediğiniz gibi çıktı mı ?

ah 1w cobra helikopter

Ali Yalçın' Alıntı:
Abi eline sağlık, çok güzel proje.

Bu füze rampalarını, hafif olması açısından, carbon borudan da yapılabilirdi aslında. Zira bakır çelikten de ağır çekiyor.
Biraz zımpara, birazda ip sarıp üstüne de, Japon döküldü mü kaynak gibi sağlam oluyor karbon. Daha sonrasında hafif bir zımpara atılarak boyama yapılabilir..

tesekkur ederim oncelikle carbon hakkinda fazla bilgim yok, ancak bu fuzeler atesleme esnasinda cok fazla isi uretiyorlar yani atis sonrasi bu borulari tutmak mumkun deyil hatta uzerinde boya varsa yaniyor , bunun icin ozellile fuzelerin gectikleri bolumu boyatmayacam, kalani ise yanmaz boya kullanacam.

ah 1w cobra helikopter

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu yeni füzeler dışarıda test edildi değil mi Emin Bey ? Performansı nasıl, istediğiniz gibi çıktı mı ?

Mehmet bey, aynen modele taktigim kizaklarin detaysizini ayni olcekte yapip bu yeni kucuk boy fuzeleri oradan firlattim ve ciddi randuman aldim sonra bunlari yapip modele monte ettim,

insallah bu aksam palandokene gidiyorum pazar aksami gelip modeldeki son rutuslari yapacam, daha dogrusu motorlardan birinin oldugu bolmeyi araba kaputu gibi kesip acip menteseli yapacagim, zira modelin onunde detay konulabilecek bosluklar yok, ama arkada var, o boslukta hem uniteye ulasabilecegim hemde ekstra alici bataryasi ve nevigasyon atesleme sistemleri gibi ekstra kartlari koyabilecegim bir bolum olusturacagim ve sonra pazartesi icin eray ve hayati arkadaslarla boyamayi yapacagiz.

ah 1w cobra helikopter

modelin on acilir bolumunde sadece batarya icin bir bosluk vardi ve ben farkli elektronik sistem kartlarda yapacagimdan ve belkide eklenti sitemleri ikinci bir batarya ile desteklemeyi planladigim.

iste bu ekstara kartlar ve bataryayi koyabilecegim bosluk mekanigin arka tarafinda vardi, boslugu degerlendirmek icin bu kapagi yaptim, tabi bu kapagin asil faydasida fbl unite ve diger elektroniklere ulasmamda cok faydali olacak

Ishak parmak ben her model kestigimde isyan eder :) ama ben gene keserim :)

ah 1w cobra helikopter

Abiciğim yapıyorsun ,kesiyorsun eline sağlık.Kapak da çok güzel olmuş.Kapağın içeriye kaçmaması için, destek kontürünü hangi malzemeden yaptın ? Menteşe koyacak mısın? Yoksa sabit vidalı sistem mi olacak ?

ah 1w cobra helikopter

Emin abi , alışkanlık oldu sende kes doğra şimdi mıknatıs menteşe kol bir sürü şey lazım. Acaba drameli elinden alsak .şaka bir yana kesmek ayrı bir beceri düşünsene keserken dramel kaçtı ama çok iyi bir boya olması lazım.